بررسی سرقت ادبی مقاله با نرم افزار iThenticate [ زیر 40 دقیقه ]

راهنمای سریع مطالعه این مطلب نمایش

سرقت ادبی یا سرقت علمی چیست؟

سرقت ادبی (به انگلیسی Plagiarism ) یا سرقت علمی عبارت است از استفاده عمدی یا غیر عمدی از ایده ها ، نظرات ، نوشتارها و یا دستاوردهای دیگران به اسم خود و بدون کسب اجازه از صاحب اصلی اثر. بررسی سرقت ادبی مقاله معمولاً برای نویسندگان و محققان دشوار است و آنها برای شناسایی سرقت ادبی مقاله خود از نرم افزار بررسی سرقت ادبی استفاده می کنند.

سرقت علمی ممکن است عمدی یا غیر عمدی باشد ، اما در بیشتر موارد می توان از آن جلوگیری کرد. به عنوان مثال می توان به منبع متن اشاره کرد. اذعان به اینکه اطلاعات شناسایی شده از جایی اقتباس شده و اطلاعات لازم برای یافتن منبع آن در دسترس است معمولاً از سرقت ادبی جلوگیری می کند.

مزیت های کلیدی ایران پیپر نسبت به دیگر سایت های بررسی سرقت ادبی چیست؟

1. ایران پیپر معتبر ترین و با سابقه ترین سامانه تامین منابع علمی در ایران است. ایران پیپر اولین ارائه دهنده سرویس بررسی سرقت علمی مقالات است. تاکنون بیش از 170 هزار فایل توسط کاربران سامانه ارسال و بررسی شده است.

بررسی سرقت ادبی با ایران پیپر
بررسی سرقت ادبی با ایران پیپر

2. ایران پیپر پایین ترین قیمت بررسی سرقت علمی مقالات با iThenticate را ارائه می کند. با توجه به تعداد بسیار بالای کاربران سامانه، هزینه بررسی سرقت ادبی مقالات بسیار پایین در نظر گرفته شده است. هزینه بررسی هر فایل در سامانه تنها 34000 تومان است.

3. ایران پیپر سریعترین سامانه بررسی سرقت علمی مقالات است. تمامی درخواست های بررسی سرقت علمی توسط سامانه و بصورت کاملا خودکار و بدون هرگونه دخالت انسانی حل می شوند. تمامی درخواست ها زیر 40 دقیقه حل می شوند.

4. تمامی فایل های بررسی شده پس از مدت زمان کوتاهی حذف می شوند.

بروز رسانی اردیبهشت 1402: توضیح بسیار مهم

اخیرا مشاهده شده که سایت هایی با قیمت بسیار پایین، کار بررسی سرقت ادبی مقالات را انجام می دهند. امنیت دسترنج شما که در قالب یک مقاله علمی منتشر شده، بسیار بسیار مهم است. ایران پیپر مورد اعتمادترین سامانه تامین منابع کشور، طرف قرارداد بزرگترین دانشگاه های کشور و همچنین افتخار خدمت رسانی به بسیاری از مجلات Q1 ایرانی حتی در سطح بین المللی را دارد. روزانه بیش از 200 درخواست، بدون دخالت انسانی و بصورت خودکار توسط سامانه بررسی می شود. تا اردبیهشت 1402 بیش از 170 هزار درخواست سرقت ادبی و گرامرلی در سامانه ایران پیپر بررسی شده است.

حل بیش از 170 هزار درخواست سرقت ادبی درایران پیپر

چه مواردی به عنوان سرقت ادبی شناخته می شود؟

یک متن سرقت ادبی محسوب می شود، اگر…

 • تغییر نام کار دیگران به عنوان کار خودتان.
 • بدون اطلاع صاحب اثر و بدون پرداخت هزینه، نظرات، بیانیه ها، پست ها و ایده های دیگران را کپی کنید.
 • استفاده بخشی و یا کپی کردن تمام نوشته ها ، بیانیه ها و ایده های افراد دیگر بدون استفاده از علائم ویژه نگارشی نظیر نقل قول ( “” ).
 • اطلاعات نادرست درباره متن نقل شده به مخاطب ارائه دهید.
 • بدون پرداخت هزینه و گرفتن مجوز از صاحب اثر، کلمات متن نقل شده را تغییر دهید.
 • از منابع دیگر کپی برداری شود، بدون آنکه منبع آن ها ذکر شود.

چگونه درصد مشابهت مقاله خود را قبل از ارسال به مجله متوجه شویم؟

با پیشرفت فناوری، امکان سرقت علمی از مقالات افزایش یافته است. سرقت علمی اولین دلیل رد (reject) مقالات از ژورنال های بین المللی است.

سردبیران و داوران مجلات معتبر علمی ابتدا درصد مشابهت مقاله را بررسی می کنند. در صورت شناسایی سرقت ادبی حتی در مقادیر کم روند بررسی مقاله متوقف می شود. بنابراین در صورت تشخیص سرقت ادبی، حتی به مرحله بررسی محتوای علمی نیز نمی رسد و به اصطلاح مقاله ریجکت خواهد شد.

سرقت ادبی ممکن است ناخواسته و غیر عمدی اتفاق بیفتد. بهترین راه، بررسی سرقت علمی مقالات ISI توسط نویسنده مقاله پیش از ارسال به مجله برای طی کردن روند داوری است.

تشخیص کپی بودن مقاله فقط از طریق نرم افزارهای بررسی سرقت علمی امکان پذیر است.

معمولاً به دلیل محدودیت ها و هزینه های بالا و خصوصاً اعمال تحریم های بین المللی علیه ایران ، استفاده از نرم افزار بررسی سرقت ادبی در دسترس نویسندگان و محققان ما نیست ، یا بسیار گران است.

بهترین نرم افزار تشخیص سرقت ادبی کدام است؟

در این بخش می خواهیم به یکی از کامل ترین و بهترین نرم افزارهای تشخیص سرقت ادبی یعنی iThenticate اشاره کنیم. این نرم افزار با دقت بسیار بالایی میزان کپی و یا عدم کپی بودن مطلبی که در اختیار آن قرار می دهید را به شما اعلام می کند. نرم افزار iThenticate بهترین نرم افزاری است که می توانید برای بررسی تشابه مقاله از آن استفاده کنید. این نرم افزار هم اکنون توسط سر دبیران انتشارات بسیار معروف نظیر ساینس دایرکت، اشپرینگر و تیلور مورد استفاده قرار می گیرد.

نرم افزار ithenticate
نرم افزار ithenticate

نرم افزار iThenticate چگونه میزان سرقت ادبی یک مطلب را تشخیص می دهد؟

نرم افزار iThenticate  با دسترسی به بیش از 80،000،000 صفحه وب و  150،000،000 محتوای علمی و همچنین 2،000 ناشر Cross Cross دقیق ترین درصد شباهت و همپوشانی متنی را گزارش می دهد.

iThenticate ، مانند سایر نرم افزارهای بررسی سرقت علمی ، قابل نصب بر روی رایانه نیست. برای استفاده از آن باید به سایت وارد شوید و یکی از پلن های آن را خریداری کنید. استفاده از نرم افزار iThenticate تنها بصورت آنلاین امکان پذیر است.

سیاست اصلی تولید کننده نرم افزار iThenticate، ارائه خدمات به ناشران، سازمان ها و دانشگاه ها به صورت اشتراک سازمانی است. بنابراین خریداری اشتراک این نرم افزار بررسی سرقت علمی بصورت تکی بسیار گران است.

چرا نرم افزارهای بررسی سرقت ادبی رایگان استفاده نکنیم؟

 • نرم افزارهای رایگان بررسی سرقت ادبی معمولا دیتابیس ضعیفی دارند. بنابراین درصد کشف سرقت علمی پایینی دارند.
 • نرم افزار های رایگان بررسی سرقت علمی به فول تکست مجلات و مقالات علمی دسترسی ندارند.
 • نرم افزاری های رایگان بررسی سرقت ادبی، فایل مقاله شما را ذخیره سازی می کنند. احتمال سرقت مقاله شما نیز وجود دارد.

بررسی سرقت ادبی

سرقت ادبی به معنای سرقت کردن نظرات نوشتار و تحقیقات نویسنده دیگر به نام خود است برای شناسایی این کار روش ها و نرم افزارها و سایت های مختلفی وجود دارد. سرقت ادبی به شکل مستقیم زمان اتفاق می افتد که جمله به جمله یک نویسنده در کار یا مقاله نویسنده دیگر بیان شود، بدون آنکه به منبع اصلی ارجاعات لازم داده شود برای بررسی سرقت ادبی روش های مختلفی وجود دارد. استفاده رایگان از ithenticatTe ، نرم افزار ithenticate و همانند جویی رایگان از روش های متداول برای این کار است. نرم افزار ithenticate یک نرم افزار تشخیص سرقت است و از سال ۲۰۰۴ به بعد این نرم افزار مورد استفاده قرار گرفته است.

استفاده رایگان از ithenticate

درصد شباهت کارهای پژوهشی دانشجویان باید مستند شود. برای همین بررسی سرقت ادبی، مورد بسیار مهمی برای دانشگاه و دانشجویان می باشد. استفاده رایگان از ithenticatTe به راحتی فراهم است. البته نصب نرم افزار ithenticate هم برای افراد مقدور می باشد. همانندجویی رایگان یکی از روش های دیگر برای جلوگیری از سوء رفتار علمی و کشف کپی مقالات میباشد. این روش مانند روش های دیگر نیز کاربردی است. همانندجو به صورت خودکار مقایسه متن را انجام داده و نوشته های مشابه را گزارش می دهد. در زمینه همانندجو و مشابه یاب سایت های زیادی طراحی شدند که شما میتوانید با مراجعه به وب سایت های آنها از خدمات بهره بگیرید.

نرم افزار ithenticate

سرقت ادبی توسط افراد گاهی خود خواسته انجام میگیرد و افراد قصد دارند با استفاده از دستاوردهای دیگران پژوهش خود را منتشر کرده و به عبارتی دزدی علمی کنند. گاهی حتی استفاده مداوم از مقالات و اثر علمی خودتان هم میتواند نوعی سرقت ادبی باشد. تعیین کردن سرقت ادبی مقاله از کارهای الزامی ست. میتوان از طریق نرم افزار ithenticate درصد سرقت ادبی را فهمید .همچنین سایت های همانندجویی رایگان نیز وجود دارند. ithenticate iran از روشی دیگر برای فهمیدن و چک کردن این موضوع است.

همانندجویی رایگان

در داوری بسیاری از مقالات ابتدا شباهت ها بررسی شده و سپس مضمون مقاله مورد داوری قرار میگیرد. پس بررسی کپی بودن مقالات آیتم مهمی است که باید نویسندگان به آن توجه لازم را کنند. همانندجویی رایگان برای دانشجوها فراهم هست. بسیاری از اساتید در این سیستم عضو هستند و نوشته های دانشجویان را بررسی کرده و نتیجه را میگیرند و همچنین دانشجویان میتوانند به سیستم متصل شده و نتایج را مشاهده کنند. از طریق ithenticate iran نیز میتوان اقدام کرد، که اولین مرجع ایرانی برای بررسی سرقت ادبی مقالات میباشد. کیفیت و شهرت سایت را در این زمینه حتماً در نظر بگیرید برخی سایت ها و نرم افزارهای رایگان بدون اجازه شما و نسخه ای را از کارتان را در پایگاه داده خود نگه میدارند.

ithenticate iran

ithenticate iran برای ایرانیان کاربرد دارد. شما میتوانید با خرید اکانت به امکانات آن دسترسی داشته باشید. بررسی سرقت ادبی مقاله کاری لازم و ضروری برای محققان است. مشابهت یابی مقاله باید در راس کار این افراد قرار گیرد زیرا این سرقت زیاد اتفاق افتاده و نیاز به بررسی دارد. نویسندگان میتوانند قبل از ارسال مقاله به مجلات مورد نظر با بازنویسی و ویرایش درصد تشابه را کاهش داده و از سرقت علمی جلوگیری به عمل آورند.

بررسی سرقت ادبی مقاله

اکثر سرقت های ادبی زمانی اتفاق می افتد که شما خودتان اثری را نگارش نمی کنید و این کار را به دیگری میسپارد در این هنگام افراد ممکن است سرقت ادبی انجام داده و حتی شما به این موضوع آگاه نشوید سرقت ادبی باعث می شود اعتبار و آینده علمی فرد به خطر افتاده و برای همیشه از بین برود محققان باید قبل از ارسال مقاله به مجلات بررسی سرقت ادبی مقاله را انجام دهند و با مشابهات یابی مقاله درصد تشابه را فهمیده و در جهت رفع آن اقدام کنند. چک کردن سرقت ادبی برای دانشجویان الزامی ست.

مشابهت یابی مقاله

اگر سرقت ادبی در کار دانشجویان تشخیص داده شود امکان دریافت مدرک و دفاع پایان نامه از دانشجو سلب میگردد. اساتید نیز ممکن است اقدام به سرقت ادبی کنند و در برخی از کشورها سلب ارتقای علمی از اساتید از روش های تنبیهی می باشد. مشابهت یابی مقاله تنها با درگ کردن فایل در سایت مربوطه قابل انجام است. افراد با این کار میتوانند اقدام به چک کردن سرقت ادبی کرده و بررسی سرقت ادبی مقاله رایگان نیز میباشد. بعد از آگاهی از شباهت متون خود میتوانید اقدام به ویرایش و اصلاح مقاله و پژوهش خود کنید و کار را اصلاح کرده و سرقت ادبی را از بین ببرید.

چک کردن سرقت ادبی

سرقت ادبی در تمام نشریات بررسی شده و نشریات مقالات را به دقت بررسی میکنند و اگر چنین خطای شناسایی شود، مقاله مورد نظر رد یا به عبارتی ریجکت میشود. سرقت ادبی در برخی از کشورها جریمه های نقدی زیادی دارد این مبلغ در برخی موارد بسیار زیاد است . چک کردن سرقت ادبی احترام و رعایت حقوق نویسندگان است. دانلود نرم افزار ithenticate از متداول ترین روش هاست. البته با سرچ عبارت بررسی سرقت ادبی مقاله رایگان نیز این امر ممکن است.

بررسی سرقت ادبی مقاله رایگان

بررسی سرقت ادبی مقاله رایگان نیز میباشد. پیدا کردن خدمات رایگان ممکن است نیاز به جستجو بیشتری داشته باشد اما شما با خرید اکانت و دانلود نرم افزار ithenticate میتوانید به راحتی خدمات دریافت کنید. با این نرم افزار امکان مشابهت یابی مقاله انگلیسی هم به راحتی وجود دارد. البته ممکن است استفاده از برنامه ها و نرم افزارهای مختلف رایگان برای شناسایی سرقت ادبی مناسب نباشد. چون برخی از این خدمات رایگان، قابل اعتماد نبوده و کار به شکل درست بررسی نمیگردد. برای این کار نیاز به پایگاه های قوی و معتبر میباشد. نرم افزارهایی با پایگاه داده قوی کار شما را با جزئیات بررسی کرده و خروجی دقیقی به شما میدهند.

دانلود نرم افزار ithenticate

اگر می خواهید با خیال آسوده پژوهش خود را به مجلات معتبر ارسال کنید ابتدا سرقت ادبی متون خود را چک کنید. با دانلود نرم افزار ithenticate که نوعی نرم افزار مشابه یاب مقاله میباشد میتوانید مشابهت یابی مقاله انگلیسی و حتی بررسی سرقت ادبی مقالات فارسی را انجام دهید. پایگاه داده ی نرم افزار بسیار قوی میباشد و به دو صورت آنلاین و آفلاین امکان استفاده و مقایسه وجود دارد. بعد از بررسی خروجی کار به شما ارائه میگردد. برای تحلیل باید آشنایی اولیه ای با این نرم افزار داشت.

مشابهت یابی مقاله انگلیسی

سرقت ادبی به دو شکل اتفاق می افتد: عمدی و غیره عمدی. در روش عمدی نویسنده متن دیگر نویسندگان را در متن خود استفاده می کند اما در روش غیرعمدی نویسنده بدون هیچگونه اطلاعی و به صورت غیر عمد، متن مقاله او شبیه مقالات دیگر است . برای بررسی سرقت ادبی روش های مختلفی وجود دارد. در این زمینه باید مشابهت یابی مقالات صورت گیرد مشابهت یابی مقاله انگلیسی و بررسی سرقت ادبی مقالات فارسی به راحتی امکان پذیر هست. همچنین نرم افزار مشابه یاب مقاله و نرم افزار سرقت ادبی در این زمینه کمک زیادی به افراد میکند. گرچه روش های مختلف زیادی در این زمینه وجود دارد.

نرم افزار مشابه یاب مقاله

نرم افزار مشابه یاب مقاله درصد شبیه بودن مقالات را تشخیص میدهد. نرم افزار سرقت ادبی، نرم افزاری کاربردی برای محققان و پژوهشگران برای بررسی سرقت ادبی مقالات فارسی و یا انگلیسی میباشد. پس از بررسی می توان برای رفع تشابه اقدام کرد. اگر درصد تشابه مقاله به میزان کمی باشد تعویض کلمات با کلمات هم معنی، تغییر دادن فعل و فاعل، باز نویسی متن از روش های متداول برای رفع مشابهت است. بهتر است همه افراد پس از پایان کار خود اقدام لازم در جهت بررسی این موضوع را انجام دهند.

بررسی سرقت ادبی مقالات فارسی

سرقت ادبی اقدامی ناشایست و متقلبانه می باشد و این کار به نوعی دزدیدن است. حقوق افراد باید همیشه رعایت گردد استفاده از علم دیگری نوعی جرم است که در کشور های گوناگون جریمه ها و تنبیهاتی را در پی دارد. بررسی سرقت ادبی مقالات فارسی باید قبل از ارسال به مجله صورت گیرد. نرم افزار سرقت ادبی و دانلود نرم افزار مشابهت یاب مقالات در این زمینه پر طرفدار و کاربردی ست. پس از مشخص شدن درصد مشابهت مقاله باید در زمینه اصلاح و بازبینی اقدام شود. در جهات رفع مشکل مشابهت باید ارجاعات بررسی دقیق شده و رفرنس دهی به صورت دقیق انجام گردد. در صورت دیگر مشکل مشابهت رخ نخواهد داد.

نرم افزار سرقت ادبی

همانطور که نویسندگان برای نگارش مقالات خود وقت زیادی را میگذارند، باید به این مسئله نیز دقت کنند که نوشته هایشان شبیه به مقالات دیگر نباشد و حق کسی ضایع نگردد. بهتر است قبل از سابمیت مقاله اقدام لازم در جهت سرقت ادبی به صورت خواسته یا ناخواسته انجام شود. نرم افزار سرقت ادبی در اینجا به کمک نویسندگان می آید. هم چنین دانلود نرم افزار مشابهت یاب مقاله گزینه مناسب دیگری برای این افراد است. همینطور با دانلود ithenticate و استفاده از آن با درصد مشابهت مقاله به دقت بررسی میشود و بهتر است این بررسی قبل از هر اقدامی جهت انتشار صورت گیرد در غیر این صورت دردسرهای آن بیشتر خواهد بود.

درصد مشابهت مقاله

کپی ایده و جملات دیگران بدون قید کردن منبع، استفاده نکردن از نقل قول ها به نوعی سرقت ادبی هستند و درصد مشابهت مقاله شما را بالا میبرند. اگر درصد مشابهت زیاد باشد مقاله پذیرش نخواهد شد. جهت بررسی و جلوگیری از سرقت ادبی نویسندگان باید اقدام به دانلود نرم افزار مشابهت یاب مقالات و دانلود ithenticate کنند. این دو روش بسیار متداول میباشد گرچه روش های مختلفی مانند سایت تشخیص کپی بودن مقاله وجود دارد اما دانلود نرم افزار جزو بهترین و کاربردترین روش ها ست.

دانلود نرم افزار مشابهت یاب مقالات

دانلود نرم افزار مشابهت یاب مقالات، دانلود ithenticate و نرم افزار turnitin برای نویسندگان ضروری ست. این نرم افزارها در این زمینه کمک بسیار زیادی به افراد میکنند. نرم افزارها اگر از دو یا سه کلمه بیشتر کپی شده باشد را هایلایت میکند. همچنیناگر میزان درصد تشابه از ۳ درصد افزایش یابد باید متن بازنویسی گردد و اما اگر میزان تشابه از ۳ درصد کمتر باشد می توان با جایگزین کردن کلمات مترادف و یا تغییر دادن فعل و فاعل یا مجهول و معلوم کردن جملات این میزان را نیز به کاهش داد. سایت تشخیص کپی بودن مقاله نیز مانند روش دانلود نرم افزار مفید است.

دانلود ithenticate

با دانلود ithenticate شما می توانید چک کردن متون خود را انجام دهید نرم افزار ithenticate و سایت تشخیص کپی بودن مقاله و هم چنین نرم افزار turnitin بسیار کاربردی برای اعضای هیئت علمی دانشجویان پژوهشگران و نویسندگان میباشد. با استفاده از این روش ها و نرم افزار ithenticate افراد می توانند از اعتبار خود محافظت کنند، زیرا بسیاری از سرقت های ادبی بر خلاف باور عموم به صورت ناخواسته صورت می گیرد. بهتر است همه نویسندگان از این روش ها استفاده کرده و از متون خود مظمئن شوند. این نرم افزار دارای پایگاه داده‎ای گسترده و وسیع از انواع مقالات میباشد و برای ارزیابی به این پایگاه داده مراجعه میشود و سپس درصد تشهابه اعلام میگردد. همچنین بررسی سرقت ادبی پایان نامه نیز با نرم افزارهای ذکر شده قابل انجام است.

سایت تشخیص کپی بودن مقاله

سایت های فعال زیادی در این زمینه وجود دارد که خدمات خوبی عرضه میکنند. استفاده از سایت تشخیص کپی بودن مقاله و سایت بررسی سرقت ادبی مقاله از روش های راحت دیگری است که مورد استفاده افراد قرار می گیرد. افراد با مراجعه به این سایت ها می توانند فایل خود را آپلود کرده و سپس خروجی کار خود را دریافت کنند. سایت ایران پیپر سایتی فعال در این زمینه است که اقدام به بررسی سرقت ادبی پایان نامه، مقالات و متون شما با کمترین هزینه میکند. گرچه برای این کار نرم افزارهای مختلفی مانند نرم افزار turnitin وجود دارد.

نرم افزار turnitin

برای بررسی سرقت ادبی پایان نامه، نرم افزار turnitin همانند سایت بررسی سرقت ادبی مقاله بسیار مناسب است. برای استفاده از این نرم افزار افراد نیاز به یوزر و پسورد دارند. این نرم افزار برای پلاجریسم و همه افراد در سراسر دنیا قابل دستیابی است. با مراجعه به سایت این نرم افزار امکان خرید اکانت برای افراد فراهم است. خرید اکانت هزینه بسیار زیادی ندارد و به راحتی قابل پرداخت است. این نرم افزار از نرم افزارهای معروف و معتبر میباشد با نرم افزار turnitin شما امکان سنجش متون مقاله و پایان نامه خود را دارید و از این طریق میتوانید از پلاجریسم پیشگیری کنید.

بررسی سرقت ادبی پایان نامه

علاوه بر بررسی مقالات که این کار از سایت بررسی سرقت ادبی مقاله امکان پذیر است، بررسی سرقت ادبی پایان نامه و استفاده از نرم افزار تشخیص کپی بودن پایان نامه نیز امری ضروری میباشد. پلاجریسم موضوعی ست که باید جدی گرفته شود در غیر اینصورت عواقب ناخوشایندی برای نویسندگان در پی خواهد داشت. گرچه برخورد با پلاجریسم در کشورهای مختلف متفاوت است. در برخی کشورها افراد به این علت به زندان افتاده و این کار جرم محسوب می شود اما در برخی از کشورها تنها با تذکری ساده این موضوع حل و فصل خواهد شد. برای پایان نامه باید از طریق نرم افزار تشخیص کپی بودن پایان نامه اقدام کرد.

سایت بررسی سرقت ادبی مقاله

پلاجریسم را باید مهم تلقی کرد. برای این کار بهتر است به سایت بررسی سرقت ادبی مقاله مراجعه کرده و هم چنین میتوان از نرم افزار تشخیص کپی بودن پایان نامه یا مقاله کمک گرفت. بررسی سرقت ادبی با ithenticate نیز روش مفید دیگری ست. بسیاری از سرقت های ادبی به علت عدم توانایی نویسنده اتفاق می افتد. استفاده صحیح از ارجاعات و به کاربردن تکنیک های موثر در این زمینه می تواند از وقوع این حادثه جلوگیری کند. سرقت ادبی به هر نوعی از آن باعث کسر شأن در جامعه علمی است. پلاجریسم یا همان سرقت ادبی باعث آسیب زدن به ارزش اثر میشودو این نشان دهنده اهمیت این موضوع ست که اغلب توسط افراد نادیده گرفته میشود.

پلاجریسم

واژه پلاجریسم توسط یک شاعر رومی برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت. این فرد یونانی بسیاری از شعرهایش توسط افراد دیگر مورد استفاده قرار گرفته بود. او نام افرادی که شعر او را سرقت کرده بودند، پلاجریسم گذاشت که به معنی غارتگر و فریبکار میباشد. بررسی سرقت ادبی با ithenticate این روز ها متداول است. گرچه نرم افزار تشخیص کپی بودن پایان نامه نیز در نوع های مختلف موجود است. همچنین سامانه همانندجو (ithenticate) روش استفاده دیگری ست.

نرم افزار تشخیص کپی بودن پایان نامه

پایان نامه موضوع قابل توجه دیگری ست که باید بررسی گردد بسیاری از دانشجویان کار پایان نامه خود را برون سپاری کرده و بسیاری از افراد انجام دهنده سرقت ادبی را مدنظر قرار نمیدهند. دانشجویان در نگاه اول متوجه این موضوع نخواهند شد اما نرم افزار تشخیص کپی بودن پایان نامه گزینه بسیار مناسبی برای این نوع از دانشجویان است، که بررسی لازم را انجام دهند. همانند بررسی مقاله برای پایان نامه نیز میتوان از سامانه همانندجو (ithenticate) استفاده کرد و یا بررسی سرقت ادبی با ithenticate را انجام داد که این نرم افزار به نوعی شباهت یاب مقاله میباشد.

بررسی سرقت ادبی با ithenticate

پلاجریسم همان سرقت ادبی نوعی دستبرد فکری است. سرقت افکار و ایده ها در پلاجریسم اتفاق می افتد اگر در حوزه هنر این اتفاق صورت گیرد سرقت از نوع هنری ست و اگر در پژوهش های علمی صورت گیرد این سرقت از نوع علمی نام دارد سرقت ادبی در نوع های مختلفی خود را بروز میدهد: برای مثال سرقت ادبی در نوع نگارش، سرقت ادبی به صورت مستقیم، سرقت از نوح تشبیه، سرقت ایده و یا سرقت ادبی به صورت تحریف کلمات. برای چک کردن همه نوع سرقتی باید به بررسی سرقت ادبی با ithenticate، پرداخت و در زمینه پایان نامه با دانلود نرم افزار اصالت سنجی پایان نامه میتوان اقدام کرد و یا میتوان به سامانه همانندجو (ithenticate) مراجعه کرد. شباهت یاب مقاله توسط این روش ها انجام میشود.

سامانه همانندجو (ithenticate)

سامانه همانندجو (ithenticate) نوعی شباهت یاب مقاله میباشد. نویسندگان علاوه بر مراجعه به این سامانه میتوانند از نرم افزار همانند جو استفاده کنند. برای کار پایان نامه، امکان دانلود نرم افزار اصالت سنجی پایان نامه برای دانشجویان وجود دارد. ممکن است نویسندگان در حین پژوهش و نوشتن متون خود جملات و عباراتی را تحریر کنند که نویسنده دیگری آن را ثبت کرده است و این تکرار متن به نوعی سرقت تلقی میگردد. ممکن است حتی به صورت غیر عمد باشد. پس نویسندگان و پژوهشگران باید برای بررسی این نوع خطای غیر عمد اقدام کنند و نسبت به این موضوع حساس باشند.

شباهت یاب مقاله

سرقت ادبی ابعاد منفی گسترده ای دارد اول از همه و مهمترین آن این است که به سابقه و اعتبار فرد لطمه وارد میکند، همچنین ممکن است خسارت،های مالی زیادی را برای افراد به بار آورد، از نظر روانی برای کسی که کارش مورد سرقت قرار گرفته است، این اتفاق بسیار ناخوشایند می باشد. سرقت ادبی علاوه بر تمام مضراتی که دارد ممکن اسن ذهن خواننده را خسته کند. به روز بودن در نتیجه داوری تاثر فراوانی دارد. پس نویسندگان باید سعی کنند مطالب منحصر به فردی را منتشر کنند. شباهت یاب مقاله گزینه مناسبی ست. دانلود نرم افزار همانند جو و دانلود نرم افزار اصالت سنجی پایان نامه برای نویسندگان، دانشجویان و پژهشگران امری لازم است. بررسی سرقت ادبی مقاله انگلیسی و حتی مقاله فارسی نیز از روش های قید شده به راحتی امکان پذیر است.

دانلود نرم افزار اصالت سنجی پایان نامه

سامانه های منحصر به فردی برای اصالت سنجی پایان نامه ها وجود دارد و حتی امکان دانلود نرم افزار اصالت سنجی پایان نامه در این سایت ها مقدور می باشد. نرم افزار همانند جو امکان بررسی سرقت ادبی مقاله انگلیسی را دارد و از طریق این نرم افزار مشابهت یابی پایان نامه بسیار سریع و آسان صورت میگیرد.
اکثر پژوهشگران قبل از ارسال مقاله خود و یا چاپ متون خود در جهت رفع این مشکل اقدام خواهند کرد و این اقدام، اقدامی متداول در بین پژوهشگران می باشد.

نرم افزار همانندجو

همانندجویی و استفاده از نرم افزار همانند جو در متون، کمک به حفظ اثر دیگران است. با جستجوی خودکار در متن کامل مقالات و پایان نامه ها نوشته هایی که همانند هستند آشکار شده و خروجی کار برای کاربر نمایش داده می شود هر چقدر کیفیت و پایگاه داده یک نرم افزار قوی تر باشد میزان درصد مشابهت و خروجی دقیق تر می باشد استفاده از نرم افزارهای معتبر به روز موضوع بسیار مهمی در این زمینه میباشد. بررسی سرقت ادبی مقاله انگلیسی همانند مقالات فارسی اهمیت دارد. مشابهت یابی پایان نامه از طریق سایت سرقت ادبی انجام میشود. ما باید به عنوان کسی که عضو یک جامعه علمی هستیم مسائل اخلاقی را در نظر بگیریم و در این جهت کوشا باشیم.

بررسی سرقت ادبی مقاله انگلیسی

سرقت ادبی گاهی به صورت تصادفی اتفاق می افتد فرد ممکن است فرد نداند که از ایده دیگری در حال استفاده است. بی شک ما بدون افکار و نظرات دیگران نمی توانیم اثر علمی و خوبی خلق کنیم. پس بهتر است در این زمینه از ارجاعات مناسب و بیان منابع درست در متون خود استفاده کنیم. مشابهت یابی پایان نامه به اندازه آثار دیگر قابل توجه ست. سایت سرقت ادبی در این زمینه کمک زیادی میکند و میتوان در این سایت ها نسبت به بررسی سرقت ادبی مقاله فارسی رایگان اقدام کرد. بررسی سرقت ادبی مقاله انگلیسی نیز از طریق سایت های فعال در این زمینه انجام میشود.

مشابهت یابی پایان نامه

با پیشرفت اینترنت و دنیای وب سرقت ادبی روز به روز افزایش میابد. به همین سبب مجلات و نشریات مختلف سخت گیری ها و جدیت بیشتری را به کار میگیرند. اگر مقاله ای دارای مشابهت بالایی باشد از نظر محتوای علمی هرگز بررسی نمیشود و توسط داوران رد یا ریجکت می گردد. شما با سرچ عنوان بررسی سرقت ادبی مقاله فارسی رایگان به سایت سرقت ادبی دسترسی خواهید داشت و امکان مشابهت یابی پایان نامه برای شما مقدور خواهد شد گرچه نرم افزار همانند جو پایان نامه نیز بسیار مناسب است.

سایت سرقت ادبی

سایت سرقت ادبی را تنها با یک سرچ ساده میتوان پیدا کرد. این سایت ها کار را بسیار آسان کرده اند. بررسی سرقت ادبی مقاله فارسی رایگان نیز انجام میشود. شما نرم افزار همانند جو پایان نامه را هم به صورت نقدی و هم غیر نقدی میتوانید دانلود کنید و بررسی سرقت ادبی را انجام دهید. البته این نکته را باید در نظر گرفت که نسخه های نقدی دارای امکانات بیشتری نسبت به نسخه غیر نقدی ست. میزان قابل قبول شباهات در مقالات و کتون علمی به سردبیر، داور، استاد راهنما، ناشر و دانشگاه بستگی دارد و اصولاً بین ۵ تا ۲۰ درصد متغیر است.

بررسی سرقت ادبی مقاله فارسی رایگان

بهتر است بررسی مقالات را خودتان انجام دهید. اگر این بررسی توسط خود فرد صورت نگیرد، داوران این کار را انجام داده و از میزان مشابهات مقاله اطلاع حاصل میکنند. پس بهتر است قبل از اقدام داوران خود افراد در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد. امکان بررسی سرقت ادبی مقاله فارسی رایگان برای کاربران فراهم است. حتی امکان استفاده رایگان از ithenticate برای افراد وجود دارد. بررسی سرقت ادبی با نرم افزار همانند جو پایان نامه برای دانشجویان بسیار راحت و کاربردی ست.

نرم افزار همانندجو پایان نامه

بررسی سرقت ادبی با نرم افزار همانندجو پایان نامه صورت میگیرد. نرم افزار ithenticate و استفاده رایگان از ithenticate از معروف ترین روش ها برای بررسی هستند. نرم افزار ها اغلب به صورت آنلاین خدمات می دهند اکثر نرم افزارها فایلی برای نصب در اختیار کاربران قرار نمی دهند بلکه این کار از طریق ورود به سامانه انجام میشود. کاربران با بارگذاری فایل بعد از گذشت چند دقیقه میزان تشابه را دریافت میکنند. از طریق این نرم افزارها مقایسه متن با مقالات معتبر امکان پذیر است. سرقت ادبی با واژه تشابه متنی فرق میکند نرم افزارها اصولاً درصد تشابه متن را به مخاطب اعلام می کنند و این تشابه شامل سرقت علمی نیست.

همانندجویی یا search engine optimization به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که در ارتباط با بهبود جستجوی سایت در موتورهای جستجو انجام می‌شود. هدف اصلی همانندجویی، افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو است. این کار با استفاده از برخی روش‌های فنی و بهبود محتوای سایت انجام می‌شود.

برای موفقیت در همانندجویی، مهارت‌های فنی و تحلیلی بسیاری لازم است. از جمله مواردی که در همانندجویی باید به آن‌ها توجه شود، ساختار کدها، کاربری و رابط کاربری، بهینه سازی عنوان و توضیحات صفحات، استفاده از کیوورد‌های مناسب و مطابق با محتوای صفحات، سریع‌تر کردن زمان بارگیری صفحات و بهینه‌سازی تصاویر برای کاهش حجم آن‌ها است.

همچنین، برای بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو، باید به بهبود محتوای سایت توجه کرد. استفاده از عناوین و زیرعناوین مناسب، ارائه محتوای خوب و مطابق با کیوورد‌های مورد استفاده کاربران، استفاده از تصاویر و ویدیوهای مرتبط و بهینه سازی محتوا برای استفاده در شبکه‌های اجتماعی از جمله روش‌هایی هستند که برای بهبود محتوای سایت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در نهایت، برای بهبود جستجوی سایت، باید به ویژگی‌های خاص صفحات سایت توجه شود. این شامل ارائه الگو‌های برگشت بهره‌مندی از مراکز تماس، فرم‌های تماس و آدرس موقعیتی است. با انجام این کارها، سایت شما به شدت افزایش پیدا می‌کند و باعث می‌شود که بیشتر کاربران به سایت شما دسترسی پیدا کنند.

اهمیت همانندجویی در جامعه

اهمیت همانندجویی در جامعه به عنوان یک عنصر اساسی و ضروری در روابط بین افراد، به دلیل کاهش تعارضات و افزایش همزیستی جامعه، بسیار حائز اهمیت است. همانندجویی به معنای همراهی و هم‌دمی با هم نه تنها باعث افزایش روحیه مثبت برای شخص مورد نظر می‌شود، بلکه همچنین امکان فراهم کردن یک فرصت برای یادگیری از دیگران و به اشتراک گذاری تجربیات خود با دیگران را فراهم می‌کند.

همانندجویی می‌تواند در موارد بسیاری باعث بهبود شرایط زندگی افراد شود. یک شخص که همیاری را با سایر افراد به روش مناسب انجام دهد، می‌تواند خود را در یک جامعه بهتر و بیشتر پذیرفته شده بداند. همچنین، همانندجویی می‌تواند روابط اجتماعی را تقویت کند و مانند پایه‌ای سفت و ایمن جهت ابتکارات و عملیات همکاری و هماهنگی مؤثر عمل کند.

بهره‌وری از منابع اجتماعی برای کسب دانش و اطلاعات از دیگران نیز، از جمله مزایای عمده‌ی همانندجویی است. شاید از این منظر، همانندجویی می‌تواند برای اطمینان افراد از خود، به خصوص در شرایط سختی مفید باشد. این مدل دوستی همچنین می‌تواند به فعّالیت‌های موفق در زمینه‌ی کسب‌وکار و کارآفرینی، کمک کند. وبسته‌به‌همه، همانندجویی برای یادگیری و الهام گرفتن جدید و همچنین رهایی از تنهایی و ایجاد شرایطی موثر برای تعامل با دیگران و ایجاد چندگانگی در جامعه حائز اهمیت بالایی است.

تاثیر همانندجویی بر روابط اجتماعی

تاثیر همانندجویی بر روابط اجتماعی، یکی از مسائل مهم در حوزه علوم اجتماعی است. در این مفهوم، همانندجویی به معنای شباهت در رفتارها، ظاهر و یا نحوه انتخاب‌های شخصی است که می‌تواند تاثیر زیادی در رفتارهای فردی و گروهی داشته باشد.

همانندجویی در فرایند شناختی رفتار انسان‌ها نیز نقش مهمی دارد. براساس تحقیقات علمی، بیان زبان، چهره، صدا و حتی نحوه پوشیدن می‌تواند بر رفتار فردی و گروهی تاثیر بگذارد. مثلا در یک محیط کاری، فردی که با افرادی با رفتارها و سبک زندگی مشابه مثل همانندجوی خود فعالیت می‌کند، به راحتی در اجتماع پذیرفته می‌شود و از مشکلاتی مثل ایجاد همزمانی در کار و شعور همکارانش پیشگیری می‌کند.

یکی از پدیده‌های رایج در جوامع شرقی، همانندجویی در میان خانواده است. پوشیدن هم صفتی، تردید در انتخاب رنگ و یا انتخاب کنجکاوی درباره سلیقه مردم، برای فردی از روابط اجتماعی مثبتش ایجاد می‌کند و باعث افزایش همبستگی و اعتماد گروهی می‌شود.

در نتیجه، می‌توان گفت همانندجویی بر روابط اجتماعی تاثیرگذار است و در بسیاری از صورت‌ها باعث تعدیل رفتار فردی در جهت مثبت، ایجاد هماهنگی و بالا بردن تفاهمات در گروه‌های مختلف می‌شود.

مشکلات روانی ناشی از همانندجویی در جامعه

همانندجویی یکی از مهمترین مسائل اجتماعی ما در قرن بیست و یکم است. این پدیده زمانی اتفاق می‌افتد که فردی دیگر را به عنوان الگو در جوامع انتخاب می‌کند و تلاش می‌کند تا برای رسیدن به اهداف خود، رفتارها و عادات آن فرد را تقلید کند. برای بسیاری از افراد، بودن یک همانند جوی یا الگوی مورد نظر، توجه و قبولی دیگران را در جامعه به همراه دارد. اما همانند‌جویی می‌تواند به مشکلات روانی دامن زند.

در جوامع امروز، فرهنگ همانندجویی به عنوان یک مسئله خطرناک شناخته می‌شود؛ زیرا این رفتار می‌تواند شخصیت فرد را تحت تاثیر قرار داده و باعث ابتلا به اختلالات روانی متعددی شود. فردی که به طور مداوم به دنبال تعداد کمی از آدم‌های مشابه خود است، ممکن است احساس کند که در هویت خود شکیل نشده است و باید همواره در فرهنگ دیگران شناور باشد. درنتیجه، این فرد ممکن است احساس یاس و ناامیدی کند و به مرور زمان، احساس عدم تعلق و انزوا کند.

علاوه بر این، همانند جویی می‌تواند باعث رشد و تقویت رفتارهای ناسالم در افراد شود؛ به عنوان مثال، فردی که به دنبال همانندجویی در مصرف مواد مخدر است، ممکن است برای رسیدن به همانند جوی دیگر، با افراد شبکه روابط خود را توسعه دهد. نتیجتاً، او به مضعف‌ترین اختلالات روانی روبرو خواهد شد که در بعضی موارد ممکن است با فوتی برای فرد منجر شود.

در کل، همانندجویی به عنوان یک اختلال روانی، بر زندگی افراد تاثیرات شدید و منفی دارد. بنابراین باید ضرورت رویکردی به شیوه بازیابی از این مشکل را تأکید کرد و هرچه سریعتر به شناسایی و درمان آن رسید.

راهکارهای پیشگیری از همانندجویی

همانندجویی یا نفوذ به خانوادگی به عنوان یکی از مشکلات اجتماعی بیشتر در جامعه امروزی شناخته می‌شود که می‌تواند به شکست خانواده‌ها، به روابط نامناسب بین اعضای خانواده و بیماری‌های روانی و عاطفی منجر شود. برای پیشگیری از این مشکل می‌توان از راهکارهای مختلف استفاده کرد.

یکی از اصلی‌ترین راهکارهای پیشگیری از همانندجویی برای پدید آوردن فضایی سالم و عاطفی بین اعضای خانواده است. ایجاد فضایی مثبت و دوستانه در خانواده، کمک به تقویت روابط بین اعضای خانواده می‌کند و از نظر روانی و عاطفی سالم می‌کند. بهترین راه برای ایجاد فضایی پر از محبت و عشق، حضور والدین در زندگی فرزندان و توجه به نیازها و شخصیت آن‌ها است.

رعایت مراحل تربیت به موقع نیز از دیگر راهکارهای مهم در پیشگیری از همانندجویی است. تربیت صحیح در جوانی، کمک به تقویت شخصیت و اعتماد به نفس فرزندان می‌کند و از نظر روانی و عاطفی همدلی را تقویت می‌کند. به علاوه، برای پیشگیری از همانند جویی لازم است که والدین تربیتی جهت ارتباطات فرزندانشان با جنسی مخالف به کار ببرند، به عنوان مثال آنکه به دختران و پسرانشان بگویند و به آن‌ها آموزش دهند که در مواجهه با هرگونه مشکلات و حتی همانندجویی با والدین، به آن‌ها اعتماد کنند و مسیر را به آن‌ها توصیه کنند.

همچنین به منظور پیشگیری از همانند جویی لازم است که کودکان به آموزش‌های اولیه در خصوص برخورد با شخصیت‌های نامطلوب و محافظت شخصی خود از جمله تشخیص تهدید، روش‌های رفتاری برای خوددفاع، مهم بودن اطلاع به اشخاص معتبر و قابل اعتماد و سایر مسلمات روانی و اجتماعی بپردازند.

در نهایت، توجه به شرایط جامعه نیز در پیشگیری از همانندجویی بسیار مهم است. به عنوان مثال، در جوامعی که وضعیت اقتصادی افراد آنها ضعیف است، از همانند جویی بیشتر دیده می‌شود. لذا باید سعی شود با بهبود وضعیت جامعه و اشتغالی از ایجاد اعتماد و کاهش فقر اقتصادی سعی در پیشگیری از همانندجویی کرد.

روش های شناسایی همانندجویی در مدارس و دانشگاه ها

همانندجویی یا پلاژیاریزم، مسئله ای است که در مدارس و دانشگاه ها بسیار شایع است. در واقع، هیچ کس از شما نمی‌تواند بگوید که با این مسئله مواجه نشده است یا هیچ دانشجویی با این مشکل رو به رو نشده است. به طور ساده، همانندجویی به معنای دزدیدن از دیگران است و یا استفاده از ایده های دیگران به صورت کلاهبرداری محسوب می شود.

برای شناسایی همانندجویی در محیط های آموزشی، قدرت تحریف و کپی‌برداری دانشجویان با انواع روش‌ها و ابزارهایی مقابله می‌کند. یکی از روش های شناسایی همین استفاده از نرم افزارهایی است که می‌تواند پرونده های متنی را بررسی کند و الگوهای خاص و کلمات به کار رفته را تشخیص دهد. به این ترتیب جملات کلیدی و کلمات دوباره و چندبرابر تشخیص پیدا می‌کنند.

رکورد کردن ارجاعات و منابع همانند جویی به دانشجو یا شخص دیگری هم می‌تواند خطرناک باشد. برای این منظور استفاده از پایگاه داده های جامعه شناسی از محول شناسایی مشترکین و ارجاعات لازم است. در پایان هم مهم است که دانش آموزان و دانشجویان به شکل مناسب آموزش دیده شوند تا بتوانند خطرات و خطاهای مربوط به همانندجویی را برای خودشان به حداقل برسانند.

آموزش هایی که می‌تواند از همانندجویی جلوگیری کند

در دنیای امروز که اکثراً از اینترنت استفاده می‌کنیم، همانندجویی یکی از مشکلات شایعی است که برای کاربران اینترنتی وجود دارد. همانندجویی به معنی کپی کردن محتوای سایت از منابع دیگر بدون اجازه است. برای مثال، فرض کنید شما به دنبال مطلبی خاص هستید و برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر در گوگل جستجو می‌کنید. انتخابی شما، یکی از صفحات سایتی باشد که در آن تمام اطلاعات مورد نیاز شما موجود باشد. در این حالت، بسیاری از کاربران در نهایت به جای ارجاع به منبع اصلی، مطلب را کپی کرده و در سایت یا صفحه خود قرار می‌دهند.

با این حال، باید بگوییم که همانندجویی نه تنها اخلاقی نیست، بلکه قانونی هم نمی‌باشد و می‌تواند به کیفرهای اداری و قضایی منجر شود. همچنین، تاثیرات منفی آن بر روی بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو وجود دارد.

بنابراین، بهتر است برای جلوگیری از همانندجویی، به روش هایی مانند استفاده از محتوای اصلی و خلاقانه، استفاده از ارجاع به منابع معتبر و ارائه بیشترین ارزش به محتوا توجه کنید. همچنین، استفاده از ابزارهایی مانند نرم افزارهای تشخیص همانندجویی (Plagiarism Checker) نیز مفید خواهد بود. با رعایت این نکات، می‌توانید از همانندجویی جلوگیری کنید و محتوای خود را بدون دغدغه و با آرامش ترجمه کنید.

تاثیر همانندجویی در بازار کار

تاثیر همانندجویی در بازار کار پدیده‌ای است که در آن افرادی که به دنبال شغل جدید هستند، مسیر رفتاری و عملکردی شناخته شده‌ای را از افراد دیگر در همین وضعیت پیش می‌گیرند. در این روش، اقدامات و تصمیمات عملی اشخاص با تجربه و فعّالان بازار کار ترقی همخوانی دارند و با عمل به این روش،یکباره رفتار افراد مشابه می‌شود.

یکی از تئوری‌های توضیح دهنده آثار همانندجویی بر بازار کار تئوری‌گذاری شده توسط میلر و همکارانش است. این تئوری بیان می‌کند که اگر فردی اطلاعاتی را درباره شغل و جایگاه مورد نظر خود در یک شرکت به دست آورد، این اطلاعات را بین دوستان و آشنایان خود نیز به اشتراک می‌گذارد و این باعث افزایش شانس این افراد برای کسب موفقیت در مصاحبه شغلی (Interview) و پیدا کردن شغل مناسب می‌شود.

از دیگر تاثیرات همانندجویی بر بازار کار، افزایش تحصیلات در مقاطع مختلف و تلاش بیشتر برای کسب دانش و مهارت‌های جدید است. افراد به دنبال کسب شغل و حرفه‌ای پایدار و موفق هستند و برای اینکار، تلاش بیشتری در آموزش و پرورش دانش و مهارت‌های جدید می‌کنند تا بتوانند با رشد روز افزون بازار کار همگام شوند.

در نهایت ، تاثیر همانندجویی بر بازار کار به همراه سایر پدیده‌هایی مانند تحولات تکنولوژی و اقتصادی بر تغییراتی که در بازار کار رخ می‌دهند، بسیار مهم است. شناخت و آگاهی افراد ازاین موضوع و تلاش برای بهره‌گیری از تفاوت‌های خود در بازار کار از جمله موضوعاتی است که می‌تواند برای جلوگیری از تاثیر منفی همانندجویی در بازار کار، مفید واقع شود.

تمایزات بین همانندجویی و رقابت

رقابت و همانندجویی دو مفهوم متفاوت هستند که به دو فرایند مختلف اشاره دارند. رقابت به معنای تلاش برای برتری و نبرد با دیگران است. در مقابل، همانندجویی به معنای رقابتی بودن برای دریافت چیزی و در عین حال با احترام به دیگران است.

در رقابت، افراد نسبت به یکدیگر تلاش می کنند تا با برتر شدن از دیگران، به موقعیت و مزیتی دست یابند. این وضعیت به این معنی است که هر کسی برای به دست آوردن هدفی مشترک با دیگران رقابت می کند. در این فرایند تمرکز بر کسب برتری و پیروزی قرار دارد و می تواند با رفع فرصت های دیگران و کاهش مقداری از موقعیت های موجود، به دیگران آسیب برساند.

همانندجویی در مقابل، به دو راهبرد متفاوت توجه دارد. در این فرایند، افراد با رقابتی سالم و پویا هدف خود را دنبال می کنند. آنها به هدفی مشترک رسیدن متمرکز می شوند و در عین حال، از دیگران احترام می گذارند و به آنها اجازه می دهند تا به هدفشان دست یافته و به جای خود برسند. در این فرایند، هر فرد به عنوان یک عضو قوی تر برای این موضوع جلو می رود و بدون تضییع فرصت، به همراه دیگران پیش می رود و همچنین از پیشرفت دوستانش خرسند می شود.

در نتیجه، تمایز بین همانندجویی و رقابت باید در نظر گرفته شود. در همانندجویی، با همکاری و احترام به همدیگر، هدف مشترک به دست می آید. با این حال، در رقابت، تمرکز بر برتری و پیروزی قرار دارد و می تواند با رفع فرصت های دیگران، آنها را سرکوب کند. به عنوان نتیجه، همانندجویی به عنوان یک راهب جدید به فرهنگ کاری پیوسته و تفاوت آن با رقابت، بهترین نتیجه در محیط کار و زندگی در همه زمینه ها خواهد داشت.

مواردی که باعث همانندجویی می‌شود

موضوع همانندجویی یکی از مسائلی است که باعث ایجاد اضطراب و ناراحتی در شخص مبتلا می‌شود. همانندجویی در واقع به معنای پیروی خودکار از رفتارها و عملکردهای دیگران است که برای فرد مبتلا به آن بسیار ناراحت‌کننده است.

در بعضی از موارد، همانندجویی از این رو به وجود می‌آید که فرد، احساس می‌کند ناتوان و بی‌ارزش است و به همین خاطر تلاش می‌کند که به دنبال رفتارها و عملکردهای دیگران پیش برود. البته در بعضی از موارد، همانندجویی ناشی از داشتن مشکلاتی مانند اضطراب و فراموشی است و فرد به دنبال پیروی از رفتار دیگران می‌رود تا از این مشکلات فارغ شود.

همانندجویی می‌تواند هر کسی را تحت تاثیر قرار دهد. برخی از عواملی که ممکن است به همانندجویی منجر شوند شامل نگرانی از نگرانی از برخی موضوعات، ناامیدی و اضطراب، فشار اجتماعی و تاثیر گذار بودن یک فرد خاص بر شخص مبتلا می‌شود.

با توجه به اینکه همانندجویی می‌تواند به شدت تاثیر گذار باشد، باید به این موضوع اهمیت داده شود و فرد مبتلا به آن باید به دنبال درمان مناسب برای رسیدن به روش‌های موثر جهت مقابله با این مشکل باشد.

همانندجویی در روابط عاطفی

همانندجویی در روابط عاطفی یعنی اقداماتی که شخصی در یک رابطه عاطفی انجام می‌دهد تا محبوبیت و احترام خود را افزایش دهد و این می‌تواند برای خود یا کسی دیگر باشد. این رفتارها می‌تواند موجب استقبال نشان دادن سریع از طرف مخاطب شخص موردنظر شود اما در بلند مدت، ممکن است باعث بروز مشکلات در رابطه شود.

در روابط عاطفی، به دلیل نبودن یک تعاریف رسمی برای رفتارها، همانندجویی به سادگی با پوشش یک رفتار ناشایست در خواست‌های یکدیگر تشخیص داده می‌شود که ممکن است باعث تغییر در نحوه‌ی ارتباط با همدیگر شود و به دلیل آن شخص محتمل می‌شود در این رابطه از دست بروند.

برای جلوگیری از همانندجویی در یک رابطه عاطفی، مهم است که هر دو شخص به یکدیگر اعتماد داشته باشند و ارتباط‌های شفاف و با مسئولیت‌پذیری برقرار کنند. همچنین، باید در نظر داشت که ارتباطات شورش زندگی اجتماعی نیستند و نیاز به نصایح و راهنمایی های مختلف در مسیر زندگی رابطه دارند. برای موقعیت های کوچک، به نظرات و نیازهای همدیگر در روابط توجه و احترام نشان داده شود. به طور خلاصه: در رابطه آرامش و صمیمیت جلوی همانندجویی می‌گیرد.

نحوه کمک به همانندجویان در جامعه

در جامعه ما بسیاری از افراد در شرایط سختی قرار دارند و به کمک واقعی دیگران نیاز دارند. به عنوان شهروندان، ما می توانیم به آنان کمک کنیم و زندگی شان را بهبود بخشیم. در ادامه به برخی از روش های کمک به همانندجویان در جامعه می پردازیم.

اولین راهکار کمک به همانندجویان، ایجاد فرصت های شغلی محلی است. برای افرادی که برای پرداخت هزینه های همچون اجاره،غذا و هزینه های پزشکی با مشکل مواجه هستند، فراهم کردن فرصت های شغلی محلی یک راهکار عالی است. می توانیم با حمایت از کسب و کارهای محلی و زندگی مشترک با همکاری با شرکت‌های محلی به ایجاد فرصت های شغلی در محله ها کمک کنیم. همچنین، با ایجاد رزومه و کمک به اشخاص دیگر در پیدا کردن شغل مناسب و در نهایت اقتصاد محلی را تقویت کرد.

یک راه دیگر برای کمک به همانیویان، ارائه خدمات اجتماعی است. خدمات اجتماعی شامل مواردی مانند مراقبت از سالمندان، کودکان و افراد دیگری هستند که به کمک دیگران نیاز دارند. توانایی یاری دیگران در فرایند مراقبت و کمک به شاخص‌های احتیاج‌مند، نه تنها به درمان آنها کمک می کند، بلکه همچنین به آنها احساس تامین امنیت، پشتیبانی و محبت می دهد. ارائه خدمات اجتماعی به همانندجویان، می تواند منجر به پایداری جامعه شود.

رسیدن به دسترسی به مراکز مجتمع، پزشکان و داروخانه، یک راه دیگر برای کمک به همانندجویان است. بسیاری از افراد با درد و بیماری در محله هایی زندگی می کنند که به صورت دائمی پزشکی در همان محل موجود ندارد. به عنوان شهروندان، می توانیم به دسترسی به مراکز پزشکی و داروخانه ها کمک کنیم و بستر را برای بیماران فراهم کنیم تا به تدریج بهبود پیدا کنند.

به طور خلاصه، به کمک همانندجویان در جامعه بدون در نظر گرفتن نژاد، سن، تفاوت دینی و جنسیت موجب بهبود جامعه و پایداری‌اش می‌شویم. می توانیم با فراهم کردن فرصت های شغلی محلی، ارائه خدمات اجتماعی و دسترسی به مراکز پزشکی، به تقویت این ایده ها کمک کنیم. به طور کلی، رویکرد ارائه کمک به کمک به سایرین بر پایه احساس نیاز، شفقت، همدردی و تعاون بنا می شود.

تاثیر افراد مهم در جامعه بر همانندجویی

این روزها در جامعه ما، مهمانی‌ها، جشن‌ها، تعطیلات و رویدادهای مختلفی برگزار می‌شود که همانند جویان‌ها در هم قرار می‌گیرند. این رفتار، به نوعی تاثیر افراد مهم در جامعه را بر روی همانندجویی نشان می‌دهد. افراد مهم در جامعه، می‌توانند با حضور و فعالیت در مهمانی‌ها، همانندجویی را تشدید کنند.

از دیگر تاثیرات افراد مهم در جامعه بر همانندجویی، تعیین میزان موفقیت در استخدامات است. در بسیاری از شرکت‌ها، افراد مهم در جامعه تأثیر بسزایی در استخدام افراد جدید دارند. در این موارد، کسانی که با افراد مهم در جامعه در ارتباط هستند، معمولاً اولویت بیشتری در استخدامات دارند. این امر به سادگی می‌تواند باعث تشدید همانندجویی در جامعه شود.

همچنین، افراد مهم در جامعه می‌توانند با ارائه نظرات و پیشنهادات خود، نقش مهمی در ایجاد همانندجویی داشته باشند. برخلاف افراد عادی، نظرهای افراد مهم معمولاً تأثیر گذارتر و در نتیجه، افراد بیشتری برای دنبال کردن آنان و همانندجویی اتخاذ می‌کنند.

به طور کلی، تاثیر افراد مهم در جامعه بر همانندجویی، بستگی به نوع فعالیت‌ها و نقش آنان در جامعه دارد. با این حال، همواره لازم است به این موضوع توجه شود که همانندجویی خودش یک مسئله است که باید با انعطاف پذیری و تلاش برای توسعه روحیه رقابت پذیری و فرهنگ همکاری از سوی افراد مختلف در جامعه مقابله شود.

مزایا و معایب همانندجویی در جامعه

جویی در جامعه به معنای جستجوی فرصت‌ها و رسیدن به اهداف مطلوب است. همانندجویی در برخی موارد امکان‌سنجی‌ها، شغل، عشق و هدایت کردن زندگی به سمتی که می‌خواهید است. هر زمان جویی در جامعه برای شما به معنای کنار زدن منابع دیگران نیست، بلکه باعث ایجاد چرخه اقتصادی و تولید می‌شود.

یکی از مزایای همانندجویی در جامعه، پیدا کردن شغل دلخواه است. اگر دانش و توانایی شما مورد توجه کارفرما قرار گیرد، امکان دارد با یک مصاحبه شغلی احتمالا جایگاه دلخواه را بدست آورید. همچنین، این کار به شما کمک می‌کند تا محیطی با کسانی که دغدغه مشابهی با شما دارند داشته باشید و فرصت دوستی‌سازی و شبکه‌سازی برایتان فراهم می‌شود.

به شدت تحسین شدنی است که جویی در جامعه می‌تواند زمینه‌های جدیدی را برای شما باز کند و به شما امکان خودشناسی و رشد شخصی را برایتان فراهم کند. اما در برخی موارد، همانندجویی در جامعه نیز با معایبی همراه است. تعداد بسیاری از افرادی که در جامعه از این روش بهره می‌برند، به دلیل دغدغه خود، روابط اجتماعی شان را نادیده می‌گیرند و خود را به تنهایی انطباق می‌دهند. در نتیجه، دید شان محدود می‌شود و احتمال بروز ارتباطات هم کاهش می‌یابد.

در کل، همانندجویی در جامعه موجب شده افراد فعال تر و موفق تر شوند اما باید در نظر داشت که در مواردی به تنهایی انطباق نکنید و روابط خود با دنیای بیرون را محکم‌تر کنید. در نتیجه، مطمئن شوید که شما در حال جستجو برای اهداف بزرگ‌تر هستید و برای این کار پایه‌ی سالم و روابط مؤثری را برای خود بسازید.

ضرورت همکاری در جهت مقابله با همانندجویی

همانندجویی یکی از مشکلات جدی امنیتی است که در بسیاری از کشورها وجود دارد. برخی از علامت‌های همانندجویی شامل جعلی شدن مدارک هویتی، استفاده از کارت بانکی دیگران، استفاده از اطلاعات شخصی دیگران به صورت خلاف قانون، تقلید از شخصیت دیگران و سایر تخلفات مرتبط با هویت‌سازی می باشد.

گسترش همانندجویی و عدم رعایت اصول امنیتی در این زمینه می تواند کلیه سازمان ها و نهاد های دولتی و خصوصی را تحت تاثیر قرار دهد و باعث ایجاد مشکلات و گرفتاری های بسیار شود. بنابراین بایستی در جهت مقابله با همانندجویی، هر سازمان و نهادی به حداکثر توان و همکاری روی پای بلند خود را به کار گیرد.

از جمله راهکارهای مقابله با همانندجویی، آموزش مستمر کارکنان و کاربران در مورد شیوه هایی است که توسط همانندجوان به کار می روند. علاوه بر آموزش، استفاده از فناوری و تجهیزاتی که امنیت بالاتری را به همکاران فراهم می کند، نیز می تواند به صورت بسیار موثری در جلوگیری از همانندجویی مؤثر باشد.

در نهایت، لازم به ذکر است که همکاری بین ادارات و سازمان ها نیز در مقابله با همانندجویی بسیار مؤثر است. برای همین نیازمند برگزاری کانون های همکاری و ارتباط های موثری بین جهت ها و نهادهای مختلف می باشیم. به این ترتیب همه باید تلاش کنند تا به طور همگانی در مقابله با همانندجویی گام های مؤثری بردارند و به حفظ امنیت و آرامش در جامعه کمک کنند.

چرا برخی افراد همانندجویی را بین دیگران برجسته تر می‌دانند؟

رفتارهای اجتماعی و روابط انسانی در فرهنگ‌ها و جوامع مختلف به شکل‌های گوناگونی تجلی می‌یابد که می‌تواند باعث تحولاتی در سطح افراد و گروه‌ها شود. یکی از این رفتارها، جویی نامیده می‌شود که باعث می‌شود برخی افراد به دلیل نوعی قدرت، مالی، اجتماعی و مسئولیت پست خود در جامعه در نظر گرفته شوند و در این رابطه دیگران از غیرقابلیت‌ها و جایگاه محروم آگاهی پیدا می‌کنند.

دلایل چرا برخی افراد جویی را بین دیگران برجسته تر می‌دانند، متنوع هستند. اولین این دلایل، تضاد بین رفتارهای قبولی با نیاز‌های جامعه است. برای مثال، در فرهنگ‌هایی که انفرادی‌تر هستند، دستیابی به حریم شخصی برای افراد از اهمیت زیادی برخوردار است و افرادی که برای موضوعات شخصی خود حریم خوبی دارند، به افراد مشابه خود تیز تر به نظر می‌رسند.

دلیل دیگری برای این رفتار، عدم توانایی در شناخت و دست‌یابی به هدف مشخص در جامعه است. تحقق یک هدف برای افرادی که در قالب کار، فرصت‌های پیشرفت و موفقیت دارند، به افراد دیگر انگیزه می‌دهد تا برای رسیدن به هدفشان کوشش کنند و از این راه جایگاه شان در جامعه افزایش پیدا کند.

آخرین دلیل این رفتار، تأکید بر مسئولیت اجتماعی است. برخی افراد به عنوان سرمایه‌ای اجتماعی می‌توانند در فرآیند فعالیت اقتصادی و اجتماعی شرکت کنند و با این کار به حفظ قواعد و رویه‌های استاندارد کمک کنند. به عنوان نتیجه، این افراد به عنوان مرجع و تنها کسانی در این حوزه شناخته می‌شوند و از پلتفرم مختلفی مانند رسانه، جامعه همکاری، و فعالیت‌های اجتماعی استفاده می‌شوند تا با آن‌ها در تماس باشند.

در نتیجه، به دلیل اینکه اندازه‌گیری استاندارد در مورد این که کسانی که در قالب کار و مشارکت اجتماعی در حوزه‌های مختلف فعالیت دارند، نداریم، ما در انتخاب شیوه‌ای که بیشترین استقامت آن‌ها را دارد، هستیم. به همین دلیل، برخی از افراد را به عنوان مرجع و پایه واقعی برای فعالیت‌های مختلف در جامعه، می‌شناسیم.

روش های مقابله با همانندجویی در جامعه

همانندجویی یکی از مشکلات اجتماعی شایع در جامعه ماست که باعث آسیب های اقتصادی و روانی خطرناکی به افراد می شود. همانندجویی به معنای دست یافتن به چیزی بدون تلاش ، کار آفرینی یا زحمت خود است ، به طوری که همانند یک کلید خرید و دسترسی به همه چیز را فراهم می کند.

به منظور مقابله با همانندجویی در جامعه ، اولین کار افزایش فرهنگ کار و بهره وری است. نوآوری و کارآفرینی دو مفهوم که در طول زمان جای خود را در اقتصاد جهان همگام شده اند ، می تواند به دستیابی به یک اقتصاد آسوده ومتنوع کمک کند.

دومین راهکار برای مقابله با همانندجویی ، بهبود آموزشهای حرفه ای است. با پیشرفت تکنولوژی وآگاهی بیشتر ، شغل های نوینی در دنیای امروز وجود دارند که برای شغلی شیفتگی دارند اما همزمان از فرصت هایی برای رسیدن به یک عملکرد بالای مالی استفاده می کنند.

سومین راهکار برای مقابله با همانندجویی ، آموزش مهارت های اجتماعی به نوجوانان است. بیشتر نوجوانان ، زیرا بدون تجربه زندگی خود ، به فکر پاداش اما محروم از فرایند درست می افتند. با یادگیری مهارت های اجتماعی ، بیشتر افراد فرصت درک این مسئله را دارد.

به علاوه ، نظارت دقیق تر روی فعالیت های اقتصادی و مالی افراد می تواند از انسداد همانندجویی جلوگیری کند. به این منظور ، کنترل های امنیتی که توسط سازمان های مالی در جای خود وجود دارند ، قابل توجه است.

در کل ، مقابله با همانندجویی برای ایجاد دسترسی به مناطق فراوان تشویق استفاده از مهارت های فردی است که در سلول های پایین تر جامعه شروع می شود و بالاتر می رود. لذا لازم است تا همه ما به این مسئله توجه کنیم و تلاش کنیم تا با هم، برای رسیدن به یک جامعه بهتر، در برابر همانندجویی مقاومت کنیم.

همانندجویی در فضای مجازی

همانندجویی در فضای مجازی یکی از پدیده‌هایی است که در دنیای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به شدت گسترش یافته است. این پدیده، به معنی تقلید از رفتار و نوع بیان کسی دیگر است که نمودی از کپی‌کردن با اهدافی ترفیعی ویژه دارد. همان‌طور که در جامعه حضوری، مدتی است گفتگوهایی داریم که شبیه به پوچ نمودن دیگران هستند ولی با توجه به فضای مجازی، این روند به بعدی دیگری ایجاد شده است. در این روند، افراد با محتوایی که شبیه به نوع بیان دیگران است، سعی در دریافت مخاطبان بیشتر و پرطرفدارتر دارند.

اصطلاح همانندجویی، برای بیشتر از رفتارهای خودسرانه استفاده می شود. تعریف دقیق آن شامل تقلید از نوع بیان، مدل زندگی، و نظرات شخصی دیگران است. وقتی یک شخص همانند کسی دیگر صحبت می‌کند، دلیلی خاص دارد، و این احتمال وجود دارد که قصد خودسری را در پشت سر گذاشته باشد. در جامعه اینترنتی، مهارت‌هایی مانند خلاقیت و مهارت در ارتباط با دیگران، در جایگاه بالایی قرار دارند. اما، در صورتی که افراد دیگری را کپی کنند و تلاش کنند که همه چیزی را مجدداً تکرار کنند، مخاطبان نسبت به این رفتار بی تفاوت خواهند بود.

سایت‌های شبکه‌های اجتماعی دائماً تلاش می‌کند که از افرادی که الگوی زندگی دیگران را بدون دغدغه کپی می‌کنند، جدا شود. اینکه چطور در جامعه اینترنتی می توان به جایگاهی رسید، نه با دغدغه‌های شخصی بلکه با تعهد و شایستگی در زمینه‌های خاص به مخاطبان خود محبوبیت خواهد داشت. اگر کسی بخواهد به جایگاهی در دنیای اینترنت، دست یابد، نیاز به شخصیتی دارد که با برندی پویا و خلاق یکپارچه باشد، و از تلفیق دانش، مهارت و دیدگاه خود، استفاده کند.

روش هایی برای پیشگیری از همانندجویی در خانواده

همانندجویی یکی از اختلالاتی است که زوج‌های جوان واکنش نشان می‌دهند. با این حال، جدایی یا طلاق نه تنها راه حل مسئله نیست. در این مورد، حفظ خانواده می‌تواند به عنوان یک راه حل برای جلوگیری از همانندجویی در خانواده باشد.

روش‌های زیادی برای پیشگیری از همانندجویی در خانواده وجود دارد، که به شما کمک می‌کند خودتان و همسرتان را با هم تطابق دهید و مانع از همانندجویی شوید. یکی از این روش‌ها توسعه مهارت‌های ارتباطی است. مهارت‌های ارتباطی، به شما کمک می‌کنند که بتوانید به خوبی با همسر خود درباره مسائل خانوادگی و مسائل سرمایه ای صحبت کنید و به زمان و حوصله همدیگر کمک کنید.

در همین راستا، برنامه‌ریزی برای همگرایی به جای اینکه همانندجویی به وجود آید، می‌تواند تکرار شود. این برنامه‌ریزی یک مجموعه تصمیمات و توافقات است که کمک می‌کند تا هر دوفرد کار کنند تا سال‌های آینده را با هم بگذرانند. به علاوه، رعایت روابط خانوادگی موثر می‌تواند به عنوان یک راه دیگر برای جلوگیری از همانندجویی و حفاظت از خانواده محسوب شود.

در نهایت، جستجو برای کمک و پشتیبانی از خانواده می‌تواند به عنوان یک راهلی دیگر برای پیشگیری از همانندجویی شناخته شود. با دانستن فرایند همانندجویی و تأثیر آن بر اعضای خانواده، می‌توانید از مشاوره خانواده استفاده کنید و راه‌حل‌های متعددی برای پیشگیری از همانندجویی در خانواده آموخته و بکار ببرید. به این ترتیب، می‌توانید از خانواده خود مراقبت کنید و در مقابل هرگونه اختلالاتی بیشتر مقاومت کنید.

تاثیر همانندجویی بر توسعه شخصیت

تاثیر همانندجویی بر توسعه شخصیت یکی از موضوعات مهم در علم روانشناسی است که در این مقاله به تبیین آن پرداخته خواهد شد. همانندجویی به معنی تقلید از رفتار و گویندگی دیگران است که در بسیاری از موارد به عنوان یکی از راه‌های یادگیری و بهبود رفتار افراد استفاده می‌شود.

یکی از تأثیرات همانندجویی بر توسعه شخصیت این است که برای فرد، تصویری مشخص از خودش شکل می‌گیرد. او به عنوان پیرو هر استادی که الگوی او را دنبال کرده، احتمالاً کم‌کم برای خودش سبک زندگی، ارزش‌ها و رفتارهایی بیابد که مفید است و او با پذیرفتن این ارزش‌ها و رفتارها زندگی بهتر و مفیدتری داشته باشد.

در این راستا، همانندجویی می‌تواند به توسعه رفتارهای مشترک و فرهنگی که بین افراد جامعه وجود دارد کمک کند. در واقع، همانندجویی می‌تواند به توسعه هم‌افزایی، اشتراک و تفاهم بین افراد کمک کند و باعث شود که جامعه به شکلی هدفمندتر و بهتر عمل کند.

به علاوه، همانندجویی می‌تواند به توسعه روابط بین افراد کمک کند. با تقلید از رفتار و برخورد بهترین‌ها، فرد می‌تواند رفتارهای بهترتری در شیوه برخورد با دیگران به خود بیاموزد و روابط بهتری با افراد برقرار کند.

به طور کلی، همانندجویی می‌تواند به توسعه شخصیت و بهتر شدن رفتارها در فرد کمک کند. با تقلید از الگوهای زندگی بهترین‌ها، فرد می‌تواند به طرز چشمگیری زندگی خود را بهبود ببخشد و نقاط ضعف خود را بهبود دهد. موفقیت در همانندجویی بستگی به تعهد، تمرین و پیگیری دارد.

پلاجریسم به معنای سرقت ادبیاتی است که به دو صورت آکادمیک و تجاری وجود دارد. در پلاجریسم آکادمیک، دانشجو یا پژوهشگر از اثر یک شخص دیگر بدون ذکر منبع استفاده کرده و به نوعی تلاش می‌کند تا اثر دیگری را به عنوان خودش به نظر برساند. در پلاجریسم تجاری، افرادی از متون و ایده‌های شخص دیگران برای سود خود استفاده می‌کنند و از محصولاتی که از دیگران سرقت کرده‌اند، به عنوان محصولات خودشان فروش می‌کنند.

پلاجریسم در حوزه آکادمیک، نقش مهمی را در برنامه درسی دانشگاه‌ها ایفا می‌کند. دانشجویان به دلیل نداشتن توانایی و آموزش کافی برای پژوهش و تحقیق، برای پاسخ دادن به سوالات درسی و تحصیلی‌شان به استفاده از منابع دیگران متوسل می‌شوند که این امر در صورت استفاده نادرست از آن‌ها به پلاجریسم تبدیل می‌شود.

همچنین، پلاجریسم در محیط کار و صنعت نیز وجود دارد که می‌تواند سایر اعضای یک تیم کاری را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال، یک کارمند ممکن است به تلاش برای سهولت‌بخشی به کار و کم کردن زمان مورد نیاز برای کار، از ایده‌ها و مدل‌های دیگران و رقبای خود استفاده کند که این امر می‌تواند منجر به پلاجریسم شود.

بنابراین، پلاجریسم یک مسئله مهم در جامعه است که می‌تواند نقش مهمی در تخریب عدالت و انصاف در آموزش، کار، و حرفه ایفا کند. لذا، آموزش بهتر و تفهیم مناسب این مفهوم برای همه دسته‌های جامعه بسیار ضروری است.

شیوع پلاجریسم در دانشگاه‌های ایران

پلاجریسم به معنای کپی کردن متن، ایده یا نتایج پژوهشی دیگران و تقدیم آن به خود به عنوان خالصه کارِ خود، بدون یادداشت و مشخصات مؤلف به خود، روش شایعی در دانشگاه‌های ایران است که در حال زدوبند است. با گسترش ویژگی‌های آسان و جذاب اینترنت، دسترسی به اطلاعاتِ دقیق و کامل تر شده و به دلیل استفاده از اینترنت به عنوان منبع تحقیقاتی، مرتکبان پلاجریسم به راحتی می‌توانند متون را کپی و پیست کرده و به عنوان کار خود تقدیم کنند.

مسئله پلاجریسم در دانشگاه‌های ایران در حال افزایش است، چرا که بسیاری از دانشجویان به دنبال راه‌های کوتاه برای تحقیقات و پایان‌نامه‌های خود هستند و در مواجهه با دشواری‌ها و صرف زمان و انرژی برای تحقیق، تصمیم می‌گیرند که از این روش‌ها استفاده کنند.

آثار و پیامدهای خسارت‌بار پلاجریزم نیز قابل توجه اند. هرگاه دانشجویان پلاجریزم کنند، علاوه بر ضعیف شدن مهارت‌های خودشان، سیاست‌های دانشگاه رو به سختی‌های بیشتری می‌خورند و حتی ممکن است از تحصیل خود برکنار شوند. دانشگاه‌ها از نظر قانونی نیز ممکن است به شدت تحت تأثیر قرار گیرند، با تخلف از حق مؤلفان، تعلیق گذاری برنامه‌های تحصیلی و از دست دادن اعتبار و جایگاه، و حتی داده‌های مالی بابت نسخه‌های پالایش‌نشده.

شیوع پلاجریسم در دانشگاه‌های ایران به دلیل مشکلات ذکر شده در چرخه تحصیلی، نیز می‌تواند نشان دهنده نقص در آموزش و پرورش در ایران باشد. فرهنگ تحقیق، رعایت حقوق مؤلفان و دوامیابی در تحصیل و دست‌یابی به اهداف و آرزوهای خود، همه باید به دانشجوان بیشتر آموزش داده شود.

راهکارهای مقابله با پلاجریسم در پایان‌نامه

پلاجریسم به معنای کپی‌برداری یا استفاده از مطالب دیگران با ادعای اینکه آنها به صورت اصیل و از خود نوشته شده است، یکی از مشکلات اساسی در نوشتن پایان‌نامه ها و مقالات علمی است. در صورتی که از پلاجریسم استفاده شود، این امر به شدت می‌تواند اعتبار و کیفیت کار دانشجویی را تحت شعاع قرار دهد و آن را برای پذیرش و انتشار در ژورنال‌ها و کنفرانس‌های علمی غیرقابل قبول کند.

برای مقابله با این مشکل، راه حل‌هایی وجود دارد که اگر به درستی پیش بگیرید، می‌تواند به شما کمک کند در این زمینه با موفقیت عمل کنید. یکی از این راهکارها استفاده از نرم‌افزارهای ضد پلاجریسم است. این نرم‌افزارها، مقایسه تمامی قسمت‌های متن نوشته شده توسط کاربر را با مطالب قبلی از جمله مقالات تحقیقاتی و پایان‌نامه‌ها و جدول آنالیز شده خود را با نتایج موجود در بانک داده‌های جهانی و نتایج تولیدی دیگران مقایسه می‌کنند و در نهایت گزارشی را ارائه می‌دهند. این نرم‌افزارها ابزاری قدرتمند برای اطمینان از کیفیت متن در طول فرآیند نوشتن پایان‌نامه و مقاله علمی هستند.

راهکار دیگری برای جلوگیری از پلاجریسم، آموزش بهتر روش‌های نوشتن چند منبعی و مقابله با پلاژیات و جلوگیری از آن‌ها است. این راهکار شامل انتخاب موضوع قابل تحقیق، به روز رسانی مراجع و کتاب‌های مورد نیاز، انجام تحقیقات دقیق و ارائه نتایج مطلوب و تاییدپذیر، است.

در کل، برای جلوگیری از پلاجریسم در پایان‌نامه و مقاله، بهتر است از روش‌های عملی و استفاده از نرم‌افزارهای مناسب برای کمک به پایان‌نامه نویسی استفاده کنید و همچنین در کنار آن، از روش‌های درست و آموزش‌دیده برای نوشتن پایان‌نامه چند منبعی و از بین بردن پلاجریسم در متن خود استفاده کنید.

آسیب‌های پلاجریسم برای دانشجو و استاد

پلاجریسم یکی از مشکلات مهمی است که برای دانشجویان و استادان دانشگاهی پیش می‌آید و می‌تواند تبعات جدی برای آن‌ها داشته باشد. پلاجریسم به معنی استفاده از مطالب یا ایده‌های دیگران و عدم ارجاع دادن به آن‌ها است. در واقع پلاجریسم یک تخلف اخلاقی و عملی کاملاً نامناسب است.

برای دانشجویان، پلاجریسم می‌تواند منجر به عدم قبولی در درس، محرومیت از پذیرش دروس آینده، پایین آوردن نمره، عدم دریافت مدارک و شاهدانه‌های دیگر، و در برخی موارد حتی لغو شدن مدرک تحصیلی شود. همچنین، این امر برای دانشجویان به عنوان آینده‌داران فعالیت‌های علمی و پژوهشی، می‌تواند در حرفه و کار بهشتی آن‌ها تاثیر منفی داشته باشد.

از دیگر طرف، پلاجریسم برای استادان برخی مخاطرات را در بر دارد. استادان ممکن است به دلیل عدم توجه و سهل‌انگاری به محتوای دانشجویان دچار پلاجریسم شوند که می‌تواند منجر به شکایات زیادی از طرف دانشگاه و یا واحدهای دیگر باشد. علاوه بر این، پلاجریسم توصیفی از عدم صداقت، قضایای حقوقی و اختلافات حرفه‌ای در محیط کار است. در نتیجه، استادان باید سریعتر در دستورالعمل‌های مرتبط با پلاجریسم مطلع شوند تا بتوانند دانشجویان را از این خطر پیش از وقوع در آن آگاه کنند.

خلاصه‌اش، پلاجریسم یک مشکل جدی است که روی دانشجویان و استادان دانشکده ها تاثیر دارد. این امر می‌تواند منجر به عواقب سختی شود و بخشی از آینده فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشجویان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. استادان باید مراقب بوده و قوانین و مقررات مربوط به این موضوع را به دانشجویان شان توضیح دهند.

اصول اخلاقی مرتبط با پلاجریسم در دانشگاه

پلیجریسم یا سرقت علمی، به گرفتن ایده، کلمه یا نوشته دیگران و استفاده از آن بدون مجوز و اعلام مخربانه رایج در دانشگاه‌ها است. این عمل ضمن نقض حقوق مالکیت فکری، باورها و اعتقادات خالق اصلی کار، نقض اصول اخلاقی است.

از اصول اخلاقی مرتبط با پلاجریسم لزوم تشخیص و واکنش خلاف قانون به طور موثر می‌باشد که افرادی که از بدون احترام گرفتن از حقوق دیگران استفاده می‌کنند را دریافت می‌کنند و از نقصان بیشتر ایمن می‌شوند.

علاوه براین، باید اصول اخلاقی بهمراه قوانین آموزشی و بیانات مدیریت آموزشی پیشگیرانه در آموزش و پژوهش در دانشگاه ترویج شود. اگر دانشجویان به شیوه‌های پیشگیری تربیت شوند، پلاجریسم و سایر فعالیت‌های غیر اخلاقی جلوگیری می‌شود و اثرگذاری روش‌های آموزشی در جهت پیشگیری از پلاجریسم افزایش می‌یابد.

پلاجریسم، اصلی‌ترین عمل بی‌اخلاقی در دانشگاه است که پایبندی به اصول اخلاقی و رویه‌های قانونی در مقابل آن باید توسط همه نهادهای آموزشی تأکید شود. آموزش‌‌دهندگان و مدیران آکادمیک باید با موضوع SWAT و جلوگیری از آن برخورد کنند و با افزایش درک دانشجویان از اخلاقیات و حقوق دیگران، به ارتقاء فرهنگ اخلاقی در دانشگاه‌ها کمک کنند.

پلاجریسم و تاثیر آن در ماهیت کار تحقیقاتی

پلاجریسم یا کپی برداری بدون مجوز، در حوزه تحقیقات علمی به عنوان یکی از مشکلات قابل توجه شناخته شده است. این پدیده، به معنی استفاده از نتایج یا ایده‌های دیگران به طور مستقیم یا غیرمستقیم در یک مطالعه یا پژوهش است، بدوناینکه مجوز و مجازات مربوطه اخذ شود.

پلاجریسم، تاثیر مخربی بر روی ماهیت کار تحقیقاتی دارد. در واقع، این امر، تنها به مخاطرات قانونی و خسارات 物زی و مالی نیازمند نظر نیست. زیرا این پدیده، روابط فردی و اجتماعی (با دیگر پژوهشگران)، اخلاق پژوهش و همچنین اعتبار و اعتماد عمومی پژوهشگر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ازنظر اخلاقی، پلاجریسم به منزله یک عمل نامطلوب و غیررسمی محسوب می‌شود. زیرا دانشجوی تحقیقاتی با استفاده از تجربه و توانایی‌های خود و همچنین ارائه ایده‌های خلاقانه و نوآوری، باید نتایج پژوهش خود را به دست آورد. این مسیر در تقویت نه تنها مهارت‌های روش شناسی، بلکه همچنین وقتی که تصمیمات برای تغییر در خلق و خوی منتخب می‌شود، توانایی‌های رهبری را هم تقویت می‌کند.

بنابراین، هرگونه پلاجریسم و کپی برداری بدون مجوز، می‌تواند در نهایت منجر به تضعیف صداقت و شایستگی پژوهشگر و چالش های سنگینی برای تائیدیۀ نتایج پژوهشی او شود. به همین دلیل، پلیس کپی برداری و نقل مطالبی که بدون ارائه مستندات یا اذن صاحب اثر و ثبت شده در یک مصنوعیت شناسایی شده است، دیگر شگرف است.

دیدگاه‌های مختلف درباره مسئله پلاجریسم

موضوع پلاجریسم در دنیای امروز به یکی از مهمترین مسائل مطالعاتی تبدیل شده است. پلاجریسم به معنای اقتباس و کپی برداری از مطالب و آثار دیگران بدون ذکر منبع است. بسیاری از افراد این روش را به عنوان یک ابزار برای نجات دادن وقت و ذخیره مطالب به کار می‌برند، در حالی که این کار خلاف قوانین اخلاقی و حقوقی است.

درباره پلاجریسم، دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد. برخی فکر می‌کنند که پلاجریسم باید به شدت محکوم شود، زیرا نویسندگان و هنرمندان سال‌ها به سختی کار می‌کنند تا آثار خود را به ارمغان آورند و استفاده از آن‌ها بدون اجازه شان، به نوعی بی‌احترامی و ضعف اخلاقی به حساب می‌آید.

به عنوان دیدگاه دیگر، برخی فکر می‌کنند که پلاجریسم به طور معمول به دلیل عدم تسلط به زبان و فرهنگ مبدا به وجود می‌آید و به عنوان یک اقدامی برای عبور از نوشتارهای سخت می‌باشد. آنها معتقدند که باید دانش اشتباهات پلاجریستی و فرهنگ محل نگارش را افزایش داد.

در نهایت، برخی از افراد به دیدگاهی تکثیر پذیر پا می‌گذارند. به طور مشترک، آنها پیشنهاد می‌دهند که اجازه شود که محتوا با شرط مشخصی از استفاده مجدد برای کارهای مشابه داده شود بدون اینکه به عنوان پلاجریسم شناخته شود و در مقابل، منافع اجتماعی و آموزشی این استفاده را تأیید می‌کنند.

به طور خلاصه، در مورد پلاجریسم، دیدگاه‌های مختلفی وجود دارند و به نوعی با شخصیتی که آن را به کار می‌برد مرتبط است. همچنین، این مسئله نشان می‌دهد که تأثیر خود مطالعات و یادگیری به عنوان یک نویسنده، دستیابی به محتوای غنی و نوین و ارائه مطالب تحلیلی و قابل اعتماد است.

عوارض قانونی و اخلاقی پلاجریسم در دانشگاه

پلاجیاریزم به معنای به کار بردن ایده‌ها، نوشته‌ها، شکل‌ها و سایر محتویات دیگران به عنوان خود به یادداشت روزمره، سمینار، پایان‌نامه و مقالات در بسیاری از موارد رخ می‌دهد. پلاجیاریزم موضوعی است که در دانشگاه‌ها به شدت رعایت می‌شود و دانشجویان که در این زمینه واژگونی کنند، برای آن زحمت کشیده است که به کنترل آن‌ها رسیدگی کند، به طوری که آن‌ها در معرض عوارض قانونی و اخلاقی قرار گیرند.

هرگونه پلاجیاریزم در دانشگاه‌ها عواقب جدی در پی خواهد داشت. در اینجا، عوارض قانونی و اخلاقی پلاجیاریزم در دانشگاه بررسی می‌شود. عوارض قانونی پلاجیاریزم شامل جریمه، نمره‌بندی صفر و حتی اخراج از دانشگاه می‌شود. در حالی که عوارض اخلاقی پلاجیاریزم شامل شکنجه و فریب به یاد بیاندازی فرد رسانه‌ای می‌شود. بیشتر دانشگاه‌ها حق تشخیص پلاجیاریزم را در اختیار دارند و براساس خطاها یا تکرار تخلفات، تصمیم‌گیری می‌کنند.

درنتیجه، برای جلوگیری از پلاجیاریزم، دانشجویان باید همیشه از نوشته‌های خود خودداری کنند و به دقت منابع خود را نقل قول کنند. بهترین راه برای جلوگیری از پلاجیاریزم، تمرین نوشتن مستقل است. همچنین، دانشجویان باید برای کمک تحقیقاتی و نوشتاری خود به مراجعه به راهنمایان آموزشی و دانشگاهی پناه بینند. با رعایت اصول و مقررات مربوط به نقل قول، دانشجویان می‌توانند به دانشگاه خود کمک کنند که هیچگاه در معرض عوارض قانونی و اخلاقی قرار نگیرد.

نگاهی به قوانین مرتبط با پلاجریسم در دانشگاه

پلاجریسم یا سرقت علمی به معنی استفاده از آثار و افکار شخص دیگر در کار خود بدون ذکر منبع و پرسش اجازه است. در دانشگاه ها، پلاجریسم به عنوان یکی از خطاهای اخلاقی در برنامه های تحصیلی شناخته شده است. این خطا با پالایش اندیشه های شخص دیگر بدون درج منبع، نه تنها باعث بی اعتمادی به اوج حرفه و تحقیقاتی دانشجو می شود، بلکه ممکن است به گمراهی دیگران برای تلاش و شناسایی واقعیت های دنیای اطراف منجر شود.

با توجه به اهمیت پلاجریسم در دانشگاه، قوانین و مقررات مربوطه با اهداف حفظ فرهنگ عدالت و برابری بین همه دانشجویان اجرا می شوند. هرگونه پلاجریسم به صورت جدی توسط دانشگاه شناخته و تنظیمی اخلاقی قابل شکایت است.

در بیشتر موارد، قوانین پلاجریسم به صورتی اجرا می شود که دانشجو ملزم به تبیین منابع و کتاب های اجرایی هر بحث هست. همچنین تعهدات دیگری مانند استفاده از واژگان دیگران با درج از منابع و اشاره به کارخانه ها معظم علمی نیز در این مقررات وجود دارد.

به علاوه، استفاده از ابزارها و روش های تحقیقاتی دیگر در دانشگاه همگی به وفور در دست افراد قرار دارد. به عنوان مثال، استفاده از نرم افزارهای ورودی، اسکنرها، فایل های تصویری، متون، نسخه های قدیمی کتاب ها و نرم افزارها و انواع دستور ظرفیت ورودی به کامپیوتر از جمله روش های تحقیقاتی هستند که در طول تحصیل باید به آنها احترام گذاشته شود. در پایان ، به این نکته هم توجه کنید که هرگونه پلاجریسم می تواند برای دانشجویان عواقب بسیار جدی داشته باشد، از شروط کسر نمره تا حتی برخی از روش های بازداشت قانونی و جایزه برای عدم رضایت.

مشکلات متداول در مقابله با پلاجریسم در دانشگاه

پلاجریسم یا کپی برداری ناخواسته از منابع دیگر یکی از مشکلات شایع در دانشگاه‌ها است. بیانیه حق کپی از جانب دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مشخص می‌کند که دانشجویان باید از مطالب دیگران با احترامی نسبت به حقوق مالکیت فکری پیروی کنند.

اما عده ای از دانشجویان دچار مشکل پلاجریسم می شوند به دلیل عدم آگاهی از روش‌های بهینه نگارش، نگرش های غلط به پژوهش تحقیقاتی و ضعف زبانی. برای جلوگیری و پیشگیری از این مشکل در دانشگاه ها، دانشجویان باید برای نگارش پایان نامه یا مقاله خود از روش های پژوهشی قابل اطمینان استفاده کنند و از نرم افزار هایی مانند TURNITIN، iThenticate و مشابه آن برای بررسی پلاجیاریسم استفاده کنند تا از هرگونه پلاجیاریسم با حداکثر دقت جلوگیری به عمل آیید.

به منظور ارتقای دانشجویان، دوسالنه دوره های آموزشی مختلف با محوریت پژوهش و نگارش برای دانشجویان برگزار میشود که در آنها به روش های مختلف مثل نوشتن چک لیست به جهت بررسی های محتوایی و نگارشی کمک خواهیم کرد پلاژیاریسم را در هر نوع نوشتاری رعایت کنید.

در نهایت، پلاجریسم نه تنها برای دانش آموزان که برای اساتید هم ضرر بسیار دارد. دانش آموزان با اجزای پلاجریسم منفی اعتراض شدن و دچار فشار نامطلوبی میشوند و دانش آموزان با تدریس درس های سخت تر بر آنها شدید تر به گلو در مرحله‌های بعدی خود مواجه شده اند. سطح جنبه تحلیلی‌شان نیز کمتر می‌شود، و آنها در کنار پایین بودن اعتبارشان به مشکلات روانی و اجتماعی مواجه می‌شوند. بنابراین، باید روش‌های پیشگیری و جلوگیری از پلاژریسم به دانشجویان آموزش داده شود، تا از این مشکلات جلوگیری شود و پایبندی دانشجویان به حقوق مالکیت فکری حفظ شود.

نحوه تشخیص پلاجریسم در پایان‌نامه

در زمان حاضر، نوشتن پایان‌نامه یا همان تز دانشجویی یکی از مهم‌ترین وظایف دانشجویان در دوره کارشناسی و ارشد محسوب می‌شود. در این فرآیند نوشتن، پلاگریسم یا کپی برداری غیرمجاز از یک منبع دیگر، یکی از عواملی است که ممکن است نوشته شما را نامعتبر و اعتبار ندار قرار دهد. بنابراین، تشخیص پلاگریسم در پایان نامه بسیار مهم می‌باشد.

نحوه تشخیص پلاگریسم در پایان نامه به چندین روش مختلف بستگی دارد. از این روش‌ها می‌توان به استفاده از نرم افزارهای تشخیص شباهت متون اشاره کرد. نرم افزارهای تشخیص شباهت متون به کاربران اجازه می‌دهند تا پایان نامه خود را با یکپارچگی بیشتری برای پلاگریسم بررسی کنند. در پایان بازدهی‌های نرم افزار، دانشجویان می‌توانند به طور دقیق پلاگریسم موجود را شناسایی کرده و اصلاحیه‌ی لازم را به پایان‌نامه خود اعمال کنند.

روش دیگری برای تشخیص پلاگریسم در پایان‌نامه، مراجعه به سایت‌های مرتبط با تشخیص پلاگریسم است. این سایت‌ها با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و ابزارهای تحلیل شباهت متون، نوشته شده‌هایی را که با سایر صفحات مشابه هستند پیدا می‌کنند. پس از بررسی مطالب مشابه، سایت به نتیجه رسیده و اطلاعات خود را به کاربر ارائه می‌دهد.

روش سوم برای تشخیص پلاگریسم در پایان نامه، استفاده از ابزارهای دستی و مرور دقیق شباهت‌های مشاهده شده است. در این روش، برای تشخیص پلاگریسم، دانشجوی باید متن کل پایان‌نامه خود را مطالعه و با متون ارجاع‌دهنده یا سایر پروژه‌های قبلی مقایسه کند. در نهایت با شناسایی قسمت‌های مشابه می‌توان پلاگریسم را تشخیص داد و اصلاحیه‌ی لازم را به پایان‌نامه خود اعمال کرد.

از این روش‌هایی که در بالا معرفی شد، استفاده کردن از نرم افزارهای تشخیص پلاگریسم، برای اکثر مردم بهترین راه است. چرا که این ابزارها با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده تری برای شناسایی پلاگریسم، کلیدی در یافتن اصلاحیه‌ی صحیح به پایان‌نامه شما هستند. به عنوان یک دانشجو همیشه بهترین روش برای تشخیص پلاگریسم را انتخاب کنید تا بتوانید به یک پایان‌نامه شایسته و بامزه دست یابید.

تاثیر پلاجریسم در سطح علمی کشور

پلاجیارسم به معنای استفاده از ایده‌های دیگران بدون ارجاع به مؤلف آن، امروزه یکی از مهم‌ترین مسائل در بحث علمی است. این مشکل به منظور حفظ حقوق مؤلفین جمله با هدف ترویج اخلاقیات علمی و حفظ اعتماد عمومی به نتایج به‌دست‌آمده در پژوهش‌ها به وجود آمده است. با وجود این که پلاجیارسم در تمام دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی خلاف قوانین و اخلاقیات علمی تلقی شده و مجازاتی برای آن وضع شده، اما هنوز آمار این پدیده در ایران نامطلوب است.

تاثیر پلاجیارسم در سطح علمی کشور از دو جهت به خصوص مورد توجه قرار گرفته است. اولاً، اثر مهمانی که بر سطح پژوهش‌ها و مقالات علمی کشور دارد و دوماً، تأثیر روانی و اخلاقی که بر پژوهش‌گران دارد. در بخش اول، با افزایش پدیده پلاجیارسم و کاهش کیفیت پژوهش‌ها و مقالات علمی، از دست دادن اعتماد عمومی به این دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی انتظار می‌رود. این امر می‌تواند به کاهش حجم همکاری بین دانشگاه‌های مختلف و پژوهشگران از سطح ملی و بین‌المللی منجر شود و در نهایت منجر به ازدیاد اختلافات جامعه علمی شود.

در بخش دوم نیز، پلاجیارسم، تأثیرات بسیار زیادی بر روی شخص متخلف دارد. ممکن است افرادی که پلاجیارسم می‌کنند، از نتیجه پژوهش و مقالات درست اطلاع ندارند و این کار باعث کمبود دانش و یا مهارت در زمینه پژوهش می‌شود. همچنین، برای پژوهشگران نقطه قوت و حریم عمل اخلاقی قرار دارد و هرگونه پلاجیارسم ممکن است به کاهش اعتماد عمومی به او منجر شود.

بنابراین، تاثیر پلاجیارسم در سطح علمی کشور بر سطح پژوهشی و مقالات ارائه شده از یک سو و تأثیر روانی و اخلاقی بر پژوهش‌گران از سوی دیگر، بسیار مهم است. به دلیل اساسی بودن اخلاق در تمام علوم پژوهشی و نقش اعتماد عمومی به نتایج پژوهش، این مشکل باید با همکاری و برنامه‌ریزی دانشگاه‌ها، مؤسسات پژوهشی و مسئولین ذی‌ربط، خنثی شود. ترویج ارزش‌های اخلاقی در جامعه پژوهشی و آموزشی می‌تواند به سلامت کارآمد علمی در کشور کمک کند.

روش‌های تبدیل کار پلاجریسمی به کار اصیل

هدف از کار پلاجریسمی این است که شما با از دست دادن کلیت وصلت با گذشته، بتوانید از بین رفتن آن و گسترش علاقه‌های خود بهترین استفاده‌ای را داشته باشید. برای این منظور، باید به دنبال راه‌های جایگزین برای کار پلاجریسمی باشید. در این مطلب به برخی از روش‌های تبدیل کار پلاجریسمی به کار اصیل می‌پردازیم:

1. تعویض واژگان:

در برخی موارد، موضوعات خیلی مشابه همدیگر هستند و امکان دارد کلمات و عباراتی که در آن‌ها استفاده می‌شوند، تکرار شود. در چنین مواردی، می‌توانید با استفاده از فرهنگ و کتاب‌های مناسب، متن را تغییر دهید و با تعویض واژگان آن به شکل جدیدی روی آن کار کنید.

2. تغییر ساختار و ساختمان پاراگراف‌ها:

در برخی موارد، تغییر ساختمان و ساختار پاراگراف‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا از کار پلاجریسمی خارج شوید. برای این کار، می‌توانید با استفاده از مثال‌ها و نکات موجود در فرهنگ‌ها و کتاب‌های مختلف، برای هر پاراگراف، یک ساختار جدید ایجاد کنید.

3. تغییر تفکر و دیدگاه:

برخی از کارهای پلاجریسمی از طریق فعالیت‌های تجاری یا تحقیقاتی و خلاصه‌نویسی انجام می‌شوند. در چنین مواردی، می‌توانید استدلال‌ها و دلایلی را برای تغییر تفکر مخاطب به نظریه خود در قالب یک پاراگراف یا مطلب متنی ارائه دهید. با اینکه این کار را باید با دقت بالایی انجام داد، اما می‌تواند به شما کمک کند تا از کار پلاجریسمی خارج شوید.

4. نوشتن مجدد و تهیه متن جدید:

اگر نکات ریز و جزئی تنها بخش کوچکی از متن هستند، می‌توانید کلیه متن را مجددا بنویسید. با این کار، از انجام کار پلاجریسمی به کار اصیل در قالب یک متن کامل خارج خواهید شد.

5. استفاده از نرم‌افزارهای تحلیل و جستجوی پلاجریسم:

می‌توانید از نرم‌افزارهای تحلیل و جستجوی پلاجریسم استفاده کنید تا هرگونه کار پلاجریسمی را در متن‌های خود برطرف کنید و به کار اصیل و اعتباری تبدیل سازید.

در نهایت، برای اینکه از کار پلاجریسمی خارج شوید، لازم است که پیش از هر چیز پژوهش‌های خود را به دقت بخوانید، نظرات خود را با موارد دیگر مقایسه کنید، به یک متن اصیل و با بیان شفاف و معقول خود تمرکز کنید.

چگونگی آموزش‌های مرتبط با پلاجریسم به دانشجویان

پلاجریسم یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که در دنیای آموزشی و تحصیلی با آن مواجه هستیم. پلاجریسم به معنی کپی برداری و هرگونه کاربرد مجدد مطالب یا ایده‌هایی است که در اثر دیگری خلق شده‌اند، به طوری که با نام خود نویسنده دیگری به‌جای نام منبع اصلی قرار گرفته اند. پلاجریسم در محیط‌های آموزشی قابل قبول نیست و معمولاً با مجازاتی شدید همراه است. برای پیشگیری از این اتفاق، بهتر است دانشجویان بدونند چگونه با پلاجریسم مبارزه کنند.

یکی از راه‌های مهم برای آموزش به دانشجویان درباره پلاجریسم، انجام آموزش‌های آنلاین است. این آموزش‌ها باید شامل مفاهیم پلاجریسم، خطرات آن و راه‌های پیشگیری از آن باشد. علاوه بر آموزش‌های آنلاین، جلسات توضیحی و کارگاه‌ها با محوریت پلاجریسم برگزار می‌شوند که دانشجویان به طور فعال در آن‌ها شرکت می‌کنند. در این جلسات و کارگاه‌ها، پلاجریسم به دانشجویان به عنوان یک مشکل جدی در محیط تحصیلی توضیح داده می‌شود و به آن‌ها یادآوری می‌شود که چگونه می‌توانند از این مشکل پرهیز کنند.

یکی از سیاست‌های موثر در پیشگیری از پلاجریسم، تربیت ویژگی‌های اخلاقی دانشجویان است. آموزش تلاش برای ایجاد فرهنگ پذیرفتنی ویژگی‌های اخلاقی در محیط تحصیلی با هدف کاهش پلاجریسم است. برنامه‌هایی مانند تشویق و کمک به دانشجویان برای بهترین انجام پروژه‌های خود، توجه مناسب به انتخاب سمینارها و دوره‌های مقررات پلاجریسم و همکاری با پروژه‌های کوچک و چالش‌برانگیز پازل‌ها جهت تشویق دانشجویان به خلاقیت و ایده‌پردازی، به ایجاد اخلاق در محیط تحصیلی کمک می‌کند و می‌تواند نقش بسزایی در کاهش پلاجریسم داشته باشد.

در نهایت، مدیران آموزشی باید از تلاش برای رفع پلاجریسم در محیط تحصیلی پشتیبانی کنند تا دانشجویان به طور مستقل فرآیند یادگیری خود را ادامه دهند و به‌جای استفاده از مطالب کپی شده، خود را با یادگیری و شناخت مطالب بیشتر تقویت کنند. در نتیجه، آموزش درباره پلاجریسم به دانشجویان در محیط تحصیلی می‌تواند نقش بسزایی در رشد اخلاقی و علمی آن‌ها، همچنین در تجربه تحصیلی موفق آن‌ها ایفا کند.

چگونگی شناسایی برخورد با پلاجریسم در دانشگاه

پلاجریسم به معنی سرقت ادبیات و تقلید نامناسب از ایده‌ها و نوشته‌های دیگران است. در دانشگاه‌ها نیز شایع است و معمولا به منظور انجام پروژه، تحقیقات و یا نوشتن مقالات با زبانی غیر از خود تحصیل کرده‌ایم، در معرض خطر پلاجریسم قرار می‌گیریم.

برای شناسایی پلاژریسم دانشگاه‌ها از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین روش‌ها بررسی متن با استفاده از نرم‌افزارهایی است که قابلیت بازشناسی شباهت‌های متنی را دارا هستند. این نرم‌افزارها با تحلیل محتوای متن و شناسایی قطعات متنی مشابه در متن‌های دیگر، به سادگی می‌توانند نشان دهند که آیا دانشجویی پلاژریسم کرده است یا نه.

همچنین دانشگاه‌ها از سایر روش‌های پایش و کنترل برای کاهش پلاژریسم استفاده می‌کنند، مثلا می‌توان از سامانه‌های ضبط صوت و تصویر برای دستکاری نشدن پروژه‌ها استفاده کرد.

هرچند که شناسایی پلاژریسم یک امر دشوار است، اما دانشگاه‌ها برای کاهش این مشکل، کمک‌های خود را به دست دانشجویان می‌دهند. دانشجویان قبل از شروع به کار باید قوانین و ضوابط مربوط به کار شان را بخوانند و مطمئن شوند که تحقیق و نوشته‌های خود را از منابع معتبر بگیرند و همیشه ماشین‌های خود را برای پلاژریسم اسکن کنند. با این روش‌ها، می‌توان از پلاژریسم در دانشگاه‌ها جلوگیری کرد و تضمین کرد که کارهای دانشجویان شان از نظر اخلاقی و ادبیاتی صحیح باشد.

مراحل تشخیص کامل پلاجریسم در یک پایان‌نامه

پلاجریسم به معنای سرقت علمی از دیگران است و در بسیاری از محیط‌های دانشگاهی و تحقیقاتی به عنوان یک خطای بسیار جدی شناخته می‌شود. در پایان‌نامه ها و تحقیقات علمی، پلاژیاریزم به عنوان یکی از باخته ترین باگها به شمار می‌آید که ممکن است خروجی کار شما را کاملا تحت تاثیر قرار دهد. در این مقاله به توضیح مراحل تشخیص کامل پلاجریسم در یک پایان‌نامه پرداخته شده است.

ابتدا باید گفت که تشخیص پلاجریسم فقط با استفاده از یک ابزار تشخیصی انجام نمی‌شود. بلکه به علاوه، نیاز است که با مطالعه دقیق و دوباره پایان‌نامه، مقالات و سایر منابع مورد استفاده، به دنبال علائم شناختی پلاجریسم باشیم.

مرحله اول در تشخیص پلاجریسم، مقایسه متن با سایر منابع مشابه است. در واقع، باید متن پایان‌نامه خود را با دیگر مقالات، کتاب‌ها و سایر منابع مشابه موجود در اینترنت مقایسه کنید و تلاش کنید تا برای یافتن پارگراف‌هایی که مشابه هستند، از وجود آنها مطمئن شوید.

مرحله دوم در تشخیص پلاجریسم، بررسی ارجاعات و منابع استفاده شده در پایان‌نامه است. در این مرحله، باید نام منابع و ارجاعات به آنها، به طور دقیق و کامل بررسی شود و با مطالعه و شناخت منابع استفاده شده، متن خود را با متن اصلی روبرو کنید و نوشته خود را با منابع اصلی مقایسه کنید.

مرحله سوم و مهم در تشخیص پلاجریسم، استفاده از نرم افزارهای تشخیص پلاجریسم است. با استفاده از نرم افزارهای تشخیص پلاجریسم مثل Turnitin و Grammarly، متن پایان نامه شما با دیگر منابع موجود در دیتابیس این نرم افزارها، مقایسه خواهد شد و هرگونه سرقت علمی مشخص خواهد شد.

دریافت پیامک، تماس تلفنی و ایمیل از سوی مراجع دانشگاهی در مورد وجود پلاجریسم، یکی از دیگر مراحل تشخیص پلاجریسم است که پایان نامه نویس باید دقت کند. برای جلوگیری از وقوع این مشکل، لازم است که متن خود را به صورت دقیق و صادقانه نوشته و مطالعه و نشر منابع را به درستی و طبق قوانین بین المللی انجام دهید.

در نهایت، برای اطمینان از عدم وجود پلاجریسم در متن پایان‌نامه خود، بهتر است قبل از تحویل پایان‌نامه، آن را به چندین نفر دیگر نیز بررسی دهید.

پلاجریسم و تاثیر آن در ایجاد جامعه دانشگاهی بهتر

پلاجریسم به معنای سرقت ادبی و کپی برداری غیرمجاز از متن یک نویسنده یا کپی برداری از نتایج تحقیقات و نشریات علمی است. این مسئله بسیاری از دانشجویان دانشگاه‌ها را به دنبال داشته و باعث شده است که جامعه دانشگاهی به شدت تحت تاثیر قرار گیرد.

یکی از تاثیرات منفی پلاجریسم بر جامعه و محیط دانشگاهی، در واقع از نظر اخلاقی است که باعث محبوبیت داشتن کار صادقانه و رعایت حقوق مولفان و نویسندگان می شود. از طرفی، پلاجریسم و کپی برداری غیرمجاز موجب کاهش روحیه دانشجویی و فریب از پژوهش و مبارزه با مسائل پیچیده می شود. این مسئله می تواند ناخوشایند باشد و باعث کاهش اعتماد و اعتبار دانشگاه و دانشجویان شود.

در این رابطه، نحوه مدیریت و رفع پلاجریسم بسیار مهم است. دانشگاه‌های مختلف، برای مبارزه با پلاجریسم، تدابیر زیادی را اتخاذ کرده اند. از جمله مدیریت قوی، آموزش و افزایش آگاهی از خطرات پلاجریسم، نظارت بر دانشجویان، استفاده از سیستم های نرم افزاری برای تشخیص پلاجریسم و سرقت ادبی، و همچنین تقویت چارچوب قانونی و خطوط مشی اخلاقی.

با توجه به اینکه پلاجریسم و کپی برداری در جوامع دانشجویی بسیار مهم است، جامعه دانشگاهی باید از تبعات و اخلاقیات آن آگاهی کافی داشته باشد و به دانشجویان آموزش داده شود. نه تنها به دانش آموزان کمک می کند تا به بهترین شکل خودشان در آینده روی آموزش خویش پیش بروند، بلکه حفظ یک جامعه دانشگاهی روحانی و قوی نیز با توجه به تعهدی که همه به پرداختن به حقوق مولفان دارند، محقق می شود.

راه‌های موثر مقابله با پلاجریسم در دانشگاه

پلاجریسم یا سرقت ادبی، یکی از مشکلاتی است که به‌ویژه در دانشگاه‌ها بسیار رایج است. این مسئله به معنای این است که شخصی در آثار خود از ادعاها، نظرات یا مطالب دیگران کپی می‌کند و به نظر می‌رسد که به صورت خودش این مطالب را نوشته است. پلاجریسم یکی از علل اصلی ناکامی دانشجویان و در برخی موارد از اخراج آن‌ها از دانشگاه است.

برای مقابله با پلاجریسم در دانشگاه، روش‌های زیادی وجود دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1. آشنایی دانشجویان با قوانین پلاجریسم:

یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای مقابله با پلاجریسم، آموزش دانشجویان در مورد قوانین پلاجریسم است. دانشجویان باید با قوانین و مفاهیم پلاجریسم در دانشگاه‌شان آشنا شوند و به نحو احسن بتوانند از این مشکل جلوگیری کنند.

2. استفاده از نرم‌افزارهای پلاژریسم چکر:

یکی از راه‌های دیگر برای مقابله با پلاجریسم، استفاده از نرم‌افزارهای پلاژریسم چکر است. این نرم‌افزارها قابلیت بررسی متن‌ها را برای شناسایی احتمال پلاجریسم در آن‌ها دارند. دانشگاه‌ها معمولا این نرم‌افزارها را برای تحلیل آثار دانشجویان قرار می‌دهند.

3. ایجاد کلاس‌های یادگیری:

ایجاد کلاس‌های یادگیری با موضوع پلاجریسم می‌تواند به کاهش پلاجریسم در دانشگاه کمک کند. این کلاس‌ها می‌توانند به دانشجویان کمک کنند تا بیشتر با مفاهیم پلاجریسم و تبیین روش‌های پیشگیری آشنا شوند.

به‌علاوه، بهتر است که دانشگاه‌ها دستورالعمل‌هایی برای مقابله با پلاجریسم در قوانین دانشگاهی خود قرار دهند و این موضوع را برای همه دانشجویان به صورت شفاف تبیین کنند. با همکاری تمام افراد دانشگاهی، می‌توان به مبارزه با پلاجریسم در دانشگاه کمک کرد و مفید‌ترین تجربه را برای دانشجویان بوجود آورد.

تاثیر تکرار پلاجریسم در محیط دانشگاهی

پلاجریسم یا کپی کردن متون و ادعای اینکه آنها به صورت اصلی از دست خود نوشته شده‌اند، از مسائلی است که در محیط‌های دانشگاهی مورد توجه ویژه‌ای قرار می‌گیرد. در سال‌های اخیر، با افزایش تعداد دانشجویان و سطح دسترسی آنها به اینترنت و منابع متنوع، روش‌های پلاجریسم نیز رو به گسترش شده و به یکی از مشکلات اساسی در آموزش و پرورش اعتبار کسب کرده است.

تاثیر تکرار پلاجریسم بر دانش‌آموزان و محیط دانشگاهی، می‌تواند به چندین شکل متفاوت‌، از جمله خودخواسته کردن دانشجویان از طریق فرایندی به نام چیزبینی، تغییر و تحول در فرآیندهای آموزشی، کاهش اعتبار و تأثیرگذاری دانشگاه برای جامعه و… باشد. به عنوان مثال، دانشجویانی که در کلاس درس، پروژه‌ها یا آزمون‌هایشان از پلاجریسم استفاده می‌کنند، ممکن است در دوره‌ای بعدی که دانشگاه از آنها برای تحقیقات یا کارآموزی استفاده می‌کند، موفق نباشند و این موضوع می‌تواند به عواقبی نامطلوب برای دانشگاه، سازمان یا شرکتی که با آنها همکاری دارند، منجر شود.

از سوی دیگر، تکرار پلاجریسم در دانشگاه می‌تواند به تغییر و تحول در فرآیندهای آموزشی و بهبود روش‌های تدریس منجر شود. این امر، دستیابی به اعتبار بیشتر دانشگاه و افزایش کیفیت آموزش و پرورش را نیز به همراه دارد. برای مقابله با این مشکل، بسیاری از دانشگاه‌ها از رویکردهای مختلفی همچون تشدید نظارت بر آزمون‌ها و پروژه‌ها، ارائه آموزش‌های اصولی و توجه به آموزش متمرکز بر توانایی‌های علمی و مهارت‌های دانشجویان استفاده می‌کنند.

به طور کلی، تاثیر تکراری و مداوم پلاجریسم بر محیط دانشگاهی و دانشجویان، باید به عنوان یکی از چالش‌های موجود در این حوزه به شمار رود. برای مقابله با این مشکل، نیاز است تا تمام مراحل آموزشی، از جمله روند ورود و پذیرش دانشجویان، ارائه آموزش‌های اصولی و متناسب با نیازهای بازار، تشدید نظارت و… بهبود یابد. از طرفی، تمهیدات لازم برای پیشگیری از پلاجریسم و ارائه تحلیلی جامع از دلایل آن نیز می‌تواند به مقابله با این مشکل کمک شایانی کند.

نگرش اخلاقی درباره پلاجریسم در محیط دانشگاه

پلاجیاریسم به معنای استفاده از ایده ها، نوشته ها و آثار دیگران در کار خود، بدون ذکر منبع و اجازه نویسنده است. موضوع پلاجیاریسم، به یکی از بزرگترین مسائل اخلاقی در دنیای دانشگاهی تبدیل شده است. این امر به خصوص در رشته های علمی و تحقیقاتی که بر اساس آرای آکادمیک و فنّی قرار دارند، بسیار مهم است و از نمایندگان ارزش های شایسته و حرفه ای در دنیای دانشگاهی است.

نگرش اخلاقی درباره پلاجیاریسم در محیط دانشگاه، برمبنای قوانین و آیین نامه ها است که در هر محیط دانشگاهی به تدریج تعیین می شود. در این قوانین، پلاجیاریسم به عنوان یک منحرفی از رویه های دانشگاهی وحرفه ای، دسته بندی شده است و هر گونه سوء استفاده از آثار افراد دیگر، باعث تحریم های قانونی خواهد شد.

اما نگرش اخلاقی درباره پلاجیاریسم، فراتر از قوانین و آیین نامه های دانشگاهی است. برای دانشجویان و پژوهشگران، پلاجیاریسم به دلیل رعایت نکردن حقوق مؤلّفان طراحی شده است، و هر گونه استفاده بی دقت از منابع نوشتاری در این حیطه، می تواند ارزش دانش و حرفه ای آنان را تحت شبهه قرار دهد.

از منظر اخلاقی، پلاجیاریسم، تقلید از نوشته های دیگران، بدون بررسی عمیق و داخلی، است. این رویه، زمینه ای برای تردید در حرفه ای بودن شخص و تجربه کاری او، فراهم می کند. بنابراین، رعایت حقوق مؤلّفان و تأمین قابلیت اثبات علمی آثار، می تواند برای دانشجویان و پژوهشگران، از بزرگترین ارزش های اخلاقی در دنیای دانشگاهی باشد.

ترجمه مقاله | دانلود مقاله | دانلود کتاب ورزشی انگلیسی | خرید اکانت embase | ترجمه فارسی به انگلیسی | ترجمه فوری | ترجمه فارسی به انگلیسی قیمت | ترجمه تخصصی | خرید اکانت uptodate | مقاله نویسی | دانلود کتاب عاشقانه خارجی | دانلود کتاب داستان انگلیسی | خرید کتاب آموزش هک | دانلود رمان صوتی | دانلود کتاب تاریخی انگلیسی | خرید کتاب الکترونیکی | خرید کتاب صوتی | خرید کتاب برنامه نویسی | خرید کتاب دیجیتال | کتاب خارجی روانشناسی | دانلود کتاب آشپزی خارجی | دانلود کتاب کامپیوتر زبان اصلی | دانلود کتاب رمان خارجی | پلورال سایت | دانلود کتاب زبان انگلیسی | جستجوی پتنت | بررسی سرقت ادبی | دانلود رایگان کتاب | بهترین سایت ترجمه | سایت لیندا | چکیده مقاله | خرید کتاب پزشکی | دانلود کتاب کودک خارجی | دانلود کتاب pdf | خرید کتاب پزشکی زبان اصلی | خرید کتاب کمیک اورجینال | دانلود کتاب دانشگاهی | کتاب لاتین | خرید کتاب زبان اصلی | خرید کتاب اورجینال پزشکی | درخواست کتاب | دانلود کتاب آنلاین | خرید کتاب اورجینال | خرید کتاب انگلیسی | خرید رمان انگلیسی اورجینال | دانلود کتاب از گوگل بوک | دانلود کتاب | سفارش کتاب از آمازون | خرید PDF کتاب‌ خارجی | دانلود کتاب از آمازون | نرم افزار گرامرلی | OnePetro | شرایط آزمون وکالت | شرایط تحصیل در ایتالیا | شرایط تحصیل رایگان در آلمان | بورسیه تحصیلی | شرایط تحصیل در آمریکا | شرایط تحصیل در اتریش | چاپ کتاب | مهاجرت به کانادا | ریسرچ ‏گیت | پروپوزال | انجام پایان نامه | انواع مقالات علمی | رزومه کاری | علم سنجی | پایگاه اطلاعات Journal Citation Reports | پایگاه اطلاعاتی JaypeeDigital | پایگاه وایلی | پایگاه IEEE | ترجمه مقاله تخصصی | کلینیکال کی | دانلود استاندارد | دانلود پایان نامه | ساینس دایرکت | گوگل اسکولار | اسکوپوس

97 دیدگاه دربارهٔ «بررسی سرقت ادبی مقاله با نرم افزار iThenticate [ زیر 40 دقیقه ];

 1. سلام بنده از کارشناسان دانشگاه عالی هستم و به دنبال نرم افزاری هستیم که به صورت لوکال بتواند نسبت به پیشینه سنجی متون به ما کمک کند.
  لطفا اگر در این زمینه آگاهی و یا همکاری را دارید معرفی کنید تا نسبت به قرارداد با ایشان ادامه همکاری دهیم.

  پاسخ
 2. برچسب‌ها: دانلود نرم افزار ithenticate + نوشته شده در پنجشنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۵ ساعت 17:33 توسط ithenticate | خانه دانلود رایگان نرم افزار ithenticate

  پاسخ
 3. راهنمای استفاده از iThenticate | یوزر و پسورد آیتنتیکیت | اکانت iThenticate | دانلود رایگان نرم افزار iThenticate | ویدیوی آموزش کار با سایت iThenticate | مشابهت مقاله دانلود رایگان نرم افزار iThenticate – گیگاپیپر

  پاسخ
 4. دسترسی رایگان دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری به نرم افزار ithenticate. Mon, 05/11/2020 – 11:49 | m.dehbozorgi. به اطلاع دانشجویان تحصیلات تکمیلی می رساند . که دسترسی به نرم افزار ithenticate ( بررسی مشابهت یابی مقالات) بصورت رایگان از طریق آدرس … دسترسی رایگان دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری به نرم افزار …

  پاسخ
 5. بررسی سرقت ادبی مقاله isi با نرم افزار iThenticate چک کردن رایگان مقاله با آیتنتیکیت تشخیص … خرید بسته چک کردن Plagiarism با iThenticate – گیگاپیپر

  پاسخ
 6. این نرم افزار توسط گروه ها کرکر ساخته شده که به سادگی و تنها چند کلیک ساده ویندوز شما را اکتیو نموده تا جایی که به سادگی به اینترنت وصل شده و ویندوز خود را از سرور رسمی مایکروسافت بروز رسانی نمایید. ادامــه مطلـب آسیـاتک … Windows Offline Activator – دانلود رایگان نرم افزار

  پاسخ
 7. دانلود رایگان نرم افزار ithenticate اکانت ithenticate – خرید اکانت ithenticate نوشته شده در جولای 7, 2018 دسامبر 10, 2018 توسط admin دانلود رایگان نرم افزار ithenticate بایگانی – Iran iThenticate

  پاسخ
 8. پس از آن، فایل ارسالی توسط تیم مدیریت، دریافت و در نرم افزار های آنلاین iThenticate و یا Grammarly بررسی شده و در نهایت خروجی نرم افزار برای مشتری ارسال خواهد شد. پ. ن: در صورت خرید این پکیج، تا ۴۸ ساعت فرصت دارید که فایل خود را برای … راهنمای بررسی فایل شما با iThenticate و Grammarly

  پاسخ
 9. دانلود رایگان نرم افزار ithenticate , iranithenticate.ir • نظر بررسی Plagiarism مقاله در کمتر از چند دقیقه با سایت . ithenticate.com . که در حال حاضر کلیه مجلات از آن استفاده می کنند. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید. جستجو. iranithenticate.ir. تگ ها. بررسی … دانلود رایگان نرم افزار ithenticate – بررسی سرقت ادبی مقاله

  پاسخ
 10. iThenticate مانند دیگر نرم افزار های تشخیص سرقت ادبی مقالات به صورت نصبی روی کامپیوتر نیست و برای استفاده از آن باید وارد سایت شوید و پلن های آن را خریداری نمایید. آیتنتیکیت به صورت آنلاین میزان سرقت علمی را گزارش می دهد. بررسی سرقت ادبی مقاله با نرم افزار iThenticate – تشخیص …

  پاسخ
 11. نام کاربری. رمز ورود. مرا بخاطر داشته باش. بازیابی رمز عبور; بازیابی نام کاربری نرم افزار iThenticate – isi20.ir

  پاسخ
 12. راهنمای دسترسی دانشجویان به نرم افزار ithenticate. پیرو دسترسی رایگان به نرم افزار ithenticate به اطلاع می رساند که تمامی ایمیل های دانشگاهی دانشجویان تحصیلات تکمیلی فعال شده و جهت استفاده می بایست پس از اتصال به vpn ( از سایت … راهنمای دسترسی دانشجویان به نرم افزار ithenticate | سایت …

  پاسخ
 13. سلام. آموزش کامل کار با نرم افزار Fritzing (شبیه سازی مدار الکترونیکی فریتزینگ) را آماده کردیم. فریتزینگ یک نرم افزار کاربردی و متن باز (open source) برای استفاده طراحان، دانشجویان و علاقمندان به علوم الکترونیک و رباتیک میباشد … آموزش نرم افزار Fritzing یادگیری کامل در 2 مرحله شبیه سازی …

  پاسخ
 14. که دسترسی به نرم افزار ithenticate ( بررسی مشابهت یابی مقالات) بصورت رایگان از طریق آدرس ایمیل دانشگاهی مهیا شده است. که از طریق اتصال به ( VPN) قابل استفاده می باشد دسترسی رایگان دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری به نرم افزار …

  پاسخ
 15. iThenticate is the most trusted plagiarism checker by the world’s top researchers, publishers, and scholars. Buy Credits Talk to an Expert. View demo. Protect Your Reputation. Check against 93% of Top Cited Journal content and 70+ billion current and archived web pages. Explore our content » 1,300 Top Journals worldwide use iThenticate to screen and review submissions. Our exclusive … Plagiarism Detection Software | iThenticate

  پاسخ
 16. بهترین، معتبرترین و کارآمد‌ترین نرم افزار تشخیص سرقت ادبی مقالات، نرم افزار آیثنتیکیت iThenticate است که در تمام مجلات معتبر و توسط اکثر ناشران بین‌المللی مثل وایلی، ساینس دایرکت و اشپرینگر مورد استفاده قرار میگیرد. سایت … iThenticate لینگالاین | بررسی سرقت ادبی مقاله با نرم افزار

  پاسخ
 17. با استفاده از نرم افزار های آنلاین مانند iThenticate و Turnitin می توانید مقالات خودرا قبل از ارسال برای داوری و چاپ در ژورنال ها از نظر میزان همپوشانی و سرقت علمی بررسی و رفع نمایید.با این امر از اصالت مقاله خود مطمئن می شوید . دانلود رایگان نرم افزار ithenticate

  پاسخ
 18. نرم افزار iThenticate ، به گونه­ اي طراحي شده است كه پيش از انتشار اثر، اصالت متن را تشخيص داده و در مرحله پيش­نويسي مقاله، اطمينان لازم را در خصوص عدم سرقت ادبي و میزان همپوشانی به آگاهي مي­رساند. تشخیص و بررسی سرقت ادبی مقاله با iThenticate – اکانت نرم …

  پاسخ
 19. نرم افزار iThenticate قدرتمندترین نرم افزار برای چک کردن موارد سرقت ادبی (پلاژیاریسم) در مقالات علمی است. استفاده از iThenticate برای یوزرهای ساینتیکا رایگان است. نحوه کار با نرم افزار iThenticate

  پاسخ
 20. راهنمای دسترسی دانشجویان به نرم افزار ithenticate پیرو دسترسی رایگان به نرم افزار ithenticate به اطلاع می رساند که تمامی ایمیل های دانشگاهی دانشجویان تحصیلات تکمیلی فعال شده و جهت استفاده می بایست پس از اتصال به vpn ( از سایت … راهنمای دسترسی دانشجویان به نرم افزار ithenticate

  پاسخ
 21. حتماً شما هم به دنبال نرم افزار مناسب برای اسکرین شات گرفتن از دسکتاپ کامپیوتر خود با اهداف مختلف هستید که این پست را انتخاب نموده اید. در این مقاله با ۳ نرم افزار ساده وجدید برای عکس گرفتن از صفحه کامپیوتر آشنا خواهید … ۳ نرم افزار ساده و جدید برای عکس گرفتن از صفحه کامپیوتر …

  پاسخ
 22. نرم افزار iThenticate چگونه میزان سرقت ادبی یک مطلب را تشخیص می دهد؟ نرم افزار iThenticate با دسترسی به بیش از ۸۰،۰۰۰،۰۰۰ صفحه وب و ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ محتوای علمی و همچنین ۲،۰۰۰ ناشر Cross Cross دقیق ترین درصد شباهت و همپوشانی متنی را گزارش … بررسی سرقت ادبی مقاله با نرم افزار iThenticate تنها 9500 …

  پاسخ
 23. نرم افزار مشابه یاب مقاله با ithenticate نوشته شده در مارس 4, 2019 مارس 4, 2019 توسط admin نرم افزار مشابه یاب مقاله در عمل سایت های مختلفی است که معروفترین و معتبرترین ان سایت ithenticate.com است. نرم افزار مشابه یاب مقاله با ithenticate

  پاسخ
 24. نرم‌افزار آیتنتیکیت (iThenticate) یکی از بهترین نرم‌افزارها در حوزه بررسی سرقت ادبی و همپوشانی مقالات است. این نرم‌افزار دارای پایگاه داده‌ای بسیار قوی است. پایگاه داده آیتنتیکیت تقریبا حاوی تمام مقالاتی است که از سوی … همه‌چیز درباره نرم افزار بررسی سرقت ادبی iThenticate

  پاسخ
 25. سرقت ادبی ممکن است ناخواسته و غیر تعمدی رخ دهد. بنابراین موثرترین راهکار، بررسی سرقت علمی مقالات isi و بررسی کپی بودن مقاله قبل از ارسال برای داوری توسط خود پژوهشگر است تا در صورت تشخیص سرقت علمی، موارد تشابه متنی … iThenticate لینگالاین | بررسی سرقت ادبی مقاله با نرم افزار

  پاسخ
 26. انواع مختلفی از سرقت ادبی (سرقت علمی یا Plagiarism) وجود دارد.از شایع ترین شکل های آن میتوان به سرقت ادبی مستقیم ، پرداخت هزینه به شخص دیگر برای نوشتن متن، سرقت ادبی از خود، نقل قول بدون ذکر منبع و کپی پیست اشاره کرد. انواع سرقت ادبی را بشناسید – معرفی 5 نوع رایج سرقت علمی

  پاسخ
 27. مرتکب شدن سرقت ادبی; انتشار و یا ارائه یک ایده با نام ایده جدید یا اصلی که در واقع از یک ایده دیگری مشتق شده است. به عبارت دیگر، سرقت ادبی عملی کلاهبردارانه و تقلبی است. این امر شامل سرقت حاصل … سرقت ادبی چیست؟ | مجله فرادرس

  پاسخ
 28. سرقت ادبی ، دزدی علمی معادل Plagiarism به معنای اقدامی غیر اخلاقی و نوعی تخلف در حوزه پژوهش و نگارش می باشد. سرقت ادبی تنها مختص استفاده از مقاله یا کتاب نیست ، بلکه هرگونه استفاده بی‌ملاحظه از متن، تصویر، ایده یا طرح که خالق … بررسی سرقت ادبی مقاله – تشخیص و رفع سرقت علمی Plagiarism

  پاسخ
 29. باتوجه به توضیحاتی که در قسمت قبل در مورد سرقت ادبی مقالات، ارائه شد. در ادامه نیز برای جلوگیری از تشابه و اشکال در ارجاع مطالب، نرم افزار و سایت‌های مخصوص در این زمینه را معرفی می‌کنیم. معرفی 10 سایت برای تشخیص سرقت ادبی – وبلاگ ترجمیک

  پاسخ
 30. سرقت ادبی یا سرقت علمی معادل واژه لاتین Plagiarism است که در فارسی بصورت پلیجریزم نیز رواج یافته است. سرقت ادبی می‌تواند تمام یا بخشی از کار را شامل شود. سرقت ادبی چیست؟ | سرقت ادبی یا Plagiarism چیست؟ و چه …

  پاسخ
 31. سرقت ادبی چیست؟ به‌طورکلی استفاده از مطالب نوشته‌شده توسط دیگران و انتشار آن با نام خود را سرقت ادبی می‌گویند. این عمل غیرقانونی بوده و شخص خاطی باید جریمه‌های سنگینی را بپردازد. حتی اگر به‌واسطه آن مدرک تحصیلی یا … چک کردن سرقت ادبی با پلاجیاریسم (Plagiarism) – شریفیار

  پاسخ
 32. اولین سرقت ادبی. اگر ناخواسته مرتکب سرقت علمی شده باشید و سابقه تخلف قبلی نداشته باشید، اکثر دانشگاه ها یا نمره شما را کم می کنند و یا آن واحد درسیتان را مردود اعلام می کنند. همچنین ممکن است لازم باشد در یک کارگاه آموزشی … عواقب و مجازات سرقت ادبی چیست ؟ پیامد های سرقت علمی را بشناسید

  پاسخ
 33. سرقت ادبی به هر شکل و شدتی آفت بوده و علاوه بر آسیب زدن به آن حیطه کاری، موجب کاهش ارزش کار خالق اثر خواهد شد. سرقت ادبی خود نیز انواع گوناگون را شامل میشود: سرقت ادبی در سبک نگارش (Style) سرقت علمی – ادبی (Plagiarism) چیست؟ | توضیحات کامل + راه …

  پاسخ
 34. سرقت ادبی موضوعی است كه هماره در كنار پژوهش امروز از آن ياد میشود و به نظر میرسد فناوری اطلاعات نيز تاثير بهسزايی در افزايش سرقت ادبی آگاهانه و ناآگاهانه دارد ، زيرا مطالب با سرعت بالا و دقت پايين در شبكۀ گستردۀ جهانی … نرم افزارهای شناسايی سرقت ادبی Plagiarism anticutandpaste

  پاسخ
 35. دستبرد فکری اگر در حوزه ادبیات باشد دزدی ادبی، اگر در حوزه هنر باشد سرقت هنری و اگر در حوزه پژوهش‌های دانشگاهی انجام شود سرقت علمی نامیده می‌شود. به زبان ساده دستبرد علمی یا ادبی یعنی رونویسی کارها یا ایده‌های دیگران … دستبرد فکری – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  پاسخ
 36. سرقت علمی چیست؟ واژه plagiarism به موارد بسیاری تعلق می‌گیرد.از جمله مواردی که ممکن است در آنها سرقت ادبی مشاهده شود سرقت اشعار و افکار و پژوهش ها می‌باشد.این واژه برای اولین بار در قرن اول میلادی توسط شاعر رومی به نام … علت وقوع سرقت ادبی در مقالات علمی – مقاله ISI | موسسه …

  پاسخ
 37. سرقت ادبی یا سرقت علمی معادل واژه لاتین Plagiarism است که در فارسی بصورت پلیجریزم نیز رواج یافته است. سرقت ادبی بدین گونه تعریف می‌شود که اگر یک فرد، ایده، متن و یا طرحی از هر حوزه‌ای شامل کتب، فیلم، مقالات، نقاشی‌ها … Plagiarism یا سرقت ادبی چیست و چه مجازاتی دارد؟ (+مثال)

  پاسخ
 38. سرقت ادبی یکی از قدیمی‌‌ترین اعمال ناقض اخلاق، حق و قانون در جوامع انسانی است اما آنچه سرقت ادبی را از مفهوم سابق آن متمایز می‌‌کند مال یا محتوای مورد سرقت واقع شده و حقی است که بواسطه این سرقت نقض شده است. موسسه سینا – سرقت ادبی کتاب

  پاسخ
 39. سرقت ادبی – پلاجیاریزم – plagiarism سرقت ادبی یا پلاجریزم بنابه تعریف، عبارت است از دزدیدن و انتشار غیر قانونی سبک نگارش، تفکرات، ایده ها، مفاهیم و نوشته های نویسنده ای دیگر و انتشار و ارائه آنها به عنوان حاصل کار خود. رفع سرقت ادبی | رفع پلاجیاریزم | سرقت ادبی | نرم افزار رفع …

  پاسخ
 40. سرقت ادبی. چیست و چگونه انجام می شود؟ برخی موارد مقالاتی به چاپ و انتشار می رسند که حاصل تحقیق و تلاش نویسنده نیست و به طور عمده و کلی از روی مقالات دیگر پژوهشگران کپی برداری شده است. سرقت ادبی چیست و چگونه انجام می شود؟ – Plagiarism …

  پاسخ
 41. سرقت ادبی یا سرقت علمی معادل واژه لاتین Plagiarism است که در فارسی بصورت پلیجریزم نیز رواج یافته است. سرقت ادبی بدین گونه تعریف می‌شود که اگر یک فرد، ایده، متن و یا طرحی از هر حوزه‌ای شامل کتب، فیلم، مقالات، نقاشی‌ها … بررسی سرقت ادبی (plagiarism) با برنامه iThenticate …

  پاسخ
 42. سرقت ادبی چیست؟ سرقت ادبی (Plagiarism) یا سرقت علمی به استفاده آگاهانه یا ناآگاهانه از ایده ها، نظرات، نوشته ها یا دستاورد های دیگران به نام خود بدون پرداخت حق الزحمه و یا به دور از اطلاع صاحب اصلی می باشد و انواع مختلفی دارد. بررسی سرقت ادبی مقاله با نرم افزار iThenticate – تشخیص …

  پاسخ
 43. سرقت ادبی با ذکرنکردن منابع و مراجع . در هنگام نگارش مقاله، موضوع مهمی وجود دارد به نام بازنویسی یا پارافریز.. بازنویسی یا پارافریز یعنی اینکه دستاوردهای پژوهشی و علمی دیگری را که در پیش‌برد تحقیقات‌تان نقش دارند، به … همه‌چیز درباره نرم افزار بررسی سرقت ادبی iThenticate

  پاسخ
 44. سرقت علمی-ادبی یا Plagiarism. در این مقاله قصد داریم مفهوم سرقت ادبی، دلایل بوجود آمدن این امر، و راهکارهای جلوگیری از آن را ارائه دهیم، بدلیل جلوگیری از اطلاله کلام، مطالب مربوط به این موضوع در دوبخش در اختیار مخاطبان عزیز … سرقت علمی- ادبی (Plagiarism)- بخش اول

  پاسخ
 45. سرقت ادبی چیست؟ اکثر افراد، کپی نمودن حاصل کار دیگران یا کمک گرفتن از ایده های دیگران را سرقت ادبی، پلاجیاریزم (معادل انگلیسی) و یا انتحال (معادل عربی) می دانند.اما امکان دارد اصطلاحاتی مثل “کپی کردن” و “برگرفتن” که به … سرقت ادبی چیست؟ بهترین سرویس های کشف سرقت علمی | مجله …

  پاسخ
 46. سرقت ادبی، ارزش پژوهش را بسیار کاهش می‌دهد. چنین کاری، به‌عنوان لکه‌ای در کارنامه فرد به‌حساب می‌آید. همچنین تکرار چنین اقداماتی از طرف افراد مختلف، می‌تواند اعتبار یک مرکز یا دانشگاه و درصورتی‌که زیاد باشد حتی … سرقت ادبی – پارس مدیر

  پاسخ
 47. سرقت ادبی یا سرقت علمی چیست؟ سرقت ادبی (به انگلیسی Plagiarism ) یا سرقت علمی عبارت است از استفاده عمدی یا غیر عمدی از ایده ها ، نظرات ، نوشتارها و یا دستاوردهای دیگران به اسم خود و بدون کسب اجازه از صاحب اصلی اثر. بررسی سرقت ادبی مقاله با نرم افزار iThenticate تنها 9500 …

  پاسخ
 48. سرقت ادبی کاری غیراخلاقی و غیرقانونی است که در حوزه ادبی، پژوهشی و نگارشی روی می‌دهد. دزدی علمی از نظر عام مردم یعنی کپی کردن، اما این کار غیرقانونی فراتر از این است و جرم محسوب می‌شود. سرقت ادبی از مطالب دیگران ، سفارش تشخیص سرقت ادبی – ترجمانت

  پاسخ
 49. سرقت ادبی عمدی و غیرعمدی . سرقت ادبی عمدی زمانی اتفاق می‌افتد که فرد با علم به این‌که مطلب متعلق به فرد دیگری است، آن را کپی کرده و بدون ذکر نام صاحب اثر منتشر می‌کند. در چنین مواردی ابزار تشخیص سرقت ادبی بسیار کارآمد … بهترین ابزارهای کشف سرقت ادبی – Baztab

  پاسخ
 50. تعیین درصد مشابهت مقاله با ترنیتین جهت تشخیص پلجریسم و میزان سرقت ادبی مقاله توسط موسسه ایرنتکام ارائه می شود. این خدمات برای متقاضیانی که با درخواست پارافریز و بازنویسی مقاله ، رفع پلجریسیم و کاهش درصد مشابهت مقاله … تعیین درصد مشابهت مقاله با نرم افزار | تشخیص میزان پلجریسم …

  پاسخ
 51. فعالیت موسسه امین آرتیکل در پذیرش اکسپت چاپ فوری مقاله در مجلات و ژورنال های isi و isc و پژوهشی,استخراج مقاله از پایان نامه,تحلیل آماری, چاپ کتاب از پایان نامه . پایگاه امین آرتیکل. سامانه ترجمه مقالات، مشابهت یابی متون … پایگاه امین آرتیکل | سامانه ترجمه مقالات، مشابهت یابی متون …

  پاسخ
 52. برای کاهش درصد مشابهت مقاله خود به صفحه رفع پلاجریزم مراجعه کنید. در ادامه این نوشته، 10 سایت برتر ارزیابی درصد مشابهت معرفی می شوند: 10 سایت برتر تشخیص سرقت ادبی | 10 سایت برتر پلاجریزم چکر …

  پاسخ
 53. کاهش درصد مشابهت مقاله قبل از سابمیت . لازم به ذکر است که اگرچه تفاوت ماهوی میان مشابهت مطالب یک مقاله با مقالات دیگر از یک سو و سرقت ادبی یا همان پلجریسم از سوی دیگر وجود دارد ولی نتیجه در هر حال یکسان است و بسته به رتبه … بررسی درصد سرقت ادبی (تشابه متنی) با Turnitin – گیگاپیپر

  پاسخ
 54. نرم افزار‎ها و سایت‎های مختلفی در جهان وجود دارند که می‎توان با استفاده از آنها درصد مشابهت مقالات را قبل از سابمیت مقاله در ژورنال‎های مختلف بدست آورد و در صورت لزوم مقاله را به شکلی ویرایش کرد تا مشابهت آن زیر 6 درصد … بررسی مشابهت مقالات | ضامن سلامتی

  پاسخ
 55. جلوگیری از سرقت ادبی و عدم پذیرش مقاله توسط سردبیر و داوران. اصلاح مقاله و کاهش درصد مشابهت مقاله با مقاله‌های پیشین. بهبود مقاله و بالا بردن شانس پذیرش. به حداقل رساندن مشابهت متن مقاله به صورت حرفه ای به همراه …

  پاسخ
 56. سامانه همتاجو بصورت کاملا هوشمند طراحی شده و توانایی کشف آن دسته از سرقت‌های علمی بازنویسی شده را نیز دارد. در حال حاضر قابلیت سامانه در حوزه منابع فارسی است و به زودی قابلیت جستجوی مشابهت بین زبانی به آن اضافه خواهد شد. سامانه مشابهت‌یاب همتاجو

  پاسخ
 57. برای تعیین درصد تشابه مقاله، میزان سرقت ادبی و اطلاع از میزان Similarity مقالات، کافیست مقاله خود را به همراه هزینه سرویس، برای ما ارسال کنید. همچنین اکانت نرم‌افزار بررسی اصالت و مشابهت یاب متون انگلیسی به نام iThenticate موجود … بررسي درصد تشابه مقاله – گیگاپیپر

  پاسخ
 58. ابزار های آنلاین و رایگان بررسی سرقت ادبی همانطور که قبلا بیان شد در چندین سال اخیر مجلات حساسیت های فراوانی در بحث سرقت ادبی یا پلاجیاریسم به خرج می دهند پلاجیاریسم که با نام های دیگری مانند سرقت ادبی، مشابهت علمی نیز … ۴ ابزار آنلاین و رایگان بررسی سرقت ادبی یا پلاجیاریسم …

  پاسخ
 59. اساتید و محققین برای بررسی اینکه چند درصد از مقاله کپی برداری شده از سایر مقالات است می توانند … نمایش درصد مشابهت متن ارسالی متقاضیان با کل مقالات موجود در موتورهای جستجو و پایگاه های علمی از قبیل Science direct الزویر، Springer مشابه یاب تقلب یاب مقالات ISI | پایگاه امین آرتیکل

  پاسخ
 60. طی ۱۹ سال گذشته، ما محدوده خدماتمان را تنوع بخشیده ایم؛ از ترجمه تخصصی مقالات isi رشته های دانشگاهی، تا پارافریز و بازنویسی متن مقالات انگلیسی، ویرایش نیتیو و خدمات تکمیلی مانند تعیین درصد مشابهت مقاله و رفع سرقت ادبی … اولین سایت ترجمه تخصصی در ایران (تاسیس: 1380) | IrNetCom

  پاسخ
 61. کاهش درصد همانندجو با اصلاح همانندی پایان‌نامه و رفع مشکل پایان نامه در سامانه همانندجو کاملا تضمینی-رقابتی و تخصصی. اصلاح مشابهت پایان نامه به صورت یک روزه رفع مشکل پایان نامه در سامانه همانندجو – اصلاح همانندی …

  پاسخ
 62. درصد تشابه مقاله من چقدر کاهش پیدا می‌کند؟ تمامی خدمات ارائه‌شده ما در زمینه پارافریز تخصصی متون و مقالات، شامل پشتیبانی و ضمانت ویژه تا اعلام نظر مراجع علمی هستند. پارافریز متون انگلیسی و مقالات ISI – بازنویسی مقاله و متن

  پاسخ
 63. بررسی میزان مشابهت متن مقاله; به حداقل رساندن مشابهت متن مقاله ; ارتقاء کیفی نشریات علمی. طرح اولیه نشریه; اعضای هیات تحریریه; سامانه مجله; کامل کردن سامانه مجله; طراحی گرافیکی سامانه مجله; طراحی لوگو و جلد مجله; اخذ ISSN; ب� بررسی میزان مشابهت متن مقاله با سایر مقالات چاپ شده به …

  پاسخ
 64. درصد مشابهت چیست؟ معمولا امکان اینکه در بخش “پیشینه تحقیق” (literature review) نویسنده به سرقت ادبی متهم شود وجود دارد؛ زیرا بعضی از محققان بخشهایی از مقالات دیگر را بدون تغییر در ساختار جمله مبدا، در مقاله خود کپی میکنند. رفع سرقت ادبی | رفع پلاجیاریزم | سرقت ادبی | نرم افزار رفع …

  پاسخ
 65. بررسي درصد تشابه مقاله اولین گام قبل از ارسال مقاله است. با توجه به سرقت های ادبی رخ داده، مجلات قبل از ارسال مقاله حتما باید تشابه مقاله را چک کنید و در صورت داشتن درصد سرقت ادبی باید آن را رفع کرد. بررسي درصد تشابه مقاله – iranithenticate.ir

  پاسخ
 66. درصد تشابه مقاله را چگونه مشخص کنیم؟ دسترسی به سایت ithenticate; تعیین سرقت ادبی در نوشته و مقالات و پایان نامه ها; بررسی سرقت ادبی مقاله یا تعیین مشابهت مقاله; آخرین دیدگاه‌ها نرم افزار مشابه یاب مقاله با ithenticate

  پاسخ
 67. بخش هایی از مقاله که درصد تشابه آن از سه درصد بیشتر می باشد باید مجددا بازنویسی و پارافریز Paraphrase شود قسمت هایی که درصد مشابهت و کپی شده آن از سه درصد کمتر می باشد میتوانید با جایگزین کردن کلمات مترادف به جای فعل ها و اسم … سرقت ادبی مقاله را چگونه رفع کنیم | سامانه دانش آسا

  پاسخ
 68. نرم افزارهای مشابهت … پس از ارسال مقاله یا پایان نامه برای این سامانه ها و اطلاع از میزان کپی بودن کار خود باید اقدام به برطرف کردن قسمت های کپی شده کنید. این سامانه ها درصد کپی بودن متن شما را ذکر کرده و قسمت های کپی شده � مشابهت یاب – میزان تشابه در مقاله یا پایان نامه

  پاسخ
 69. کم کردن درصد مشابهت مقاله در سامانه هانندجو Irandoc(اصالت سنجی)2 برای این درخواست 7 پیشنهاد توسط فریلنسرهای سایت ارسال شده است. در پارسکدرز کارفرمایان سفارش پروژه می دهند تا توسط متخصصین عضو با قیمتی رقابتی انجام شود. … کم کردن درصد مشابهت مقاله در سامانه هانندجو Irandoc(اصالت …

  پاسخ
 70. حل مشکل درصد مشابهت پایان نامه در سامانه هانندجو ایرانداک(اصالت سنجی) با سلام. درصد مشابهت یکی از پایان نامه های موسسه 41 می باشد نیاز است که با ویرایش جملات این درصد به زیر 30 برسد. موضوع پایان … کاهش مشابهت درصد پایانامه حقوق – پارسکدرز

  پاسخ
 71. پدیده سرقت علمی مساله ای بسیار ناخوشایند است. به این معنی که شخصی از ایده و نوشته های شما بدون اجازه استفاده کرده و آن را به نام خود ثبت کند. این موضو مشابهت یاب – میزان تشابه در مقاله یا پایان نامه

  پاسخ
 72. نرم افزارهای سرقت ادبی علمی یا Plagiarism Checker ابزارهایی هستند که برای تشخیص وجود دستبردهای علمی در مقالات به کار می روند.با جستجو در وب می توانید برخی از آنها را بیابید. این ابزارهای آنلاین برخی به شرط عضو شدن و برخی هم به … نرم افزارهای تشخیص سرقت علمی – پردیس علوم

  پاسخ
 73. بررسی کپی بودن مقاله و معرفی سایت های رایگان به بررسی کیفیت مطالب منتشر شده در وبلاگ ها و سایت ها می باشد که با در اختیار داشتن ابزار های جستجو صحت و سقم مقالات و مطالب کپی رایت شده را برای شما نمایش خواهند داد . بررسی کپی بودن مقاله و معرفی سایت های رایگان به بررسی …

  پاسخ
 74. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ابزار های تشخیص محتوای کپی شده آشنا کنیم . همراه ما باشید با مقاله ی ابزار تشخیص محتوای کپی شده . ابزار تشخیص محتوای کپی شده | تولید محتوا

  پاسخ
 75. یک راه ساده برای تشخیص isi بودن … قطعاً یک وب سایت در ابتدای امر مقاله ای برای چاپ دریافت نمی کند لذا برای ایجاد آرشیو نیاز دارد تا تعدادی زیادی مقاله آپلود نماید. اما این مقالات از کجا به دست می آیند؟ قطعاً فردی که حاضر اس روشی ساده برای تشخیص ISI بودن و شناسایی اعتبار مجله و نحوه …

  پاسخ
 76. چطور isi بودن مقاله را تشخیص دهیم ؟ دوشنبه، 17 دی 1397 . 3 دقیقه. 3896 بازدید. 0 لایک. 2 دیدگاه. ممکن است مقاله علمی خود را به چاپ رسانده باشید ولی در خصوص اعتبار مقاله خود و اینکه مقاله شما Isi است یا نه سوالاتی در ذهنتان به وجود آید … چطور isi بودن مقاله را تشخیص دهیم ؟ | چاپ مقاله اشراق

  پاسخ
 77. تشخیص کپی بودن مقاله قوی‌ترین و پرکاربردترین نرم‌افزاری که با بهره‌گیری از پایگاه داده غنی Crossref به تشخیص تشابه متن مقالات با سایر اسناد علمی می‌پردازد iThenticate است. بررسی مقاله با ithenticate | تشخیص کپی بودن مقاله

  پاسخ
 78. در این مقاله به مشکلات و معایب محتوای کپی بپردازیم و در نهایت یک ابزار کاربردی برای تشخیص محتوای کپی به شما معرفی خواهیم کرد. اهمیت کپی نبودن محتوا و تشخیص محتوای کپی در دنیای آنلاین …

  پاسخ
 79. بنابراین موثرترین راهکار، بررسی سرقت علمی مقالات ISI و بررسی کپی بودن مقاله قبل از ارسال برای داوری توسط خود پژوهشگر است تا در صورت تشخیص سرقت علمی، موارد تشابه متنی بازنویسی و مرتفع گردند. تشخیص سرقت ادبی تنها از طریق … iThenticate لینگالاین | بررسی سرقت ادبی مقاله با نرم افزار

  پاسخ
 80. پس از بررسی تست، درصد مشخصی از اصل و یا تکراری بودن مقاله نیز مشخص می گردد. صفحات با محتوای تکراری درپایین ترین رتبه قرار می گیرند. انتشار مقاله یا محتوایی که کاملا منحصرفرد و اصل نیست، خطر بالای جریمه شدن و قرار گرفتن در بررسی محتوای متن | بررسی سئو رایگان

  پاسخ
 81. تشخیص محتوای کپی شده . این ابزار متن وارد شده را بررسی می کند پس از آن در صورتی که متن شما از جای دیگری کپی شده باشد قسمت کپی شده را مشخص خواهد کرد و درغیر این صورت،ابزار به شما اعلام می کند که متن وارد شده منحصر به فرد است. ابزار تشخیص محتوای کپی شده | ابزارهای بهینه سازی وب هاست ایران

  پاسخ
 82. نرم افزار تشخیص کپی بودن مقاله جلوگیری از سرقت ادبی با iThenticate نوشته شده در آوریل 18, 2019 آوریل 18, 2019 توسط admin نرم افزار تشخیص کپی بودن مقاله بایگانی – Iran iThenticate

  پاسخ
 83. تشخیص کپی بودن مقاله سرقت ادبی مقاله را چگونه بدانیم و چگونه رفع کنیم نوشته شده در ژانویه 19, 2018 ژانویه 19, 2018 توسط admin تشخیص کپی بودن مقاله بایگانی – Iran iThenticate

  پاسخ
 84. بررسی سرقت ادبی و علمی مقاله و پایان نامه (Plagiarism Checker) با iThenticate زیر 40 دقیقه! بررسی درصد بررسی تشابه مقاله و تشخیص کپی بودن مقاله . بررسی سرقت ادبی مقاله با نرم افزار iThenticate تنها 9500 …

  پاسخ
 85. 5: استفاده از جستجوی گوگل برای تشخیص محتوای تکراری. اگر می خواهید یک قسمت مشخص از محتوا متنی را بررسی کنید تا از کپی بودن یا نبودن آن مطمئن شوید، قسمت جستجوی گوگل می تواند تا حدودی به کمک شما … تشخیص کپی بودن متن در گوگل – پونه مدیا

  پاسخ
 86. تشخیص کپی بودن مقاله قوی‌ترین و پرکاربردترین نرم‌افزاری که با بهره‌گیری از پایگاه داده غنی Crossref به تشخیص تشابه متن مقالات با سایر اسناد علمی می‌پردازد iThenticate است. بررسی مقاله با ithenticate

  پاسخ
 87. در این مقاله به بررسی محتوای کپی وب سایت و راههای پیدا کردن محتوای کپی پرداخته ایم. با این توضیحات شما خواهید دانست چگونه محتوای کپی را تشخیص دهیم نحوه تشخیص محتوای کپی – شناسایی محتوای تکراری سایت

  پاسخ
 88. موقعیت شما یاس دانلود نرم افزار تشخیص کپی بودن متن دانلود Plagiarism Detector Pro 1092.0.0.0 – نرم افزار تشخیص سرقت ادبی دسته : ابزار مفید , دانلود نرم افزار کاربردی نرم افزار تشخیص کپی بودن متن | یاس دانلود

  پاسخ
 89. بررسی میزان کپی بودن یا پلاجیاریزم متن مقاله بوسیله آیتنتیکیت، تشخیص میزان همپوشانی مقاله، سایت تشخیص سرقت علمی در کمتر از 2 ساعت بررسی درصد سرقت علمی (تشابه متنی) – sharifhamyar.ir

  پاسخ
 90. با توجه به افزایش مجلات جعلی و نامعتبر مدعی isi بودن ، در این مقاله به بررسی روشهای شناسایی یک مقاله isi خواهیم پرداخت. با توجه به افزایش مجلات جعلی و نامعتبر مدعی isi بودن ، در این مقاله به بررسی روشهای شناسایی یک مقاله isi خو� از کجا بفهمیم یک مقاله ISI است؟ | چاپ مقاله اشراق

  پاسخ
 91. سلام.
  ببخشید این حدودی که برای درصد تشابه گفته میشه (مثلا 15 درصد)، با احتساب بخش رفرنس ها است یا باید اون قسمت حذف بشه؟

  پاسخ
 92. با سلام ،
  چطوری میتونم بعد از گرفتن جواب، فایلم رو از روی سایت پاک کنم؟ ای کاش یه دکمه ای برای حذف کامل فایل میگذاشتید که آدم خیالش راحت بشه…

  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • سامانه بصورت خودکار پس از مدتی تمامی فایل رو پاک میکنه. نگران نباشید. سامانه تماما خودکار هست و دخالت انسانی در کار نیست. تاکنون بیش از 150 هزار فایل بررسی سرقت علمی شده!

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید