معرفی و دانلود استاندارد API

انیستیتوی نفت آمریکا (API) موسسه ای دولتی است که در صنایع نفت و گاز آمریکا فعالیت می کند. حدود ۶۵۰ شرکت بزرگ و کوچک نفتی آمریکا که در شاخه های گوناگون صنعت نفت وگاز از قبیل تولید، پالایش و بهره برداری، تدارک کالا و مواد، بازاریابی، خطوط لوله، حمل و نقل دریایی همچنین پشتیبانی و ارئه خدمات فعالند با API مشارکت دارند. API علاوه بر داخل آمریکا در سطح بین المللی نیز فعالیت می نماید. سایت ایران پیپر به منظور کمک به متخصصان و شرکتهای فعال در زمینه نفت و گاز ، استاندارد API را تا سال ۲۰۱۶ آرشیو نموده و آماده ارائه خدمات به این عزیزان می باشد.

استاندارد API

سابقه API در تدوین و تولید استانداردهای تجهیزات و بهره برداری صنایع نفت، گاز و پتروشیمی حدود ۸۵ سال می باشد. استانداردهای API حدودا ۶۸۵ عدد می باشند که در زمینه های گوناگونی از قبیل حفاری، ایمنی و آتشنشانی، طراحی و تست های عملکردی و بهره برداری تجهیزات مختلف از جمله مخازن ذخیره (Storage Tank)، خطوط لوله (Pipeline)، پمپ ها (Pump)، کمپرسور ها (Compressor) ، توربین ها (Steam and Gas Turbine)، ولو ها (Valve)، گیر بکسها (Gearbox)، فلرها (Flare)، شیرهای تخلیه فشار (PSV)، نصب تجهیزات ثابت و دوار (Rotary and Fix equipments installation) و موارد زیست محیطی و غیره بوده که نه تنها در داخل آمریکا بلکه رفرنس بسیار معتبری در سایر کشورها و پروژه های بزرگ نفتی بین المللی می باشند. برخی از استانداردهای API توسط سازمان بین المللی استاندارد (ISO) پذیرفته شده و در تدوین استانداردهای ISO از آنها استفاده گردیده است.

دانلود استاندارد API

API علاوه بر استاندارد، در زمینه آموزش و صدور گواهینامه های ( Certificate) معتبر نیز فعالیت دارد از جمله گواهینامه های بازرسی جوش، بازرسی تجهیزات تحت فشار، بازرسی خطوط لوله و همچنین گواهینامه های معتبر در زمینه ایمنی.
در صنایع نفت و گاز کشورمان نیز استانداردهای API به خوبی شناخته شده بوده و اکثر مهندسین فعال در زمینه نصب، راه اندازی و بهره برداری با این استاندارد ها آشنا می باشند . از جمله استانداردهای API 650، API 610، API 620 و …
سایت ایران پیپر به منظور کمک به متخصصان و شرکتهای فعال در زمینه نفت و گاز ، استاندارد API را تا سال ۲۰۱۶ آرشیو نموده و آماده ارائه خدمات به این عزیزان می باشد.

خرید پک استاندارد