کاربوم، فراتر از یک وب‌سایت‌ کاریابی

کاربوم، فراتر از یک وب‌سایت‌ کاریابی

همه ما در هر رشته و مقطعی که تحصیل‌کرده باشیم، با هر نوعی از علاقه‌مندی‌ و توانمندی‌، با هر تصوری که از زندگی حرفه‌ای داریم، بالاخره زمانی می‌رسد که باید خود را برای شروع حرکت در مسیر جستجوی شغل موردعلاقه‌ خودمان آماده کنیم. شغلی که بتوانیم در آن از همه داشته‌های خود به‌خوبی استفاده کنیم و پتانسیل‌های خود را شکوفا کنیم. حرکت در مسیر کاریابی این روزها  انقدر هم ساده نیست و با وجود پیچیدگی هایی که دارد، درست انتخاب کردن در این مسیر حرف اول را می‌زند.

امروزه که تکنولوژی عضو جدایی ناپذیر زندگی روزمره است، وقتی پلتفرمی وجود دارد که بیشتر از یک بانک اطلاعاتی آگهی های استخدام، حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد، قطعا آشنایی با آن برای همه ما سودمند خواهد بود. وب‌سایت “کاربوم” می‌تواند به‌خوبی و تا حد بسیار زیادی به عنوان همراهی آگاه در کنار ما برای طی کردن این مسیر باشد. بنابراین قرار نیست که با سردرگمی و با دستانی خالی از مهارت‌های لازم وارد شغل جدیدمان شویم. در کاربوم همه آنچه برای زندگی شغلی بهتر نیاز داریم، ارائه شده است.

کاریابی یک مسیر است. مسیری که باید گام به گام آن را طی کنیم:

تست‌های خودشناسی شغلی، ابزاری برای شناخت توانمندی‌ها

اولین قدم برای انتخاب یک شغل ایده آل، شناخت خود است. قبل از هر چیزی باید بدانیم در چه زمینه‌هایی استعداد داریم و به چه حوزه‌های شغلی علاقه‌مند هستیم. بسیار پیش‌آمده که افراد بدون مطالعه مقدماتی، با تصور اینکه به حوزه شغلی خاصی علاقه‌مند هستند و یا در آن زمینه استعداد دارند، وارد آن شغل شده و پس از مدتی اظهار پشیمانی می‌کنند. تست‌های شخصیت شناسی کاربوم که بر اساس استانداردهای علمی تدوین و ارائه‌شده‌اند می‌توانند در شناخت ما کمک بسیار زیادی بکنند تا بتوانیم شغلی مناسب خود بیابیم.

سری به بخش تست های شخصیت شناسی کاربوم بزنید و خود را در معرض سنجشی روانشناسانه قرار دهید.

 

آموزش و ارتقای مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای

پس‌ازآنکه حوزه شغلی موردنظرمان را پیدا کردیم، نوبت به آن می‌رسد تا مهارت‌های لازم برای استخدام را نیز کسب کرده و یا آن‌ها را در خود تقویت کنیم. کاربوم به سه روش آموزشی در بخش “یادگیری”، ما را در کسب و ارتقای این مهارت‌ها همراهی خواهد کرد. در بعضی از سرفصل‌ها، علاوه بر آموزش درزمینه‌ های تخصصی و شغلی، این مهارت‌ها می توانند به توسعه‌ی شخصی ما در دیگر ابعاد زندگی هم کمک کنند.

  • در بخش “رویدادها” به‌راحتی به مرتبط‌ترین دوره‌ها و رویدادهای آموزش مهارت های شغلی دسترسی دارید.
  • در قسمت “وب یادها” بیش از ۱۲۰ دوره آموزشی ویدئویی مهارتی و کاربردی از اساتید مطرح و برتر ایرانی را از هر جای کشور مشاهده می‌کنید.
  • در “مجله کاربوم” مهارت‌های جدید در حوزه‎های مدیریت و کسب‌وکار، توسعه فردی، استخدام، رزومه نویسی، مذاکره و فن بیان و… در اختیار شما هستند.

شما کدامیک از این نوع آموزش ها را برای خود مناسب می دانید؟! با مراجعه به بخش “یادگیری” در کاربوم به راحتی می توانید به مجموعه ای ارزشمند از محتوای آموزشی دسترسی داشته باشید.

 

رزومه ساز آنلاین، روشی آسان و حرفه ای برای ساخت رزومه کاری

در گام بعدی، برای ارائه توانمندی‌ها، مهارت‌ها و سوابق شغلی خود به تدوین یک رزومه حرفه‌ای احتیاج داریم. رزومه اولین تصویر از ما را به کارفرما ارائه می‌دهد. باید در اولین دیدار عالی و حرفه ای باشیم. با کمک رزومه ساز کاربوم می‌توانیم به‌صورت کاملا طبقه‌بندی‌شده و حرفه‌ای در چندین قالب گرافیکی جذاب، فهرستی از داشته‌های خود را منعکس کنیم. در قدرتمندترین رزومه ساز فارسی امکان این را داریم که به‌سادگی یک رزومه کاری حرفه‌ای تهیه کنیم.

دیدن تنوع قالب های گرافیکی و آشنایی با ویژگی های یک رزومه کاری حرفه ای در بخش “رزومه ساز” کاربوم حتما برای شما کاربردی خواهد بود.

آگهی‌های استخدام و بهترین موقعیت‌های شغلی در سراسر ایران

دسترسی به یک بانک اطلاعاتی مدون از آگهی‌های استخدام، قطعا یکی از مهمترین عوامل برای یافتن شغل دلخواه است. معتبرترین شرکت‌های ایرانی آگهی‌های شغلی‌شان را در کاربوم منتشر می‌کنند. در هرکجای کشور که باشیم می‌توانیم از بخش “آگهی‌های استخدام” در کاربوم استفاده کنیم. اگر هم بخواهیم با شغل‌های جدید و نیازهای مهارتی آن‌ها آشنا شویم، این بخش راهنمای خیلی خوبی برای ما خواهد بود.

 

معرفی محیط داخلی شرکت‌های و فرهنگ کاری

عوامل بسیار زیادی در میزان رضایت شغلی کارکنان هر سازمان تأثیرگذار است؛ بنابراین کاملاً واضح است که ما قبل از انتخاب، باید تا حد امکان با کسب اطلاعات کافی جنبه‌های مختلف موقعیت شغلی و محیط کاری آینده خود را موردبررسی قرار دهیم. کاربوم در قسمت “معرفی شرکت‌ها” اطلاعات لازم در خصوص فرهنگ‌سازمانی و محیط کاری شرکت‌های آگهی‌دهنده را ارائه کرده است.

کاملا واضح است که به کمک سرویس‌های متنوع و کاربردی کاربوم، مسیر پرپیچ‌وخم کاریابی بسیار راحتتر طی خواهد شد. این وب سایت همه آنچه برای زندگی شغلی بهتر نیاز داریم را ارائه می‌کند و قطعا در اینده نزدیک خدمات جذاب جدیدتری را هم ارائه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید