دانلود استاندارد ASME

راهنمای سریع مطالعه این مطلب نمایش

دانلود استاندارد ASME

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (ASME) موسسه ایست غیر انتفاعی که در زمینه توسعه و اشتراک دانش مهندسی و افزایش مهارت های مهندسان فعالیت می کند. این موسسه در سال 1880 میلادی تشکیل شده و یکی از قدیمی ترین و مشهورترین انجمنهای مهندسی می باشد. سایت ایران پیپر به منظور کمک به متخصصان و شرکتهای فعال در زمینه صنعت نفت و گاز و بقیه صنایع، استاندارد ASME را تا سال 2016 آرشیو نموده و آماده ارائه خدمات به این عزیزان می باشد.

استاندارد ASME

استاندارد ASME

ASME بهترین و پیشرو ترین موسسه در زمینه تولید و تدوین استانداردهای مهندسی مکانیک می باشد. استانداردهای این موسسه موضوعات مختلفی از جمله تکنولوژی تجهیزات تحت فشار،  تاسیسات هسته ای، پایپینگ و لوله کشی، آسانسور ها و پله برقی ها، طراحی مهندسی، نصب تجهیزات و تستهای عملکردی را پوشش می دهد. تعداد استانداردهای ASME حدودا 600 عدد می باشند. بخش استاندارد این موسسه از کمیته های مختلفی تشکیل شده اند که یکی از مهمترین آنها کمیته مخازن تحت فشار  می باشد.

سایت ایران پیپر به منظور کمک به متخصصان و شرکتهای فعال در زمینه صنعت نفت و گاز و بقیه صنایع، استانداردهای ASME را تا سال 2016 آرشیو نموده و آماده ارائه خدمات به این عزیزان می باشد.

ASME BPVC:

این قسمت از استانداردهای ASME  به طراحی مخازن تحت فشار می پردازد و از 12 بخش (section) مختلف تشکیل شده است که برخی از آنها عبارتند از :

  1. کدهای ساخت و نصب بویلر ها

                                                BPVC Section I-   Rules for Construction of Power Boilers

  1. استانداردهای مربوط به خواص و ویژگی های متریال مورد استفاده

 BPVC Section II-   Materials

  1. کدهای مربوط به تجهیزات بکار رفته در طرح های هسته ای

BPVC Section III-   Rules for Construction of Nuclear Facility Components

  1. استاندارد تستهای غیر مخرب

BPVC Section V-Nondestructive Examination

  1. کدهای طراحی مخازن تحت فشار

BPVC Section VIII-Rules for Construction of Pressure Vessels

 

همچنین در حوزه پایپینگ پالایشگاهی (Process Piping)  نیز استاندارد ASME B31.3 کاربرد فراوانی دارد. همچنین استانداردهای پرکاربرد سری B16 که برای فیتینگها، ولوها و… کاربرد دارند مثلا استاندارد ASME B16.5 برای فلنجها.

در بقیه صنایع نیز استانداردهای ASME دارای استفاده فراوانی می باشند از جمله استانداردهای پیچ  و  مهره ها (screws)، انواع جرثقیل و مونوریل (Crane)، کابلها و روشهای تست تجهیزات و قطعات.

سایت ایران پیپر به منظور کمک به متخصصان و شرکتهای فعال در زمینه صنعت نفت و گاز و بقیه صنایع، استانداردهای ASME را تا سال 2016 آرشیو نموده و آماده ارائه خدمات به این عزیزان می باشد.

 

خرید پک استاندارد

1 دیدگاه دربارهٔ «دانلود استاندارد ASME;

دیدگاهتان را بنویسید