معرفی نرم افزارهای تشخیص سرقت ادبی

معرفی نرم افزارهای تشخیص سرقت ادبی فارسی و انگلیسی

سرقت ادبی یکی از مشکلاتی است که از گذشته وجود داشته ولی امروزه به دلیل دسترسی به منابع گوناگون از طریق اینترنت بیشتر شده و همین عامل باعث شده که راه های مختلفی برای جلوگیری از سرقت ادبی و علمی ایجاد شود.

یکی از راه های بررسی متون، پایان نامه و مقاله های علمی استفاده از نرم افزارهای مختلفی است که به این منظور ایجاد شده اند. یکی از معروف ترین نرم افزارهای تشخیص سرقت ادبی در این زمینه Plagiarism Checker محسوب می شود که امکانات زیادی را برای کاربر فراهم کرده است.

علاوه بر نرم افزار سایت های آنلاین و معتبری راه اندازی شده که مرتباً اقدام به کامل کردن منابع اطلاعات و به روز رسانی آن می کنند و به همین دلیل بهترین راه استفاده از این سایت ها برای بررسی سرقت ادبی است.

در گذشته نه چندان دور امکان جستجو برای پایان نامه های فارسی ممکن نبود و تنها می توانستیم پایان نامه و مقالات خارجی را از نظر سرقت ادبی بررسی کنیم ولی امروزه چندین پایگاه مختلف فارسی نیز به این منظور ایجاد شده که می تواند تا میزان زیادی از سرقت ادبی در رساله و مقالات فارسی جلوگیری کند. در ادامه به معرفی پایگاه ها و سایت های مختلفی که در این زمینه راه اندازی شده اند می پردازیم.

نرم افزارهای بررسی سرقت ادبی فارسی

سامانه همانند جو: یکی از سامانه های سرقت ادبی که برای زبان فارسی ایجاد شده سامانه همانند جو است که می تواند به سرعت میزان شباهت مقاله و پایان نامه ها را به منابع موجود بررسی کند. معیار سنجش این سایت ایرانداک بوده و مطالب شما را با توجه به مقاله و پایان نامه هایی که در این منبع موجود است بررسی می کند. کافی است وارد سایت شوید، فایل خود را آپلود کرده و در کوتاه ترین زمان نتیجه را مشاهده کنید.

سامانه سمیم نور: این سایت یکی دیگر از پایگاه های بررسی سرقت ادبی فارسی محسوب می شود که می تواند متون شما را با داده های خود بررسی کرده و نتیجه را نمایش دهد.

نرم افزار های بررسی سرقت ادبی انگلیسی

Ithenticate: این سایت یکی از بزرگ ترین پایگاه های سرقت ادبی دنیا محسوب می شود که بانک اطلاعاتی بسیار وسیعی دارد و می تواند مطالب شما را از بین سایت های اینترنتی، پایان نامه ها، مقاله ها و منابع دیگر به صورت کامل بررسی کرده و نتیجه را نمایش دهد. بسیاری از مجله های بین المللی برای اعتبارسنجی مقالات از این پایگاه استفاده می کنند.

Eve2: یکی دیگر از پایگاه های مهم است که موتور جستجوی قوی داشته و می تواند ۴ مقاله را همزمان در ۱۵ دقیقه به صورت کامل بررسی کند. این سایت به گونه ای طراحی و ساخته شده که به دلیل داشتن موتور جستجوی قوی در متون بسیار زیاد غرق نمی شود و می تواند با سرعت بالا متون اصلی که شبیه متن شما است را تشخیص دهد. شما متن خود را در قالب فایل ورد آپلود می کنید و پس از بررسی نتیجه به شما نمایش داده خواهد شد. این پایگاه قادر است لینک منابعی که از آن کپی شده را نمایش دهد.

DupliChecker: یکی از پایگاه های رایگان در زمینه تشخیص سرقت ادبی محسوب می شود. DupliChecker قادر است متون شما را به صورت رایگان از نظر سرقت ادبی و مشکلات گرامری بررسی کند. توجه کنید که با هر بار جستجو می توان ۱۰۰۰ کلمه را انتخاب و از نظر سرقت ادبی جستجو کرد.

برچسب ها

‫۲ نظرها

  1. سلام بنده از کارشناسان دانشگاه عالی هستم و به دنبال نرم افزاری هستیم که به صورت لوکال بتواند نسبت به پیشینه سنجی متون به ما کمک کند.
    لطفا اگر در این زمینه آگاهی و یا همکاری را دارید معرفی کنید تا نسبت به قرارداد با ایشان ادامه همکاری دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا