سامانه دانلود مقاله و کتاب ایران پیپر امکان دانلود آنلاین مقالات بیش از ۵۰۰ پایگاه علمی را فراهم کرده است. علاوه بر این امکان سفارش آفلاین مقاله از سایر پایگاه ها نیز از طریق سامانه ایران پیپر فراهم می باشد. این سامانه تنها برای دریافت منابع لاتین طراحی شده است. بنابراین از جستجو و سفارش مقالات و منابع فارسی خودداری کنید. دانلود مقالات به سه روش متنوع امکان پذیر است که بصورت مفصل توضیح داده می شود.

روش اول: دانلود مقاله از طریق دریافت لینک مقاله یا DOI

جهت دریافت مقاله از طریق لینک، می بایست ابتدا لینک صفحه مقاله در سایت ناشر را در تب “لینک مقاله، فصل کتاب یا DOI” وارد کنید. بطور مثال، راهنمای گام به گام دانلود مقاله از پایگاه ساینسدایرکت در ذیل آورده شده است:

 

گام اول: به سایت  Sciencedirect.com بروید و در آن جستجو کنید. از میان نتایج جستجو مقاله مورد نیازتان را شناسایی کنید . سپس بر روی عنوان مقاله مورد نظر کلیک راست نمایید و گزینه Copy link location یا Copy link address را انتخاب کنید.

maxthonsnap20161010020227

گام دوم: وارد صفحه اصلی سایت ایران پیپر شده و در فیلد دریافت تب “لینک مقاله، فصل کتاب یا DOI” راست کلیک کرده و گزینه Paste را انتخاب نمایید. سپس بر روی دکمه “بررسی” کلیک کنید. چند ثانیه صبر کنید تا فایل آماده دانلود شود.

maxthonsnap20161010020421

 

گام سوم: برای دریافت مقاله، بر روی دکمه دانلود کلیک نمایید.

maxthonsnap20161010020434

 

در صورتی که لینک صفحه مقاله را در اختیار دارید، بر روی لینک صفحه مقاله کلیک راست نمایید و گزینه Copy را انتخاب کنید. سپس گام دوم و سوم را انجام دهید.

راهنمای دانلود مقاله از پایگاه ScienceDirect

امکان دریافت مقاله از طریق DOI نیز فراهم می باشد. بدین منظور، DOI مقاله مورد نظر را در تب “لینک مقاله، فصل کتاب یا DOI” وارد کرده و بر روی دکمه بررسی بزنید. پس از چند لحظه مقاله مورد نظر جهت دانلود آماده می شود.

 

نکات:

 • دانلود مقاله از سه پایگاه ScienceDirect، Springer و IEEE بصورت کاملا رایگان و نامحدود می باشد.
 • برای دانلود مقالات از طریق دریافت لینک یا DOI از سایر پایگاه ها، باید اعتبار دانلود ویژه کافی داشته باشید. اعتبار دانلود ویژه با خرید یکی از پکیج های ۱ تا ۴ تعرفه های سایت بدست می آید.
 • با خرید یکی از پکیج های ۱ تا ۴ تعرفه های سایت، امکان سفارش مقاله از تمامی پایگاه های علمی خواهید داشت. در صورتی که مقاله شما بصورت آنلاین قابل دریافت نباشد، تیم ایران پیپر آنرا بصورت آفلاین تهیه خواهد کرد.
 • لیست پایگاه هایی که مقالات آن ها بصورت آنلاین و از طریق دریافت لینک مقاله قابل دانلود می باشد، در صفحه خدمات سایت قابل مشاهده است.
 • سطح دسترسی به پایگاه هایی که از طریق دریافت لینک مقاله پشتیبانی می شوند بسیار بالا می باشد. بطوری که روزانه بیش از ۹۸ درصد مقالات این پایگاه ها بصورت آنلاین و آنی دانلود می شود. علاوه بر این، این امکان در سامانه ایران پیپر فراهم شده است که حتی مقالات و کتبی که از این پایگاه ها بصورت آنلاین و خودکار قابل دریافت نیست، بدون پرداخت هیچ گونه وجه اضافه ای، بصورت آفلاین ثبت و بررسی شوند.
 • درصورتی که لینک مقاله درخواستی شما از پایگاه های پشتیبانی شده از طریق دریافت لینک مقاله نباشد، امکان ثبت درخواست آفلاین مقاله با کسر دو اعتبار ویژه فراهم است.

روش دوم: دانلود مقاله از طریق بخش جستحوی مقالات

امکان جستجو پیشرفته در بیش از ۱۰۰ میلیون مقاله و فصل کتاب از طریق سامانه دانلود مقاله ایران پیپر فراهم شده است. علاوه بر این، امکان دانلود تمامی نتایج جستجو نیز فراهم می باشد. برای دسترسی به موتورهای جستجوی مقالات، در صفحه اصلی سایت ایران پیپر بر روی تب “جستجوی مقاله” کلیک کنید. برای جستجو کافیست کلمات کلیدی موضوع مورد تحقیق خود را وارد کرده و سپس بر روی آیکن جستجو کلیک کنید.

maxthonsnap20161010025742

برای دریافت نتایج جستجو، بر روی گزینه “درخواست دانلود” کلیک کنید.

maxthonsnap20161010030559

 

نکات:

 • برای دانلود مقالات نتایج جستجو باید اعتبار دانلود ویژه کافی داشته باشید. اعتبار دانلود ویژه با خرید یکی از پکیج های ۱ تا ۴ تعرفه های سایت بدست می آید.
 • در صورتی که نتایج پیشنهاد شده به موضوع مورد تحقیق شما نزدیک نیست، کلمات کلیدی را تغییر داده و تا یافتن بهترین نتایج ادامه دهید.
 • جستجوی خود را در هر دو موتور جستجوی Scopus و Crossref انجام دهید. چرا که نتایج جستجو و همچنین ترتیب نمایش نتایج دو موتور با همدیگر متفاوت می باشد.
 • امکان جستجوی عنوان مقاله، نام نویسنده، نام ژورنال و همچنین محدود سازی نتایج جستجو بر اساس تاریخ و … نیز فراهم می باشد. مثال:

maxthonsnap20161010123703

 • از وارد کردن نام مقاله و نویسنده و یا سال انتشار باهم خودداری کنید. نمونه های غلط:

Impact phenomena in a noncontacting mechanical face seal Varney P

Impact phenomena in a noncontacting mechanical face seal Journal of Tribology

Impact phenomena in a noncontacting mechanical face seal 2017

روش سوم: دانلود مقاله از طریق دسترسی مستقیم به پایگاه های علمی

سامانه دانلود مقاله و کتاب ایران پیپر امکان دسترسی مستقیم به بیش از ۴۸۰ پایگاه را فراهم کرده است. امکان دانلود نامحدود برای هر پایگاه در نظر گرفته شده است. تنها محدودیت دسترسی های مستقیم، مدت زمان دسترسی خواهد بود. (راهنمای کامل دسترسی های مستقیم)

 

maxthonsnap20160929165940