دانلود استاندارد API

معرفی و دانلود استاندارد API

انیستیتوی نفت آمریکا (API) موسسه ای دولتی است که در صنایع نفت و گاز آمریکا فعالیت می کند. حدود 650 شرکت بزرگ و کوچک نفتی آمریکا که در شاخه های گوناگون صنعت نفت وگاز از قبیل تولید، پالایش و بهره برداری، تدارک کالا و مواد، بازاریابی، خطوط لوله، حمل و نقل دریایی همچنین پشتیبانی و ارئه خدمات فعالند با API مشارکت دارند. API علاوه بر داخل آمریکا در سطح بین المللی نیز فعالیت می نماید. سایت ایران پیپر به منظور کمک به متخصصان و شرکتهای فعال در زمینه نفت و گاز ، استاندارد API را تا سال 2016 آرشیو نموده و آماده ارائه خدمات به این عزیزان می باشد.

استاندارد API

سابقه API در تدوین و تولید استانداردهای تجهیزات و بهره برداری صنایع نفت، گاز و پتروشیمی حدود 85 سال می باشد. استانداردهای API حدودا 685 عدد می باشند که در زمینه های گوناگونی از قبیل حفاری، ایمنی و آتشنشانی، طراحی و تست های عملکردی و بهره برداری تجهیزات مختلف از جمله مخازن ذخیره (Storage Tank)، خطوط لوله (Pipeline)، پمپ ها (Pump)، کمپرسور ها (Compressor) ، توربین ها (Steam and Gas Turbine)، ولو ها (Valve)، گیر بکسها (Gearbox)، فلرها (Flare)، شیرهای تخلیه فشار (PSV)، نصب تجهیزات ثابت و دوار (Rotary and Fix equipments installation) و موارد زیست محیطی و غیره بوده که نه تنها در داخل آمریکا بلکه رفرنس بسیار معتبری در سایر کشورها و پروژه های بزرگ نفتی بین المللی می باشند. برخی از استانداردهای API توسط سازمان بین المللی استاندارد (ISO) پذیرفته شده و در تدوین استانداردهای ISO از آنها استفاده گردیده است.

API علاوه بر استاندارد، در زمینه آموزش و صدور گواهینامه های ( Certificate) معتبر نیز فعالیت دارد از جمله گواهینامه های بازرسی جوش، بازرسی تجهیزات تحت فشار، بازرسی خطوط لوله و همچنین گواهینامه های معتبر در زمینه ایمنی.
در صنایع نفت و گاز کشورمان نیز استانداردهای API به خوبی شناخته شده بوده و اکثر مهندسین فعال در زمینه نصب، راه اندازی و بهره برداری با این استاندارد ها آشنا می باشند . از جمله استانداردهای API 650، API 610، API 620 و …
سایت ایران پیپر به منظور کمک به متخصصان و شرکتهای فعال در زمینه نفت و گاز ، استاندارد API را تا سال 2016 آرشیو نموده و آماده ارائه خدمات به این عزیزان می باشد.

خرید پک استاندارد

4 دیدگاه دربارهٔ «دانلود استاندارد API;

 1. باسلام
  من یه بسته استاندارد چهل هزار تومانی خریداری کردم و در هنگام خرید به زمان نامحدود بودن بسته توجه داشتم. رشته من ادبیات انگلیسی است اما این بسته گویا فقط برای رشته های علمی و مهندسی است. آیا می شوداز این اعتبار به نحو دیگری استفاده کنم یعنی تبدیل به پکیج ا تا 4 شود؟ لطفا راهنمایی فرمایید.
  با احترام
  سیدی

  پاسخ
  • با سلام
   پکیج های استاندارد، جهت دانلود استاندارد های صنعتی می باشد. جهت دانلود مقاله یا فصل کتاب می بایست یکی از پکیج های یک تا چهار را خریداری کنید.
   بله امکان تبدیل تبدیل پکیج ها وجود دارد. یک ایمیل به پشتیبانی ایران پیپر ارسال کنید.
   iranpaper.ir@gmail.com
   با احترام

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید