راهنمای دانلود کتاب از سامانه ایران پیپر

ایران پیپر با بیش از ۵٫۷ میلیون کتاب، کاملترین منبع دانلود کتاب لاتین در ایران می باشد. حدود ۱.۶ میلیون کتاب، رایگان و باقی کتاب ها با قیمت ۱ تا ۵ درصد فروش در فروشگاه های کتاب دنیا (۹۵ تا ۹۹ درصد تخفیف!)، به فروش می رسد.

بروز شده در آبان ۹۵

گام اول:  جستجو و دانلود کتاب از تب “جستجوی کتاب”

در ابتدا در تب “جستجوی کتاب” در صفحه اصلی سایت ایران پیپر، عنوان کتاب خود را جستجو کنید. عنوان کتاب را وارد کرده و بر روی دکمه جستجو کلیک کنید:

راهنمای جستجو و دانلود کتاب در سامانه ایران پیپر

در میان نتایج جستجو، نسخه مد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی دکمه پرداخت کلیک کنید:

راهنمای جستجو و دانلود کتاب در سامانه ایران پیپر

 

پس از پرداخت، به بخش درخواست های آفلاین کتاب پروفایل کاربری هدایت خواهید شد:

 

راهنمای جستجو و دانلود کتاب در سامانه ایران پیپر

 

نهایتا پس از مدت بسیار کوتاهی، فایل آپلود شده و آماده دانلود می باشد.

 

راهنمای جستجو و دانلود کتاب در سامانه ایران پیپر

 

نکات:

 • برای جستجوی کتاب، عنوان کتاب و یا نویسنده کتاب را وارد کنید. بهترین نتیجه جستجو زمانی است که شما بخشی از عنوان کتاب را جستجو می کنید. برای مثال برای نمونه کتاب زیر بهتر است تنها CMOS VLSI Design را جستجو کنید:

CMOS VLSI Design: A Circuits and Systems Perspective

 • از وارد کردن نام کتاب و نویسنده و یا سال انتشار و یا ادیشن کتاب باهم خودداری کنید. نمونه های غلط:

CMOS VLSI Design: A Circuits and Systems Perspective (4th Edition)

CMOS VLSI Design: A Circuits and Systems Perspective 2011

CMOS VLSI Design: A Circuits and Systems Perspective Neil Weste

 • امکان جستجو بر اساس کلمات کلیدی هم وجود دارد. مثال:

VLSI

Conflict Managment

 • امکان دارد برای یک کتاب چندین نسخه مختلف ارائه شود. لطفا در ابتدا نسخه رایگان را دانلود کنید. در صورتی که نسخه رایگان، ناقص بوده و یا ادیشن پایین کتاب بود، نسخه Original PDF را خریداری کنید.
 • مدت زمان آماده سازی و آپلود کتاب برای دانلود، پس از پرداخت، نهایتا ۱۲ ساعت خواهد بود.

 

 

گام دوم: ثبت درخواست آفلاین و دانلود کتاب درصورتی که از بخش جستجوی کتاب، یافت نشود.

در صورتی که کتاب درخواستی شما از بخش جستجوی کتاب یافت نشود، درخواست خود را بصورت آفلاین ثبت کنید. برای ثبت درخواست آفلاین، پس از ثبت نام در سایت، به پروفایل خود وارد شده و بر روی تب “درخواست های آفلاین” کلیک کنید. پس از آن بر روی گزینه “درخواست جدید” کلیک کنید.

maxthonsnap20160914153537

سپس از طریق منوی کشویی “محتوای درخواست”، نوع درخواست خود را کتاب مشخص کنید. در فیلد “لینک”، لینکی از درخواست خود را وارد نمایید و در نهایت بر روی لینک “ارسال” کلیک کنید.

maxthonsnap20160914155739

 

پس از ثبت درخواست، سالورهای سایت طی مدت زمان بسیار کوتاهی، آن درخواست را به همراه توضیحات کامل قیمت گذاری می کنند. پس از پرداخت، کتاب درخواستی شما آپلود شده و آماده دریافت می باشد.

maxthonsnap20160914160505

 

نکات:

 • لطفا ابتدا کتاب خود را از تب جستجوی کتاب در صفحه اصلی سایت جستجو کرده در صورتی که یافت نشد، درخواست خود را بصورت آفلاین ثبت کنید.
 • ثبت درخواست آفلاین کتاب، رایگان است. در صورتی که سند شما قابل دریافت باشد، قیمت گذاری شده و پس از پرداخت، لینک دانلود به شما داده خواهد شد.
 • سالور های سایت ایران پیپر نه تنها دسترسی بسیار عالی به کتاب هایی که نسخه ایبوک داشته باشند، دارند، بلکه حتی توانایی اسکن کتاب هایی که نسخه ایبوک هم ندارند نیز دارا می باشند! بنابراین تقریبا تمامی درخواست های کتاب، قابل حل می باشد.
 • مدت زمان لازم آماده سازی و آپلود کتاب برای دانلود، قبل از پرداخت، اعلام خواهد شد.

هزینه ها:

 • حداقل هزینه دریافت هر کتاب، برای کتاب هایی که نسخه ایبوک دارند و تیم سالوری ایران پیپر به آن ها دسترسی دارد، ۱۵ هزار تومان می باشد. برای کتاب های با حجم خیلی بالا و یا دسترسی بسیار مشکل، هزینه دریافت افزایش می یابد. (میانگین قیمت ۲۰ هزار تومان)
 • حداقل هزینه دریافت هر کتاب، برای کتاب هایی که تنها نسخه چاپی دارند و باید اسکن شوند، ۱۰۵ هزار تومان می باشد. برای کتاب های بالای ۵۰۰ صفحه و یا کتاب هایی که نیاز به اسکن رنگی دارند، هزینه دریافت افزایش می یابد. به ازای هر ۱۰۰ صفحه اضافه، ۱۵ هزار تومان به هزینه کتاب افزوده می شود. (میانگین قیمت ۱۱۰ هزار تومان)
 • کتاب هایی که نسخه چاپی و یا نسخه ایبوک کتاب در دسترس تیم ایران پیپر نیست، می بایست از سایت ناشر خریداری شود. امکان خریداری این دسته از کتاب ها با نصف هزینه قید شده در سایت ناشر، برای تیم ایران پیپر فراهم می باشد. برای برخی از کتاب ها امکان دارد هزینه دریافتی کمی افزایش یابد.

 

علت دریافت هزینه بالا برای کتاب هایی باید اسکن شوند یا خریداری شوند: این دسته از کتاب ها با واسطه از طریق کتابخانه های خارج از کشور خریداری می شوند و هزینه تمام شده برای تیم ایران پیپر معادل هزینه خریداری شده از این کتابخانه هاست.