راهنمای پایگاه اطلاعاتی Annual Reviews

معرفی پایگاه اطلاعاتی Annual Reviews:

پایگاه اطلاعاتی Annual Reviews به انتشارات آمریکایی با همین نام (Annual Reviews) اختصاص دارد که در سال ۱۹۳۲ تأسیس شده است و به‌صورت غیرانتفاعی فعالیت می‌کند.

پایگاه اطلاعاتی Annual Reviews از مهم‌ترین پایگاه‌های ارائه مقالات مروری در رشته‌های مختلف می‌باشد. مقالات مروری، راهنمای خوبی برای نگارش فصل دوم پایان‌نامه هستند. این پایگاه مقالات مهم و برتر در 46 زمینه علمی را جمع‌آوری کرده و در قالب سالنامه به چاپ می‌رساند.

محتوای ارائه‌شده توسط Annual Reviews بیشتر در زمینه تحقیق و تدریس مورد استفاده قرار می‌گیرند. توانایی جستجوی آسان در بین تمام مقالات با استفاده از دسته‌بندی موضوعی جامع ارائه‌شده در صفحه ابتدایی، از ویژگی‌های مهم این پایگاه اطلاعاتی است.

پایگاه اطلاعاتی Annual Reviews

در این پایگاه برای هر رشته تنها یک عنوان مجله منتشر می‌شود. همان‌طور که از نام این دیتابیس مشخص است از هر ژورنال فقط یک شماره در سال منتشر می‌شود. به همین دلیل اکثر مجلات این سایت ضریب تأثیر بالایی دارند. آدرس این پایگاه http://annualreviews.org می‌باشد.

تعداد مجلات تحت پوشش:

 ۴۶ ژورنال

پوشش موضوعی:

تمام حوزه‌های علم شامل علوم پزشکی، علوم زیستی، علوم انسانی، علوم اجتماعی مانند اقتصاد، علوم فیزیکی، مهندسی، علوم پایه

چگونه به پایگاه اطلاعاتی Annual Reviews دسترسی پیدا کنیم؟

سامانه دانلود مقاله و کتاب ایران پیپر امکان دسترسی مستقیم به پایگاه Annual Reviews را فراهم کرده است. برای دسترسی به این پایگاه، در صفحه اصلی سایت ایران پیپر، ابتدا بر روی تب دسترسی های مستقیم و سپس بر روی لینک دسترسی مستقیم این پایگاه کلیک کنید. پس از چند لحظه به پایگاه اطلاعاتی Annual Reviews منتقل خواهید شد.

منابع:

http://www.annualreviews.org/page/about/overview

http://www.annualreviews.org

2 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای پایگاه اطلاعاتی Annual Reviews;

  1. آقای دکتر آخوندزاده در کارگاهی که در رشت برگزار کرده بودند دسترسی به مجلات مروری اینگونه و خواندن مقالات آن را برای اساتید بسیار توصیه می کردند.

    پاسخ
  2. ما در شته کتابداری و اطلاع رسانی یک مجله Annual Reviews داشتیم که چندماه پیش بررسی کردم چند ساله انتشار آن قطع شده است. دوستان گرامی اگر مجلات مروری رشته مان را در این گروه معرفی نمایند خیلی ممنون می شوم

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید