هزینه و مراحل چاپ کتاب

معرفی 10 موسسه برتر چاپ کتاب

آشنایی با مراحل چاپ کتاب برای هر مهارت و کسب و کاری که دارید در موفقیت و افزایش اعتبار شما نقش موثری خواهد داشت . درضمن با چاپ کتاب می توانید موضوعاتی که فکر می کنید بهتر است به گوش اغلب افراد برسد را نوشته و نشر کنید.

شما در هر زمینه ای که فکر می‌کنید از علم و دانش کافی بهرمند هستید می‌توانید دانش خود را در قالبی کتابی با ارزش و ماندگار ارائه دهید و برای خود ارزشی دو چندان در حرفه و محیط اجتماعی خود مهیا کنید. اگر در دانشگاه در حال تحصیل هستید و می خواهید این راه کسب علم و دانش را ادامه دهید، چاپ کتاب می تواند به عنوان رزومه تحقیقاتی شما و نمره مثبت به شمار آید به خصوص در آزمون مصاحبه دکتری. برای اینکه بتوانید چاپ کتاب خود را در سریعترین زمان ممکن انجام دهید، دانستن مراحل چاپ کتاب و هزینه چاپ کتاب به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

چاپ کتاب
چاپ کتاب

گام اول برای چاپ کتاب داشتن هدف و موضوعات قابل ارائه می باشد.

هدف از چاپ کتاب می تواند تالیف نگارش باشد که در این شرایط بسته به علم و پژوهش های انجام شده خود و دیگران  می توانید نگارش کتاب را انجام دهید. شاید هم هدف شما جمع آوری یا ترجمه کتاب باشد.

پس از اینکه هدف خود را از چاپ کتاب تعیین کردید، خوب است که مراحل چاپ کتاب و هزینه چاپ را نیز تا حدودی برای خودتان مشخص کنید و سپس نوشتن را شروع کنید.

هزینه چاپ کتاب
هزینه چاپ کتاب

اما فراموش نکنید هیچ موضوعی پس از نوشته شدن به طور مستقیم برای چاپ نخواهد رفت. موضوعات نوشته شده باید از نظر نگارشی و بعضی قاعده ها و دستورالعمل مورد ویرایش کتاب (ویراستاری) قرار گیرد که برای اینکه این مرحله به درستی انجام شود لازم است موسسه چاپ کتاب و انتشارات معتبری را انتخاب کنید.

به عنوان مثال موسسه چاپ کتاب آموزش و پژوهش صنعتی ایران که در سال 1377 با خط مش تدوین و چاپ کتاب در حوزه های علوم مدیریت، علوم رایانه، اقتصاد و… با اخذ جواز چاپ از سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی کار خود را شروع کرد و تا بحال بیش از 600 اسم کتاب در زمینه های مختلف چاپ کرده است.

بعد از اینکه امر ویراستاری انجام شد. باید صفحه آرایی یا همان نظم دادن به موضوعات و هماهنگ کردن آن ها با عکس ها و طرح بندی موضوعات کتاب انجام شود چراکه بدون صفحه آرایی به چاپ نمی رسد. دقت شود در مراحل چاپ کتاب این مرحله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .

 

و حال اصلی ترین و ضروری ترین قسمت از مراحل چاپ کتاب، دریافت جواز چاپ، فیپا و شابک می باشد. بدون دریافت مجوز چاپ، شما نمی توانید چاپ کتاب خود را انجام دهید.

 • شابک به عبارتی کد استاندارد جهانی کتاب می باشد، که از 10 تا 13 عدد ایجاد شده است. به هر کتاب یک شابک می دهند، که اگر مجدد کتاب به چاپ رسید، تغییر داده نمی شود.
 •  فیپا همان تهیه فهرست قبل از چاپ و آماده سازی اطلاعات موردنیاز برای تشخیص کتاب می باشد، که بر اساس استانداردهای جهانی پیش از چاپ کتاب صورت می گیرد. فیپا به امر منسجم شدن اطلاعات و کم شدن هزینه ها در آماده کردن فهرست کتابخانه ها و مراکز پژوهشی کمک شایانی می کند. فیپا حاوی مواردی مثل سرشناسه، نام، اطلاعات و غیره است. در این قسمت می توانید از راهنمایی های موسسه چاپ کتاب مورد نظر بسیار استفاده کنید .
موسسه چاپ کتاب
موسسه چاپ کتاب

بعد از دریافت فیپا، باید مجوز چاپ کتاب گرفته شود، که موسسه چاپ کتاب انتخابی شما موظف است یک نسخه از کتاب را برای دریافت مجوز به سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی می فرستد. تا سازمان فرهنگ و ارشاد پس از بررسی های موردنیاز مجوز کتاب را صادر نماید.

در ادامه مراحل چاپ کتاب بعد از اخذ مجوز چاپ باید طراحی جلد انجام شود، اصلی ترین موضوع در طراحی جلد داشتن ایده نو می باشد، که بدین جهت از پیشنهادات نویسنده در مورد موضوعات کتاب به کار گرفته می شود و طرح پس از تایید نهایی نویسنده قطعی خواهد شد.

در آخر کتاب به چاپ می رسد، بعد از پشت سر گذاشتن مراحل چاپ کتاب، کتاب به چاپخانه موسسه چاپ کتاب فرستاده می شود و صحافی کتاب گام آخر از مراحل چاپ کتاب برای آماده سازی کتاب می باشد که در آن پس از ترتیب فرم های به چاپ رسیده، کتاب را توسط چسب سرد یا گرم به جلد وصل می کنند.

 

مراحل چاپ کتاب در موسسات چاپ کتاب

 • فرستادن فایل مربوطه به انتشارات
 • بررسی نمودن فایل
 • بستن قرارداد و تعیین هزینه چاپ کتاب و هماهنگی های موردنیاز به منظور چاپ کتاب مانند ویراستاری، طرح جلد و …
 • دریافت شماره شابک (این مرحله  از مراحل چاپ کتاب برای کتابخانه ملی و کتاب های علوم پایه تقریبا 7 روز و کتاب های علوم انسانی بیش از 30 روز زمان می برد)
 • اخذ فیپا
 • تحویل فایل نهایی توسط صاحب اثر و یا بخش صفحه آرایی موسسه چاپ کتاب.
 • اخذ مجوز براساس فایل نهایی از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی.( كتاب های علمي دانشگاه طی 24 ساعت جواز می گیرند اما كتاب های حوزه علوم انساني تقریبا يك ماه زمان می برد)
 • طراحی و اخذ مجوز
 • فرستادن اثر نهایی به لیتوگرافی، چاپخانه و در آخر صحافی. (فرایند چاپ کتاب پس از اخذ مجوزهای موردنیاز 20 الی 30 روز زمان می برد.)

انواع قرارداد یک موسسه چاپ کتاب

شرایط چاپ کتاب
شرایط چاپ کتاب

یک موسسه چاپ کتاب به دو صورت سرمايه گذاري مولف و مشارکت در هزینه چاپ کتاب  قرارداد میبندد.

در نوع سرمايه گذاري مولف، اگر مولف بخواهد با هزینه شخصی چاپ کتاب را انجام دهد، موسسه چاپ کتاب کار را با هزینه مناسب انجام می دهد، در این شرایط حق چاپ های آینده برای مولف حفظ خواهد شد.

 

اما مشارکت در هزینه چاپ کتاب  به این شکل است که هر مقداری از هزینه چاپ کتاب را مولف پرداخت کند و درصد دیگر را موسسه چاپ کتاب و در آخر سود برآمده از فروش بسته به میزان هزینه انجام شده توزیع خواهد شد.

 

پرداخت هزينه چاپ كتاب

معمولا موسسات چاپ کتاب 500 هزارتومان  از هزینه چاپ کتاب را هنگام عقد قرار داد می گیرند و تقریبا نیمی از از مبلغ باقی مانده را بعد از دریافت مجوز و تسویه آخر بعد از چاپ و موقع تحويل كتاب انجام می شود.

10 موسسه برتر چاپ کتاب در ایران
10 موسسه برتر چاپ کتاب در ایران

 

یکی از پارامترهای حائز اهمیت جهت بررسی اعتبار موسسه های چاپ کتاب می تواند حضور پررنگ آن در نمایشگاه بین المللی کتاب باشد.در ادامه این مطلب تصمیم داریم بر اساس نتایج تحقیقات استخراج شده، 10 موسسه برتر چاپ کتاب را به دانشجویان و سایر مخاطبان خود معرفی کنیم.

شاید برای شما سوال باشد که در صورت چاپ کتاب خود، هزینه چاپ کتاب برای شما چگونه و بر چه اساسی محاسبه می شود. برای تخمین هزینه چاپ کتاب باید به چند فاکتور تاثیرگذار دقت کرد: به بیان دیگر به منظور اینکه تخمینی از هزینۀ نهایی چاپ کتاب خود داشته باشید، باید اطلاعات و معیار هایی درنظر را داشته باشید که می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ایران پیپر در تماس باشید.

 

معیار های تاثیرگذار در هزینه چاپ کتاب

تعداد صفحات کتاب یا پایان نامه و سایز صفحات:

دقت داشته باشید که بعد از ویراستاری و صفحه‌آراییِ آخر، تعداد صفحات کتاب شما ممکن است کم یا زیاد شود، اما این تغییر، در اصل قرارداد و هزینه چاپ کتاب مقرر در قرارداد تغییر ایجاد نمی کند.

قطع کتاب

اگر متن یا پایان‌نامۀ شما عکس، نمودار، جداول و نگره‌های زیادی دارد، حتما باید کتاب شما در قطع وزیری که دانشگاهی و بزرگتر است چاپ شود تا بتوان متن و جداول و نمودارها را در آن تنظیم کرد، به درستی متوالی بیاید تا برای خوانندۀ کتاب دشوار نباشد. اگر متن کتاب شما جدول و تصویر و نمودار زیادی ندارد چاپ در قطع رقعی پیشنهاد می شود.

تیراژ کتاب

تیراژ کتاب نیز در هزینه چاپ کتاب موثر است که در حد 20 جلد باشد یا بیشتر یا فقط یک جلد. بخاطر آرشیو خودتان پیشنهاد ما این است که دست کم بیست یا سی جلد چاپ کنید تا بتوانید موقع مصاحبه‌های آزمون دکتری، و رزومه‌های دانشیاری و یا مصاحبه‌های کاری، ارائه دهید و یا حتی به عزیزان خود پیشنهاد دهید.

چاپ کتاب در ایران

نحوه تحویل کتاب های چاپ شده

زمانی که کتاب شما بعد از دریافت مجوزهای قانونی چاپ شد، چگونه می خواهید کتاب خود را تحویل بگیرید، تحویل کتاب در هزینه تمام شده چاپ کتاب موثر است
بنابراین در محاسبه هزینه‌ چاپ کتاب کلیه گزینه‌ها «دریافت مجوز، چاپ کتاب، صفحه‌آرایی (رنگی و سیاه سفید بودن) و طراحی جلد» در نظر گرفته شده است.
حال شاید بپرسید نحوه پرداخت هزینه چاپ کتاب چگونه است؟ معمولا 50 درصد مبلغ قرارداد هنگام عقد قرارداد و 50 درصد دیگر را باید پس از صحافی و قبل از چاپ کتاب ارائه دهید.

10 موسسه برتر چاپ کتاب در سال 99

1. انتشارات کتاب کتیبه نوین

 این موسسه چاپ کتاب رسمی و قانونی با مجوز رسمی به شماره پروانه: 11648 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  افتخار این را دارد که نتیجه سال‌ها تجربه و نقش خود در صنعت چاپ و نشر از جمله تایپ تخصصی انواع کتب، دریافت شابک، دریافت فیپا، دریافت مجوز چاپ کتاب و… را به انسان های اهل فرهنگ و علاقه‌مندانی که می خواهد آثار خود را ترجمه و چاپ و تالیف نمایند، ارائه دهد. این مرکز ثابت کرده که خدمات تجربی همه مراحل چاپ کتاب را با  کیفیت بالا و بازه زمانی کوتاه انجام می دهد. همچنین هزینه چاپ کتاب را بسیار خوب مدیریت می کند تا قیمت تمام شده کمتری برای چاپ پرداخت شود .

2. موسسه چاپ کتاب و نشر شاپرک

این موسسه چاپ کتاب با مجوز رسمی از سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره پروانه: ۱۱۶۸۸ و نیز بهرمندی از بیش از 16 سال سابقه در حوزه چاپ و بهرمند بودن از نیروهای باتجربه و مسئولیت پذیر و داشتن تجهیزات بروز و دستگاه های مدرن برای چاپ کتاب مانند ریسو و دستگاه های دیجیتال و تبدیل کردن پایان نامه به کتاب، اخذ مجوز چاپ کتاب، استخراج کتاب از پایان نامه، چاپ بروشور در مدل های مختلف ، دفترچه راهنما و مجلات داخلی سازمان ها، چاپ انواع کتاب همچون شعر و رمان، چاپ انواع پوستر سیاه سفید و رنگی  و همچنین انجام منظم و حرفه ای مراحل چاپ کتاب فعالیت داشته و در این 16 سال موفقیت های بسیاری کسب کرده و دیده شده است و توانسته کارهای خود را در سطح کیفی بالا و هزینه چاپ کتاب  در خور شایستگی مشتریان خود ارائه دهد.

3. موسسه چاپ کتاب بهتا پژوهش

این موسسه چاپ کتاب علاوه برانجام امور چاپ کتاب با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه چاپ کتاب، در فروش كتاب بوسیله مراکز پخش و فروش کتاب، فروشگاه های آنلاین کتاب، نمایشگاه های کتاب نیز مشارکت می کند، کتاب را به تعدادی مرکز پخش کتاب دارای اعتبار در تهران و چند شهر دیگر می فرستد. این مرکز اکثر کتاب های مولفین خود را در نمايشگاه جهانی كتاب تهران و  سایر نمایشگاه های استانی نیز عرضه می کند.

این مرکز در فروشگاه آنلاین انتشارات طرح روی جلد کتاب عنوان و توضیحات کتاب و مولف قرار داده می دهد، هزار فلش کارت رایگان برای معرفی کتاب فراهم می کند که چکیده ای از کتاب را به انتخاب خود نویسنده و تصویری از جلد کتاب در آن ها قرار دارد. از زینک خروجی برای ارتقا سطح کیفی چاپ متون و تصاویر کتاب استفاده می کند.

در مجموع این مرکز چاپ به این صورت کار می کند که تقریبا 100 نسخه از کتاب را بعد از چاپ نگه می دارد و روی معرفی و فروش آن کار می کند و بعد از اینکه این 100 نسخه را به فروش رساند با مولف تسویه می کند و سپس فروش باقی کتاب را شروع می کند.

4. موسسه چاپ کتاب سنا

درحال حاضر این موسسه چاپ کتاب تنها ناشر دارنده ی کلیه ماشین آلات مورد احتیاج یک انتشارات، با بیش از 50 سال سابقه که کارگاه های بزرگی با تجهیزات چاپ و لیتوگرافی دارد در بازار ناشران حرفی برای گفتن دارد. همین مسئله موجب شده است که انتشارات به آسانی بتواند نیمی از هزینه چاپ کتاب خود را کاهش داده و از طرفی تخفیف ها و امکانات بسیاری را به مولفین خود اختصاص دهد که در نتیجه هزینه چاپ کتاب برای مولفین کمتر خواهد بود و همچنین سود تمام شده ی موسسه چاپ را نیز بیشتر کند. این سود بسیار هم در مرحله اول بصورت اعتباری به منظور پرداخت وام های قرض الحسنه و با کمترین کارمزد به مولفین است و در مرحله دوم، در مسیر حفظ کیفیت و به روزرسانی تجهیزات چاپ، صرف می شود. این مرکز از برترین مراکز آموزش مراحل چاپ کتاب ئ همچنین بهترین مجری برای انجام مراحل چاپ کتاب می باشد .

5. موسسه چاپ کتاب  ارشدان

این موسسه چاپ کتاب فضایی آکادمیک با مشاورین دلسوز و متعهد دارد که به صورت حضوری و آنلاین در تمام مراحل چاپ کتاب پاسخگو هستند، از این رو اکثر نویسندگان ایرانی با خیالی راحت تمامی روند چاپ کتاب را  به این مجموعه می سپارند.این مرکز چاپ، با حضور در نمایشگاه جهانی کتاب در دو قسمت ناشرین دانشگاهی و عمومی در سال های پیش با استقبال بی نظیر دانشگاهیان و مولفین ایران روبرو شده است .

مرکز چاپ ارشدان با هلدینگ ایران تایپیست نیز مشارکت دارد و تیمی بزرگی از مترجمان و تایپیستان و پژوهشگران را در اختیار دارد، به همین خاطر هزینه چاپ کتاب بسیار به صرفه برای مولفین تمام خواهد شد.

6 . موسسه چاپ کتاب مینوفر

این موسسه چاپ کتاب  مجوز رسمی با دریافت شماره پروانه  نشر: ۱۲۰۶۵ از سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه چاپ کتاب فعالیت دارد. این مرکز با کمترین هزینه پایان نامه و تحقیقات شما را در قالب کتاب چاپ می کند.

7. موسسه چاپ کتاب دانشگاه شهید بهشتی

این موسسه چاپ کتاب در سال ۱۳۵۲ تاسیس شد و سالیان سال است که سابقه درخشانی دارد و زيرمجموعه معاونت پژوهشي و فناوری قرار گرفت. اما در سال ۱۳۷۰ دوباره انتشارات و چاپخانه با اسم «مركز چاپ و انتشارات» با هم یکی شد. همچنین در این موسسه مراحل چاپ کتاب به گونه ای چیده شده که کمترین هزینه چاپ کتاب را دارا باشد .

8. موسسه چاپ کتاب نی

موسسه چاپ کتاب نی که 40 سال سابقه دارد، یکی از انتشارات برتر انواع کتاب های ایرانی در مورد فلسفه علوم اجتماعی و ادبیات با حفظ امتیاز و حق چاپ کتاب برای مولف می باشد. مراحل چاپ کتاب بسیار حرفه ایی در این موسسه با کمترین هزینه چاپ صورت می گیرد .

9 . موسسه چاپ کتاب پژوهش برتر

انتشارات پژوهش برتر آثار شما را در حوزه تالیف، ویراستاری ، چاپ شعر و رمان، پایان نامه و… به خوبی با هزينه مناسب، دقت و سرعت عمل در امور اداري و چاپ كتاب به ثبت می رسند و بعد در فروش هر چه بیشتر آثار مشارکت می کند مانند عرضه کتاب مولفین خود در نمایشگاه های کتاب.

 10 .موسسه چاپ کتاب دیجیتال میعاد

چاپ دیجیتال میعاد نزدیک به 20 سال در صنعت چاپ با دانش بسیار تجربه کسب کرده است و با افتخار در خدمت همه فرهیختگان و افرادی که می خواهند آثار و حرفه خود را به کتاب تبدیل کنند، می باشد .

تیم ایران پیپر دسترسی کامل به تمام کتاب های زبان اصلی دنیا دارد. (بیش از 6 میلیون کتاب!!) . در صورتی که کتاب مد نظر شما در بازار ایران موجود نباشد، امکان چاپ کتاب زبان اصلی با تیراژ کم یا انبوه و با قیمت بسیار مناسب برای ما فراهم است. با پشتیبانی سایت در تماس باشید.

15 دیدگاه

 1. سلام
  امتیازات چاپ هم فرق می کنه؟
  بعنوان مثال امتیاز علمی چاپ در انتشارات جهاد دانشگاهی با شهید بهشتی فرق داره؟

  1. سلام و عرض ادب
   برخی از دانشگاه ها یا سازمانها اصرار بر چاپ کتاب در ناشرین دانشگاهی جهت ارائه ی امتیاز دارند.
   البته منظور از نشر دانشگاهی صرفا ناشرین وابسته به دانشگاه ها میباشد نه ناشرینی که کتاب های دانشگاهی چاپ میکنند ( مثل انتشارات دانشگاه تهران و …)
   لازم به ذکر است که این اصرار اگر در زمان مصاحبه ی دکترا باشد مطمئنا خلاف قانون میباشد چون قانون صراحتا ذکر کرده که امتیاز چاپ کتاب مرتبط با موضوع و رشته نه ناشر خصوصی و دولتی تمایز دارد و ناشر عمومی و دانشگاهی.
   اگر در زمان مصاحبه ی دکترا با این موضوع روبرو شدین متاسفانه اعمال سلیقه ی شخصی است.
   با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
   مرتضی هانی
   (مدیر مسئول انتشارات شاپرک سرخ)

  2. بله. قطعا و قطعا فرق میکنه. انتشارات جهاد دانشگاهی با انتشارات کدوقلقله زن فرق نداره؟
   گوش به حرف این ناشرای زبون باز و کلاش ندید. توشون آدم درست و حسابی کم پیدا میشه

 2. درود خدا بر کسانی که فرهنگ وتمدن ایران زمین همیشه بر بلند قله ها فرامیخوانند. دوستدارتان آذین معتضد کیوانی

 3. سلام
  بنده از سال 2005 با یک نفرخارجی بر روی کتابی تاریخی در باره جنگ ایران و عراق به زبان انگلیسی همکاری کردم و در نهایت کتاب در سال 2019 با اسم ایشان در انگلستان به چاپ رسید و بسیار هم موفق بود. در پیشگفتار کتاب و نیز لیست منابع آن از بنده نیز نامبرده شده و چندین بار به کارهای بنده با نام اشاره شده است . سال گذشته از دوستم از طریق مسنجر درخواست کردم که بتوانم کتاب را به فارسی ترجمه کرده و منتشر کنم ، ایشان هم موافقت کردند. بنده کتاب را به فارسی ترجمه کرده و عکسها و مواردی هم به آن اضافه کردم که نسبت به کتاب اصلی هم جامع تر و هم قابل فهم تر برای قشر وسیعتری از اجتماع ایرانی علاقه مند به این موضوعات شده است و در واقع کتاب اصلی را با پژوهشهای بیشتر خود و نیز عکسهای بهتر و مرتبط تر ، ارتقاء داده ام ، حال میخواهم برای انتشار آن اقدام نمایم و اطمینان دارم که کتاب پر فروشی خواهد شد. میخواستم ببینم چه کمکی میتوانید برای چاپ آن انجام دهید. البته این کار را با هزینه خود انجام خواهم داد و در ادامه سه کتاب دیگر هم دارم که تقریبا با موضوعات مشابه تخصصی است و در نوع خود در جهان بسیار معدود است. ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

 4. تو رو خدا مؤسساتی که کارشون فروش پایان نامه و مقاله هست رو تبلیغ نکنید زخم خوردم اساسی خدا نگذره از این مثلا انتشاراتی ها
  اسم یه جای معتبر رو ورمیدارن یه کوفتی اضافه میکنن تهش و کلاه مردم رو برمیدارن من فکر میکردم شاپرک هست نگو از اسم اونا سواستفاده میکنه
  پایان نامه ام رو دادم برای چاپ از پایان نامه فروشای انقلاب سر درآورد رفتم ارشاد گفتن باید بری شکایت کنی و ثابت کنی بیخودی نرو دنبالش به جایی نمیرسی
  مردک کلاهبردار خدا ازش نگذره

  1. دوست عزیز اگر شما بیشتر دقت میکردین و از روی سایت انتشارات شاپرک به آدرس و شماره تماسشون دست پیدا میکردی و گرفتار کلاهبردارا نمیشدی.اتفاقا من با نشر شاپر از طریق همین سایت آشنا شدم و با وجود اینکه سابقه کار با دو ناشر دیگر رو هم داشتم ولی از برخورد و انصاف و خوش قولی مدیرمسئولشون خیلی راضی بودم و شخصا دوستان خودم رو بهشون معرفی میکنم.

 5. امتیاز بندی بله فرق میکنه و عموما در کشور ما به ناشران دانشگاهی بهای بیشتری داده میشه.

 6. باباسلام.
  ببخشین من ی سوال داشتم اول اینک هیچ اطلاعی راجب کتاب نویسی ندارم.
  اماخودم معلول هستم بخاطره تصادف ونزدیک۱۷سالی هست قطع نخاع شدم ودراین طول مدت سختیایی کشیدم ک برای خواننده جذاب شایدباشه وچطورازسختیاگذشتم وتااینجارسیدم.
  اول میخام بدونم این نوشتن روعایاباید ب روی کاغذ نوشت؟نمیشه رودفتریاداشت گوشی نوشت چون نوشتن سخته برام مگ اینک دستگاه چاپگرتهیه کنم ک سخته برام ازهرلحاظ.

  واینک عایامن نوشته هاموتموم کردم اجازه چاپ خواهن دادیاممکنه اجازه ندن واین زحمات وارزوم نابودبشه؟

  ومراحله بعده اتمامه نوشتنم رواگ کسی میتونه کمکم کنه بهم یادبده بخاطره رضای خدا.این لطف رو ازم دریغ نکنه

  ۰۹۱۰۰۲۷۵۷۸۲شماره تلگرامم
  ۰۹۹۰۴۰۳۰۶۶۲ شماره تماس وپیامم
  اگ ازاینجابشه یاهرجوردیگ بشه راهنماییتون روبهم برسونین ممنون میشمودعاگوتون میشم.

  هیچ اطلاعی ندارم ک بایدکجابرم وازکجاشروع کنم.

 7. برای چاپ کتابتون با کمترین هزینه به نشر گنجور مراجعه کنید
  من که خیلی از خدماتشون راضی بودم
  هم هزینشون کم بود هم کیفیتشون بالا
  مدیرشم خیلی ادم باسوادی هست

 8. سلام
  لطفا اطلاعاتی درباره گرفتن گواهی isbn از سایت isbn-international.com بزارید. من کتابم رو چاپ کردم و الان برای رزومه برای سفارت نیاز به این گواهی دارم.

  1. اگه کتابتون رو توی انتشارات دانشگاه شریف و دانشگاه تهران و امثال اون چاپ کردید میتونید بگیرید به غیر از اون فکرش رو هم نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *