راهنمای ویدئویی پایگاه اطلاعاتی ScienceDirect

راهنمای ویدئویی پایگاه اطلاعاتی ScienceDirect

در ویدئویی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، راهنمای کامل استفاده از پایگاه اطلاعاتی sciencedirect توضیح داده شده است. به جرات میتوان گفت این ویدئو یکی از بهترین راهنماهایی است که برای پایگاه sciencedirect منتشر شده است. ترجمه و زیرنویس این ویدئو، اختصاصی سایت ایران پیپر می باشد.

برای مطالعه راهنمای متنی استفاده از پایگاه sciencedirect به این پست مراجعه کنید. در این ویدئو خواهید دید:

در این ویدئو می‌خواهیم نحوه‌ی کارکردن با ابزارهای کلیدی ساینس‌دیرکت را بیاموزیم تا با سهولت بیشتری بتوانیم مطالب مورد نیاز خود را بیابیم. این ویدئوی آموزشی به سؤالاتی درمورد نحوه‌ی یافتن مطالب مرتبط، دانلود مقالات، بخش‌های کتاب، ارجاعات و مطالب در دسترس شما و نحوه‌ی به‌روز بودن همزمان با آخرین تحقیقات پاسخ خواهد داد.

بیایید نخست از نخستین کارکرد ساینس‌دیرکت شروع کنیم; یافتن محتوای علمی. بسته به معیارهای مد نظر شما چندین راه برای پیدا کردن مطالب در ساینس دیرکت وجود دارد. برای مثال، ممکن است شما یک ایده‌ی کلی از آنچه می‌خواهید داشته باشید. یا یک نیازمندی خاص داشته باشید. شاید به دنبال یک ژورنال یا کتاب در یک حوزه‌ی خاص هستید. برای جستجوهای کلی آسان‌ترین راه شروع وارد کردن چندین کلیدواژه در سرچ بار است. همان‌طور که در اینجا مشاهده می‌کنید، سرچ بار در بالای هر صفحه در دسترس شما است. جستجوی سریع، بیشترین جستجوهای انجام شده را به مؤثرترین طریق ممکن انجام داده و به شما اجازه می‌دهند تا برحسب کلیدواژه‌ها در تمامی حوزه‌ها، نام نویسنده، عنوان و انتشارات، مجلد، شماره و صفحه جستجو بکنید. سرچ بار به شما کمک می‌کند تا مجموعه‌ای از نتایج را هرچه سریع‌تر بیابید. با استفاده از گزینه‌ی بهبود نتایج می‌توانید محتوای مورد علاقه‌ی خود را راحت‌تر بیابید. بعداً بیشتر درمورداین گزینه در این فیلم آموزشی توضیح خواهیم داد.

 

چگونه به ساینس دایرکت دسترسی پیدا کنیم؟

سامانه دانلود مقاله و کتاب ایران پیپر امکان دسترسی به بیش از ۹۹ درصد کل محتوای ساینسدایرکت را فراهم کرده است. برای دسترسی به مقالات این پایگاه، راهنمای دانلود مقاله و برای دسترسی به کتابهای این پایگاه؛ راهنمای دانلود کتاب از سامانه ایران پیپر را مطالعه کنید. علاوه بر این، برای دسترسی مستقیم به پایگاه ساینس دایرکت، در صفحه اصلی سایت ایران پیپر، از تب “دسترسی های مستقیم”، پایگاه sciencedirect را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *