سال 95 بر ایران پیپر چه گذشت؟!

95 تمام شد. یکسال دیگر افتخار خدمت رسانی به قشر پیشران کشور را داشتیم. 95 گرچه سال بسیار پرمشغله و مشقت باری برای تیم ایران پیپر بود ولی در نهایت به اهداف خود رسیدیم. بسیار خرسندیم در سالی که گذشت این سایت با استقبال گسترده قشر تحصیلات تکمیلی کشور قرار گرفت. بطوری که امسال بیش از 1 میلیون دانلود مقاله تنها از بخش “لینک مقاله، فصل کتاب یا DOI” داشتیم. در بسیاری از روزها، آمار دانلود روزانه از بیش از 5000 دانلود در روز (یعنی هر 15 ثانیه یک دانلود) گذر کرد! این آمار سوای آمار استفاده از سرویس های دیگر سایت نظیر “دسترسی های مستقیم” می باشد. چرا که دسترسی های مستقیم با امکان دانلود نامحدود از پایگاه ها خود نیز با استقبال گسترده ای مواجه شدند. ما همواره در حال تلاش برای بالا نگه داشتن سطح کیفی خدمات سامانه بودیم و هستیم. نمود آن، درصد دانلود آنلاین موفق بیش از 99 درصد در بیش از 350 روز سال بوده است. تیم ایران پیپر با پشتیبانی گرفتن از انجمن تامین منابع علمی WeAre حتی این 1 درصد میزان دانلود آنلاین ناموفق را نیز بصورت آفلاین تهیه و در اختیار کاربران سامانه قرار داده است. علاوه بر این با بیش از ده دانشگاه معتبر کشور قرارداد همکاری بستیم تا هزینه ای به دانشجویان و اساتید این دانشگاه ها به جهت استفاده از خدمات سامانه وارد نشود. امسال خدمات بسیاری به سامانه اضافه کردیم. خدماتی نظیر جستجوی اسکوپوس و کراس رف و دانلود آنی نتایج جستجو، سرویس بی نظیر دسترسی های مستقیم، بزرگترین آرشیو آنلاین استاندارد ایران، افزایش کتاب های سامانه به بیش از 5.7 میلیون کتاب و … .
به لطف سایت های همکاری که یارای رقابت با تیم ایران پیپر را ندارند، سختی های بسیاری را متحمل شدیم. در همان ابتدای سال یکی از بزرگترین حملات ddos به سایت های ایرانی را تجربه کردیم. 50 گیگابیت در ثانیه!! شدت این حمله برابر مشاهده آنلاین 3400 فیلم HD بصورت آنلاین هست! ایران پیپر تقریبا هر ده روز یک بار در معرض یک حمله بزرگ قرار می گرفت. با وجود این همه ناملایمتی، بسیار تلاش نمودیم در کیفیت خدمت رسانی خللی وارد نشود.

ان شاالله سال 96 نیز برای تیم ایران پیپر سال پر کاری خواهد بود. در حال راه اندازی سه سایت با همین کیفیت کاری ایران پیپر و مرتبط با جامعه علمی کشور هستیم. اطمینان داریم که هر کدام از این سایت ها یکی از خلل های نت فارسی در زمینه علمی/دانشگاهی برطرف خواهد کرد.
ضمنا این قول را می دهیم که با افزایش استقبال از ایران پیپر، دانلود مقاله از چند پایگاه پر تقاضای دیگر علاوه بر ساینس دایرکت، اشپرینگر و ieee نیز به مرور در طول سال رایگان خواهد شد. هزینه ها ان شاالله با تبلیغات جبران خواهد شد.

زنده باشید.

 

3 دیدگاه دربارهٔ «سال 95 بر ایران پیپر چه گذشت؟!;

 1. سلام. من از پايگاه شما براي دانلود مقاله استفاده كرده و راضي بوده ام. خيلي خوبه كه خدمات گرامرلي و آيتنتيكت ارائه مي كنيد گرچه هنوز ازشون استفاده نكردم كه ببينم واقعا كار مي كنن يا نه. ولي قيمتهاشون خيلي مناسبه. خسته نباشيد و ايشاله سالي پر از موفقيت براتون در پيش باشه.

  پاسخ
  • با سلام
   بسیار خرسندیم که راضی هستید. دیگر خدمات سامانه نیز به همین کیفیت کاری ارایه می شود.
   با احترام

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید